Antarktida

Antarktida, Ushuaii

Antarktida

  Antarktida, Ushuaii
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:

Program

1: ODLET Z PRAHY
Odlet do Ushuaii přes Buenos Aires.

2: BUENOS AIRES - USHUAIA
Přílet do Buenos Aires, odlet do Ushuaii. Nocleh v Ushuaii.

3: USHUAIA
Snídaně. Možnost návštěvy NP Tierra del Fuego, nalodění a plavba průlivem Beagle na jih.

4 - 5: DRAKEŮV PRŮLIV
Plavba přes Drakeův průliv. Během celé plavby probíhají na lodi přednášky, filmy, videoprojekce, odborné komentáře k navštíveným lokalitám, procesům. Pozorování mořského ptactva – několik druhů albatrosa (mezi nimi také největší létavý pták na světě albatros stěhovavý) či buřňáka.

6 - 10: ANTARKTIDA
Plavba podél Antarktického poloostrova k hranici ledového příkrovu. Antarktický poloostrov je nejdostupnější, ale také nejscéničtější částí Antarktidy s hojnou faunou a horskými scenériemi s ledovci. Návštěvy lokalit Cuverville Island, Paradise Bay s plavbou na zodiacích mezi bizarními ledovými krami a ostře vyřezanými fjordy, Neko Harbour, ostrov Danco Island, který byl také v hledáčku pro českou výzkumnou stanici, jež nakonec stojí na Rossově ostrově. Během výsadku lze spatřit tučňáky uzdičkové, tuleně krabožravého a Wedellova. Jedinečným zážitkem je Port Lockroy s koloniemi tučňáků. Původně velrybářská základna, později vojenský strategický bod a konečně vědecká stanice byla v roce 1962 opuštěna a slouží dnes jako autentická ukázka života na bílém kontinentu. Její minulost připomínají vybělené velrybí kosti i předměty každodenní potřeby. Nachází se tu také poštovní úřad Jejího Veličenstva, který jako jediný nabízí možnost zaslání pohlednice se známkou Antarktidy. Plavba pokračuje skrze úchvatný průliv Lemaire s výsadkem na ostrovech Petermann Island a Pleneau Island, kde žijí kolonie tučňáků koroužkových a kormoránů modrookých. Dramatický průliv Neumayer nás přivede k ostrovům Melchior Islands s mohutnými ledovci a výskytem tuleňů krabožravých a leopardích. V celé oblasti se samozřejmě hojně vyskytují různé druhy velryb.

11 - 12: DRAKEŮV PRŮLIV
Plavba na sever Drakeovým průlivem.

13: USHUAIA – BUENOS AIRES
Vylodění v Ushuaii, přelet do Buenos Aires. Nocleh v Buenos Aires.

14: BUENOS AIRES
Prohlídka města včetně ústředního náměstí Plaza de Mayo s katedrálou a prezidentským palácem, nejširší ulice světa Avenidy de 9 Julio s Obeliskem republiky, budovou Opery a luxusní pěší nákupní zóny Avenidy de Florida. Nocleh v Buenos Aires.

15: BUENOS AIRES
Snídaně. Volný den v Buenos Aires, večer představení argentinského tanga s večeří v národním stylu.

16: BUENOS AIRES - PRAHA

17: PŘÍLET DO PRAHY

Poznámka: Vzhledem k expedičnímu charakteru cesty je program orientační a konkrétní trasa, její části nebo její pořadí se může měnit na základě aktuálních povětrnostních, ledových a jiných podmínek. Rozhodující slovo má vždy kapitán lodi.

Život na palubě: Den začíná budíčkem a snídaní v lodní jídelně. Předchozího večera se koná stručný nástin dnešního programu, písemný itinerář obdržíte od kapitána před snídaní přímo do Vaší kajuty. Po snídani se obvykle koná odborná přednáška k programu, poté následuje první vylodění toho dne pomocí člunů Zodiac. Jedno vylodění trvá obvykle 2 – 4 hodiny. Po návratu na palubu následuje krátká siesta a oběd. Po obědě se koná obvykle druhé vylodění, případně je možno pozorovat scenérii podél plavební trasy, tu a tam tuleně na kře či velryby na otevřeném moři. Po večeři je možno uchýlit se do baru, lodní knihovny, či díky polárnímu dni dále pozorovat antarktickou scenérii. Případně se může konat další vylodění na pevninu. Loď Plancius byla postavena pro výzkumné účely Holandského královského námořnictva v roce 1976 pod jménem Tydeman. Po dosloužení jako vědecké plavidlo prošla loď v letech 2006 – 2009 nákladnou kompletní rekonstrukcí, tak aby splňovala všechny současné technické i bezpečnostní normy a zároveň vyhovovala expedičnímu charakteru zájezdu. Všechny kajuty mají příslušenství, většina dvoulůžkových kabin je vybavena palandami. Společné prostory: salon s barem a knihovnou z něhož je výborný výhled na scenérie na trase, restaurace, která slouží také jako přednáškový sál, na venkovních palubách lodi lze rovněž pohodlně vychutnávat přírodní krásy po trase Technická data lodě: Délka 89 m, šířka 14, 5 m, ponor 5 m, výtlak 3.175 t, pohon – 3 kombinované elektro-dieselové motory, max. rychlost 12 uzlů, ledoborná klasifikace 1D Posádka – cca. 30 osob (dle obsazení), cestující – 112

Klimatické podmínky

Buenos Aires: únorové teploty se pohybují v rozmezí 20°C až 30°C, vlhkost vzduchu je poměrně vysoká. Noční teploty mohou klesat pod 20°C.

Ushuaia: typické únorové počasí je větrné, teploty v rozmezí 5°C až 10°C.

Antarktický poloostrov: v únoru bývá sucho a chladno s teplotami mezi –5°C až –10°C, avšak mohou vyšplhat i k 0°C, výjimečně i výše. Jasné počasí může být proloženo sněhovými přeháňkami, oblačností a podobně. Proměnlivost počasí je značná.

Poznámky k termínům

BC neboli Base Camp: v těchto termínech jede zájezd v režimu Base Camp (tj. základní tábor). Tento koncept vychází vstříc aktivním cestovatelům, kteří upřednostní více času na jednom místě a intenzivnější poznání a zážitky. Loď vždy zakotví na 2 – 3 dny na vhodném místě pro poznávání antarktického kontinentu a okolních ostrovů. Během delších zastávek mohou účastníci vybírat z různých aktivit, jak tento vpravdě panenský kontinent co nejvíce vychutnat. Možné varianty jsou: kempování, potápění, výlety na kajaku, horolezecké výpravy, pěší nebo výpravy na sněžnicích, fotografický workshop. Všechny tyto aktivity jsou zdarma, vyjma potápění – příplatek 9.800,– Kč/osoba.

JPK neboli jižní polární kruh: v těchto termínech je plánován pokus o dosažení a překročení jižního polárního kruhu.

Fakultativní aktivity: kempování, potápění, výlety na kajaku jsou za příplatek možné i během standardních termínů.

Základní cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Buenos Aires – Ushuaia a zpět
 • letištní a přístavní taxy
 • lodní dopravu dle itineráře lodi na Plancius/Ortelius
 • ubytování v kajutě Twin Private (malé okno) a plnou penzí
 • 3 noclehy v Buenos Aires se snídaní v hotelu 4*
 • 1 nocleh v Ushuaii v hotelu 4* se snídaní
 • program v Buenos Aires
 • Příplatky / Slevy:

Příplatky za kajuty kategorie Twin - velké okno, kajutu Deluxe a kajutu Superior na vyžádání.

Sleva za ubytování na dělené 3 nebo 4-lůžkové kajutě na vyžádání.

Základní cena nezahrnuje

 • spropitné, fakultativní výlety a českého průvodce

NA TENTO ZÁJEZD SE NEVZTAHUJÍ ŽÁDNÉ SLEVY.

Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Eso travel, IČ: 27957039. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Ushuaii

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 712 024
dnes 8–18 h

Nezávazná objednávka

Antarktida
  Antarktida, Ushuaii

Cena
249 000 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 712 024

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
249 000 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj
0
139 000 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
4 794 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
3 315 Kč
samostatné pojištění Storno plus Generali - za osobu
0
160 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 17 dní
0
1 Kč