Termín:
2. 12. – 2. 12. 2017
Počet dní:
1 (so – so)
Počet nocí:
0
Doprava:
autobusem
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Program

Procházka Vídni v neopakovatelné předvánoční atmosféře (nám. Marie Terezie, Hofburg, bazilika sv. Štěpána, Příkopy a další). Vánoční trhy, kulinářské zážitky a posezení u dobré kávy, Vás alespoň na chvíli potěší v předvánočním shonu. Vzduchem se nese vůně jehličí, horkých kaštanů, svařeného vína a skvělého punče, tóny koled podkreslují lidské hemžení, při kterém si jsou lidé tak nějak blíže, než po zbytek roku. Nastrojený vánoční strom dohlíží na stánky s tradičními pochoutkami, šperky, keramikou a nejrůznějšími vánočními dekoracemi. Vánoční trhy kromě doprovodného kulturního programu nabízí tradiční řemeslné výrobky nebo ručně vyráběné ozdoby na stromeček. Probíhají zde koncerty, pro děti jsou připravené rukodělní dílny, dke si pod dohledem šikovných instruktorů mohou vyzkoušet výrobu drobných dárků. Před Vánoci se vídeňská náměstí mění v ty nejkrásnější pohádkové vánoční trhy. Slavnostně ozdobené stromy, ulice a obchody na nás dýchnou úžasnou vánoční atmosférou. Ve stáncích pak můžeme ochutnat cukrovinky, vybrat si všemožné teplé nápoje, kupovat dárky, nádherné ozdoby, atd.

Tradiční kouzlo vídeňského adventu proměňuje Radniční náměstí v rozzářenou pohádkovou krajinu. Na 150 stánků nabízí na vánočním trhu vše, co si jen můžeme přát. Slavnostně ozdobené jsou i stromy v Radničním parku kolem dokola, které plují v moři světel. Nedaleko odtud, mezi Uměleckohistorickým a Přírodovědným muzeem, láká navštěvníky vánoční vesnička na náměstí Marie Terezie. V adventním čase zde stojí asi 70 stánků s tradičními výrobky. Dalším oblíbeným místem serkání v předvánočním čase, především pro mladší návštěvníky, je romantická vánoční vesnička v areálu staré nemocnice Altes AKH.

Starovídeňský vánoční trh ve Freyungu v centru města ctí dávné tradice. Vánoční trh se zde konal poprvé již v roce 1772. Dnes se tu prodávají výrobky uměleckých řemesel, skleněné ozdoby, tradiční betlémy a keramika. Od 16.00 hodin zní na náměstí slavnostní adventní hudba.

Kulturní a vánoční trhy před zámkem Schönbrunn nabízí romantiku před kulisou císařského sídla. Tento podmanivý trh nabízí tradiční řemeslné výrobky, ručně vyráběné ozdoby, vánoční koncerty a bohatý program pro děti včetně vánoční dílny.

Odjezdová místa: Praha: 05.30 hod., Benešov: 06.15 hod., Tábor : 07.15 hod. , Č.Budějovice 08.15 hod.
Po příjezdu do Vídně prohlídka města s průvodcem, odpoledne volno. Ve večerních hodinách odjezd.

Procházka Vídní v neopakovatelné předvánoční atmosféře (nám. M.Terezie, Hofburg, bazilika sv. Štěpána, Příkopy a další). Vánoční trhy, kulinářské zážitky a posezení u dobré kávy Vás na chvíli potěší v předvánočním shonu. Vzduchem se nese vůně jehličí, horkých kaštanů, svařeného vína a skvělého punče, tóny koled podkreslují lidské hemžení, při kterém si jsou lidé tak nějak blíže, než po zbytek roku. Nastrojený vánoční strom dohlíží na stánky s tradičními pochoutkami, šperky, keramikou a nejrůznějšími vánočními dekoracemi. Vánoční trhy kromě doprovodného kulturního programu nabízí tradiční řemeslné výrobky nebo ručně vyráběné ozdoby na stromeček. Probíhají zde koncerty, pro děti jsou připravené rukodělné dílny, kde si pod dohledem šikovných instruktorů mohou vyzkoušet výrobu drobných dárků.

Vídeňská náměstí se mění v ty nejkrásnější pohádkové vánoční trhy. Radniční náměstí se proměňuje v rozzářenou pohádkovou krajinu. 150 stánků nabízí vše možné. Slavnostně ozdobené jsou i stromy v Radničním parku, které jako by pluly v moři světel. Vánoční vesnička na náměstí Marie Terezie - cca 70 stánků s tradičními výrobky a s nápady na originální dárky. Dalším oblíbeným místem, především pro mladší návštěvníky, je romantická vesnička v areálu staré nemocnice Altes AKH. Zde jsou také k dispozici 2 dráhy na metanou. Starovídeňský vánoční trh ve Freyungu v centru města ctí staré tradice. Tento trh se zde konal poprvé v roce 1772. Adventní trh Am Hof, který je nedoleko nabízí umělecké předměty. Jistě můžeme navštívit i umělecký adventní trh na Karlově náměstí, nebo vánoční trh na Spittelbergu v idylických malých uličkách. Na těchto trzích bude poštovní úřad s vlastní spittelbergskou vánoční poštovní známkou, jako je již dlouho ve Steyru. U ruského kola se pořádají zážitkové jízdy pro děti a je zde připraven bohatý zábavní program. Naopak vánoční trh na Štěpánském náměstí nabízí rozjímání a tradice.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

Vstupy do památkových objektů, pojištění - komplexní pojištění Kč 28/osoba.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Bena Tour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Vídeň
  • Místo dle CK: Vídeň

Rakousko

Rakousko je převážně hornaté, průměrná nadmořská výška je asi 900 m n. m. Rakouské hory patří k východní části Alp a procházejí zemí v několika pásmech západovýchodního směru. Na samém severu země leží Tyrolské a Salcburské Alpy, v centrální části pak Vysoké Taury s nejvyšším rakouským vrcholem Grossglockner (3797 m n. m.). Na jihu se rozkládají Ötztalské, Zillertalské a Karnické Alpy.

Rakousko nabízí 20 000 km perfektně upravených sjezdových a běžeckých tratí, 9 500 vleků a lanovek s celkovoukapacitou 1,5 mil. osob/ hod. Skipas zahrnuje kromě vyvážení se lanovkou či vlekem na vrchol sjezdovek a cestování ski busem často i doplňkové služby ve větších střediscích. Lyžaři jsou zpravidla dopravováni ze spodních částí sjezdovek na vrcholky hor dostatečným množstvím rychlých vleků a lanovek různých typů: sedačkovými lanovkami, kabinkami nazývanými také gondoly, velkými lanovkovými kabinami nebo horskou dráhou s ozubnicí zvanou zubačka. Každé větší lyžařské středisko navíc poskytuje možnost dostatečného vyžití i pro vyznavače snowboardů. Pokud ve středisku není k dispozici celý snowboard funpark, bývají pro vyznavače „prken“ vyčleněné svahy bez úpravy povrchu. Rovněž běžkaři si zde přijdou na své. Strojově upravené a samozřejmě zdarma přístupné tratě se opět nacházejí v každé lyžařské oblasti země. Asi nejznámější jsou oblasti Ramsau am Dachstein (Schladming– Ramsau–Dachstein Tauern), Schneewinkel ve střediscíchFieberbrunn- Waidring nebo běžecké tratě oblasti Kössen-Walchsee, ale i mnoho dalších, místy i vysoko položených, ale vždy perfektně upravených běžeckých tratí.

Popis byl převzat z katalogu CK Firo Tour


Adventní Vídeň

Číslo zájezdu: 858666
Rakousko, Rakouské termály, Vídeň