Alsasko a Schwarzwald, zážitky na vinné stezce

Francie, Alsasko, Grand Est, Colmar, Eguisheim, Riquewihr, Štrasburk

Alsasko a Schwarzwald, zážitky na vinné stezce

  Francie, Alsasko, Grand Est, Colmar, Eguisheim, Riquewihr, Štrasburk
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

V Alsasku poznáte velké množství zachovalých starobylých měst a vesniček, která jsou považována za nejkrásnější v Evropě. Gastronomie a vína proslavená po celém světě, květinové slavnosti, zachovalé památky, přehlídka lidových řemesel. To vše a ještě mnoho dalších zážitků Vám dovolí zažít tento zájezd.

Přehled

5denní zájezd

Stručná trasa

Schwarzwald; Lahr; Thann; Lapoutroie; Kayserberg; Colmar; Riquewihr; Eguisheim; Ungersheim; Štrasburk

1. den

Odjezd ráno. Denní přejezd do německého národního parku Schwarzwald - Černý les. Historické město Lahr mezi vinicemi se siluetou vrcholků Černého lesa. Návštěva největších květinových slavností v Německu - Chrysanthemum (Chryzantéma), více než 10.000 chryzantém v podobě pestrobarevných obrazců a tvarů, tématické parky. Ubytování u Colmaru.

2. den

Návštěva města Thann s gotickým chrámem svatého Teobalda - skvostná architektura a nádherná sochařská výzdoba, zastávka s výhledy. Bojiště 1. světové války Viel Armand, národní památník a hřbitov. Možnost oběda, třeba i s chutnými borůvkovými koláči, vyhlídková jízda po tzv. Route de Cretes, krajina Vogéz v době babího léta a příjemná turistika, zdoláte bez velké námahy hned dva nejvyšší vrcholy Vogéz - Grand Ballon (1.424 m) a Hohneck (1.363 m). Městečko Lapoutroie, muzeum ovocných likérů s ochutnávkou a exkurze s ochutnávkou do nedaleké sýrárny, která vyrábí oblíbený alsaský sýr münster. Zastávka v městečku Kayserberg při nočním osvětlení. Fakultativně večeře. Nocleh.

3. den

Pohledy na výstavný hrad Haut-Koenigsbourg vysoko nad krajem. Starobylé město Colmar se zachovalým centrem a hrázděné domy zdobené barevnými květinami, 'benátská čtvrť' Petite Venice, romantická projížďka lodí po kanále, kavárničky, Museum Unterlinden se slavným Issenheimským oltářem. Riquewihr, jedno z nejkrásnějších městeček na alsaské vinné stezce Route de Vin - středověká a renesanční architektura. Středověké město Eguisheim s hradem a ulicemi do kruhu, podivuhodná architektura kamenných i hrázděných domů. Nocleh.

4. den

Skanzen lidových staveb v Ungersheimu - Ecomusée d´Alsace, největší v Alsasku, tradiční hrázděné domy a ukázky lidových řemesel. Návštěva Štrasburku, jednoho z hlavních měst EU - sídlo Evropského parlamentu, historické jádro (UNESCO), katedrála Notre Dame, čtvrť 'Petite France' s kanály, krytý most Ponts-Couverts. Fakultativně večeře na rozloučenou. Odjezd pozdě večer, noční přejezd.

5. den

Návrat do ČR v ranních hodinách.

Minimální výměna na vstupy

60 EUR.

Základní cena zahrnuje

3 noci se snídaní v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), dopravu autobusem, průvodce.

Základní cena nezahrnuje

jednolůžkový pokoj 2500 Kč, 1 večeře 600 Kč, komplexní pojištění 150 Kč, pobytová taxa.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Inex, IČ: 26392763. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Colmar, Éguisheim, Riquewihr, Štrasburk, Ungersheim

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 547 926
dnes 7.30–20 h

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.

Nezávazná objednávka

Alsasko a Schwarzwald, zážitky na vinné stezce
  Francie, Alsasko, Grand Est, Colmar, Eguisheim, Riquewihr, Štrasburk

Cena
6 990 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 547 926

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
6 990 Kč
příplatek za 1 večeři na 2. den zájezdu - osoba
0
600 Kč
příplatek za akce 0% storno při zakoupení zájezdu do 12.4.2020 (SPO Storno 3_2020)
0
0 Kč

Pojištění

komplexní balíček pojištění (cestovní, sportovní a storno plus) - dospělý 18 - 69 let
2
380 Kč
komplexní balíček pojištění (cestovní, sportovní a storno plus) - dítě do 17 let
0
220 Kč
komplexní balíček pojištění (cestovní, sportovní a storno plus) - senior od 70 let
0
580 Kč
samostatné pojištění Storno - za osobu
0
108 Kč