Advent v Solné komoře

Rakousko, Horní Rakousko, Rakouská jezera, Rakouské termály, Solná komora, Atterské jezero, Bad Ischl, Wolfgangsee

Advent v Solné komoře

  Rakousko, Horní Rakousko, Rakouská jezera, Rakouské termály, Solná komora, Atterské jezero, Bad Ischl, Wolfgangsee
Číslo zájezdu: 2 054 140
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Trasa

A

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Nejprve navštívíme BAD ISCHL, město kde nás okouzlí zasněžená krajina s kulisou nádherných hor a živými tradicemi, které dělají ze zimy na Solnohradsku ten pravý zážitek. Navštívíme cukrárnu Zauner, jednu z nejznámějších v celém Rakousku. Cukrárna je proslavena vynikajícími pralinkami, na kterých si pochutnávala i císařovna Sisi a Franc Josef. V tomto vyhlášeném lázeňském středisku nalezneme také Císařskou vilu, která byla letním sídlem Habsburků, Léhárovo muzeum a mnohé další zajímavosti. V podvečerních hodinách přijdeme do HALLSTATTU (UNESCO), města ležícího na břehu Halštatského jezera a na úpatí pohoří Dachstein. Jezero obklopené vysokými horami a místní starobylé domy vytváří kouzelnou atmosféru. Společně navštívíme vyhlášené adventní trhy a pokud budeme chtít, budeme moci spatřit Hallstatt i z ptačí perspektivy - lanovka nás vyveze na vyhlídku nad městem a ta nás jistě nadchne. Ve večerních hodinách odejdeme na ubytování.

2. den

Dnes nás čeká zážitková plavba po WOLFGANGSEE kolem 19 m vysoké lucerny - zažijeme advent přímo na jezerní hladině. V Mozartově ST. GILGENU můžeme projíždět vánočním trhem na bruslích, ve městě ST. WOLFGANG se budeme moci svést nejstrmější zubačkou v Rakousku až na na 1.783 m vysokou horu Schafberg - na vrcholu se nám otevře strhující panorama. Dnes také ještě navštívíme GMUNDENna severním konci jezera TRAUNSEE, který je cenným historickým klenotem. Jako centrum obchodu se solí zaujímalo město strategicky důležité postavení. Blahobyt oněch dob, kdy se sůl přepravovala vodní cestou na lodích, se dodnes odráží na honosných fasádách. Spatříme jezerní zámek Ort, dominantu Gmundenu a v podvečerních hodinách se vydáme na cestu zpět do ČR. Příjezd do Brna v nočních hodinách.

Základní cena zahrnuje

  • dopravu klim. autobusem, 1x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím, 1x snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Základní cena nezahrnuje

Příplatky
  • 1lůžkový pokoj – 990 Kč, cestovní pojištění .
Cena nezahrnuje
  • pobytovou taxu, vstupy do navštívených objektů cca 35 €.

Informace o zájezdu

Pořadatel: ČSAD Tišnov, spol. s r.o., IČ 46905952.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Bad Ischl
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

800 656 610 Číslo zájezdu: 2 054 140
dnes 8–18 h

Rakousko

Rakousko, země majestátních horských hřebenů, jezer, malebných údolí i historických měst. Náš osobitý jižní soused je velmi dobře dostupný vlakem i autem. Díky své kvalitní silniční síti je zde cestování pohodlné a rychlé. Velká část rakouského území je tvořena alpským masivem, který je nejčastějším cílem českých turistů v letních i zimních měsících. Všeobecně vysoká kvalita služeb i možnosti vyžití pro rodiny s dětmi jsou jistotou, se kterou můžete cestovat do této země. Služby jsou ve velmi vyspělém Rakousku precizní a mnohdy překvapí. Cílem nádherné letní dovolené mohou být horské túry, nebo wellness odpočinek u vyhlášených rakouských jezer. Rakousko je lyžařskou velmocí a v zimě místní obyvatelé žijí všemi sporty spojenými s bílým prašanem na sjezdovkách. Navštivte nejoblíbenější střediska českých lyžařů Dachstein West nebo Dachstein / Schladming.

Nezávazná objednávka

Advent v Solné komoře
  Rakousko, Horní Rakousko, Rakouská jezera, Rakouské termály, Solná komora, Atterské jezero, Bad Ischl, Wolfgangsee

Cena
2 990 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 054 140

Zájezd

osoba
2
2 990 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
225 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
174 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
270 Kč