Termín:
19. 4. – 21. 4. 2019
Počet dní:
3 (pá – ne)
Počet nocí:
2
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Přehled

3denní zájezd s denními přejezdy a minibusem

Stručná trasa

Štrasburk; hora Mont-Ste-Odile; hrad Koenigsbourg; Ribeauville; Riquewihr; Kaysersberg; Colmar;

1. den

Odjezd ráno. Prohlídka historického centra Štrasburku - katedrála Notre-Dame, Rohanský palác, malebná Petite France. Fakultativní výlet po kanálech řeky Ill, při kterém si můžete prohlédnout hrázděné domy, středověké strážní věže, kryté mosty, palác Evropského parlamentu. Nocleh.

2. den

Snídaně. Cesta po stopách patronky Alsaska, svaté Odilie, k nejnavštěvovanějšímu poutnímu místu na hoře Mont-Ste-Odile. Prohlídka kláštera na skalním útesu s pěkným výhledem na alsaskou nížinu, zbytky tzv. pohanské zdi. Návštěva dominanty Alsaska, hradu Koenigsbourg. Cesta Route du vin se zastávkami v městečkách Ribeauvillé a Riquewihr, perlách alsaských vinic s tradičním alsaským koloritem, degustace alsaského vína. Nocleh.

3. den

Snídaně. Návštěva malebného městečka Kaysersberg, které leží v malinkém údolí obklopeném vinicemi a nad ním se tyčí ruina hradu Chateau du Kaysersberg. Prohlídka středověkého centra Colmaru s řadou barevných hrázděných domů, čtvrť kanálů proplétajících se mezi domy, křivolaké uličky, možnost projížďky lodí, Odpoledne odjezd do ČR. Návrat v pozdních nočních hodinách

Příplatky u průvodce

večeře 20-22 EUR.

Minimální výměna na vstupy

50 EUR.

Poznámka

Zájezd se realizuje od 15 osob.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

2 noci se snídaní v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), dopravu luxusním minibusem pro 19 osob, průvodce, komplexní pojištění.

Základní cena nezahrnuje

jednolůžkový pokoj 1400 Kč.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Inex, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Colmar, Kaysersberg, Ribeauvillé, Riquewihr, Štrasburk

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.


Alsasko na Velikonoce

Číslo zájezdu: 1224635
Francie, Alsasko, Grand Est, Colmar, Kaysersberg, Ribeauvillé, Riquewihr, Štrasburk