Termín:
4. 4. – 11. 4. 2018
Počet dní:
8 (st – st)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha 0:50
Strava:
all inclusive
Původní cena:
19 590  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Poloha

Cca 13 km jižně od nové části Hurghady (Sakkala), hotelový bus do centra za poplatek, cca 11 km od letiště.

Vybavení

Vstupní hala s recepcí, trezor zdarma, bar, restaurace, nákupní pasáž, směnárna, salon krásy, diskotéka. V zahradě 2 bazény (jeden v zimě s možností vyhřívání a s oddělenou částí pro děti), bar u bazénu a terasa na slunění s lehátky a slunečníky zdarma.

Pokoje

DR/DRP: koupelna/WC, klimatizace, telefon, minilednička, TV/sat., balkon nebo terasa. Většina pokojů umístěna v bungalovech v zahradě.

Zábava

Denní i večerní animační programy.

Stravování

Viz program all inclusive.

Pláž

Písečná pláž u hotelu, v některých úsecích kamenitá, s pozvolným vstupem do moře (vhodné boty do vody). U pláže hotelu Jasmine Village možnost šnorchlování u korálového útesu. Bar na pláži, lehátka, podložky, slunečníky a osušky zdarma.

Program all inclusive

Snídaně, oběd a večeře formou bufetu
Odpolední snack, káva, čaj a zákusek
Rozlévané alkoholické a nealkoholické nápoje místní výroby (09.00–00.30 hod.)
Minilednička doplňována balenou vodou
Možnost večeře v restauaci `a la carte (italská, turecká, mongolská)
Možnost večeře v hotelech Jasmine Village a Ali Baba Palace (rezervace nutná)

Sportovní nabídka

Zdarma: aquapark v sesterském hotelu Ali Baba Palace (zdarma 1× za pobyt), fitness, fotbalové hřiště, tenisové kurty, stolní tenis, minigolf, volejbal. Za poplatek: biliár, centrum vodních sportů, potápění a windsurfing, health club se saunou, jacuzzi a masážemi, v sesterském hotelu Ali Baba Palace lze za poplatek využít bowling a bruslení na ledě.

Pro děti

Bazén, dětský miniklub, dětské hřiště, minizoo u hotelu Jasmine Village.

Pro handicapované

2 pokoje plně přizpůsobené pro handicapované klienty.

Internet

Za poplatek: WiFi v lobby, internetový koutek.

Platební karty

VISA, MC.

Doba transferu

30 min

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Fischer, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Hurghada
  • Místo dle CK: Hurghada
Informace o slevách

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Aladdin Beach Resort ****

Typ pláže: písčitá
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

6 uživatelů

Pořadí

38. nejlépe hodnocený hotel v destinaci Hurghada

Poslední komentář

9.10.2014 | D.V.
Datum pobytu: září 2014
Jel bych klidně hned znovu

Nejnovější recenze

1
10.8.2014 | Lil 25.6-5.7.
Datum pobytu červen 2014
1/5 - Nic moc
I když opravy skončí,tak cca za dva roky,už bych se zde nevrátila.....bohudík jsou v Egyptě jiná a krásná místa než tohle!
5
27.5.2014 | Michal Z.
Datum pobytu květen 2014
5/5 - Úžasné
Překrásná dovolená se vším co k tomu patří :-). Foto doplním co nejdříve.
5
26.5.2014 | Sofie
Datum pobytu květen 2014
5/5 - Úžasné
Nebyla jsem v Egyptě poprvé, tak mohu srovnávat. Vybrala jsem dobře a doporučuji. Super dovolená !

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria


Aladdin Beach Resort ****

Číslo zájezdu: 830510
Egypt, Hurghada, Hurghada - jih

Všechny termíny a možnosti (17)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha 0:50
St 25.4 – So 5.5.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
13 580 Kč
LM | Po slevě 34%
Letecky
Praha 0:50
St 18.4 – St 25.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 320 Kč
LM | Po slevě 38%
Letecky
Praha 0:50
St 11.4 – St 18.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 320 Kč
LM | Po slevě 38%
Letecky
Bratislava 18:45
Pá 20.4 – Pá 27.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
10 320 Kč
LM | Po slevě 44%
Letecky
Bratislava 18:45
Pá 13.4 – Pá 20.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
10 320 Kč
LM | Po slevě 44%
Letecky
Bratislava 18:45
Pá 6.4 – Pá 13.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
10 320 Kč
LM | Po slevě 47%
Letecky
Praha 0:50
Ne 8.4 – Ne 15.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 380 Kč
Letecky
Brno 12:35
So 14.4 – So 21.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 380 Kč
LM | Po slevě 38%
Letecky
Praha 0:50
Čt 19.4 – Čt 26.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 380 Kč
LM | Po slevě 38%
Letecky
Praha 0:50
Čt 12.4 – Čt 19.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 380 Kč
LM | Po slevě 38%
Letecky
Praha 0:50
Čt 5.4 – Čt 12.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 380 Kč
LM | Po slevě 41%
Letecky
Praha 0:50
St 4.4 – St 11.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 380 Kč
LM | Po slevě 42%
Letecky
Praha 0:50
Ne 22.4 – Ne 29.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 580 Kč
Letecky
Praha 0:10
Pá 27.4 – Pá 4.5.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 580 Kč
Letecky
Ostrava 10:00
So 28.4 – So 5.5.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 580 Kč
Letecky
Praha 0:50
Čt 26.4 – Čt 3.5.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 580 Kč
Letecky
Praha 0:50
So 28.4 – St 9.5.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
16 480 Kč
LM | Po slevě 26%