Termín:
9. 12. – 9. 12. 2017
Počet dní:
1 (so – so)
Počet nocí:
1
Doprava:
autobusem
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
639
(25 EUR)
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Úvod

Navštívime benediktínsky kláštor Göttweig, ktorého mnísi tu žijú už viac ako 900 rokov a necháme sa uniesť atmosférou Vianoc na adventných trhoch v anglických parkoch zámku Graffeneg.

Úvod

1-dňový autokarový zájazd

Doprava

Autokar.

Upozornenie

Zmena programu vyhradená.

Program 1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 07:30 hod.). Prvou zastávkou bude opátstvo Göttwieg . Vďaka svojej viditeľnej polohe ho zvyknú prirovnávať ku talianskemu kláštoru Montecassino. Spolu s regiónom Wachau, rozprestierajúcim sa pod ním, bol Göttwieg v roku 2001 zaradený na zoznam dedičstva UNESCO. Strategické miesto pre kláštor si v roku 1083 ako svoje najvýznamnejšie pôsobisko vybral sv. Altmann, biskup z Passau v Bavorsku. Najprv tu pôsobili augustiniáni, neskôr od roku 1094 benediktínski mnísi z kláštora st. Blasien v Čiernom lese. Benediktíni žijú na vrchu Göttwieg už viac ako 900 rokov. Absolvujeme prehliadku múzea v cisárskom trakte a potom sa presunieme do cca 25 km vzdialného zámku Grafenegg , kde sa koná veľký tradičný vianočný trh. V priestoroch zámku a priľahlého zámockého parku na návštevníkov čakajúvšakovaké dobroty a remeselné výrobky. Vianočnú atmosféru dotvára slávnostná výzdoba a osvetlenie a rôzne sprievodné programy. Vo podvečerných hodinách odchod na Slovensko.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Dopravu luxusným autokarom, sprievodcu.

Základní cena nezahrnuje

Vstupy, cestovné poistenie.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Satur Travel, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Wachau
Informace o slevách

Rakousko

Rakousko je převážně hornaté, průměrná nadmořská výška je asi 900 m n. m. Rakouské hory patří k východní části Alp a procházejí zemí v několika pásmech západovýchodního směru. Na samém severu země leží Tyrolské a Salcburské Alpy, v centrální části pak Vysoké Taury s nejvyšším rakouským vrcholem Grossglockner (3797 m n. m.). Na jihu se rozkládají Ötztalské, Zillertalské a Karnické Alpy.

Rakousko nabízí 20 000 km perfektně upravených sjezdových a běžeckých tratí, 9 500 vleků a lanovek s celkovoukapacitou 1,5 mil. osob/ hod. Skipas zahrnuje kromě vyvážení se lanovkou či vlekem na vrchol sjezdovek a cestování ski busem často i doplňkové služby ve větších střediscích. Lyžaři jsou zpravidla dopravováni ze spodních částí sjezdovek na vrcholky hor dostatečným množstvím rychlých vleků a lanovek různých typů: sedačkovými lanovkami, kabinkami nazývanými také gondoly, velkými lanovkovými kabinami nebo horskou dráhou s ozubnicí zvanou zubačka. Každé větší lyžařské středisko navíc poskytuje možnost dostatečného vyžití i pro vyznavače snowboardů. Pokud ve středisku není k dispozici celý snowboard funpark, bývají pro vyznavače „prken“ vyčleněné svahy bez úpravy povrchu. Rovněž běžkaři si zde přijdou na své. Strojově upravené a samozřejmě zdarma přístupné tratě se opět nacházejí v každé lyžařské oblasti země. Asi nejznámější jsou oblasti Ramsau am Dachstein (Schladming– Ramsau–Dachstein Tauern), Schneewinkel ve střediscíchFieberbrunn- Waidring nebo běžecké tratě oblasti Kössen-Walchsee, ale i mnoho dalších, místy i vysoko položených, ale vždy perfektně upravených běžeckých tratí.

Popis byl převzat z katalogu CK Firo Tour


ADVENT V ÚDOLÍ WACHAU

Číslo zájezdu: 711806
Rakousko, Dolní Rakousko, Wachau

Všechny termíny a možnosti (1)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Autobusem
So 9.12 – So 9.12.2017
bez ubytování
1 den
bez stravy
25 EUR