Termín:
27. 1. – 1. 2. 2018
Počet dní:
6 (so – čt)
Počet nocí:
5
Doprava:
autem
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Skipas

Lyžařská permanentka není zahrnuta v ceně pobytu a klienti si ji kupují sami na místě. Informace a veřejné ceny najdete u popisu střediska.

Místo pobytu a poloha

Längenfeld (1.250 m) - dům leží na okraji obce, cca 5 minut pěší chůze od centra, zastávka skibusu 300 m od domu, aquadom cca 800 m od domu.

Ubytovaní a vybavení

V domě k dispozici lyžárna, společenská místnost, internet v apartmánech za poplatek na místě. Ubytování v apartmánech: • Apartmán pro 2 osoby - ložnice s 2lůžkem, sprchou/WC a balkonem, vybavená obývací kuchyně s TV a balkonem • Apartmán pro 4 osoby - 2x ložnice s 2lůžkem, obývací pokoj s TV a balkonem, vybavená kuchyně, koupelna se sprchou, vanou, WC, další WC zvlášť Hosté mohou využít 10% slevu na vstupném do Aquadomu. Parkování: u objektu zdarma Pozn. Pobyty min. na 4 noci, zkrácené pobyty za poplatek na dotaz.

Popis stravovaní

Vlastní s možností vaření ve vybavené kuchyňce.

Slevy

• Motivační slevy a Poukázky

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

ubytování včetně energií na zvolený počet nocí • Ložní prádlo • Ručníky • DPH

Základní cena nezahrnuje

Povinný příplatek

• Turistická taxa: 3 €/os.den (od 15 let) • Závěrečný úklid: 10 €/os.

Služby za příplatek

• Cestovní pojištění

Další služby

• Snídaně: 8 €/os.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Sport-S, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Tyrolsko
  • Místo dle CK: Ötztal Arena - Sölden
Informace o slevách

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Gästehaus Judith ***
(Webové stránky hotelu)

Vzdálenost od sjezdovky: 13500 m

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

1 uživatelů

Pořadí

19. nejlépe hodnocený hotel v destinaci Tyrolsko

Poslední komentář

25.4.2017 | Pavel Hock
Datum pobytu: duben 2017
boli sme veľmi spokojní

Nejnovější recenze

5
25.4.2017 | Pavel Hock
Datum pobytu duben 2017
5/5 - Úžasné
boli sme veľmi spokojní

Ötztal, Rakouské termály, Tyrolsko

+ zvětšit skimapu

Ötztal

Nejmodernější lanovky „Golden-Gate to the Glacier“ a „Top Express“, vynikajícím způsobem vybudovaná zasněžovací technika a prvotřídně upravené sjezdovky do 3249 m n. m. představují pravý lyžařský ráj. Obce Sautens, Oetz, Umhausen, Niederthai, Längenfeld, Gries, Sölden, Hochsölden, Zwieselstein, Vent, Obergurgl a Hochgurgl představují jednu z nejmodernějších ledovcových lyžařských oblastí Rakouska - údolí Ötztal.

Na začátku údolí Ötztal leží středisko Haiming, specialista outdorových aktivit. Kousek dál směrem do údolí následuje Sautens, brána do údolí. Poklidné, rodinné středisko je ideální výchozí místo výletů v údolí i dál za jeho hranice. Na Sautens navazuje Oetz, jedno z nejznámějších prázdninových cílů Tyrolska. Stejně malebné jako okolní krajina je středisko Umhausen a jeho sesterská střediska Tumpen a Köfels. Všechny tři představují nádhernou turistickou oblast s výchozími body pro vysokohorské túry. Velkou atrakcí je 150 metrů vysoký vodopád Stuibenfall. Uprostřed údolí leží Längenfeld a Huben. Několik kilometrů dál na jih a pár stovek metrů výš než je začátek údolí leží středisko Sölden, srdce Ötztalu.

Nádherným zakončením údolí Ötztal je středisko Obergurgl-Hochgurgl – nejvýše položená rakouská vesnička. Meteorologové v tomto údolí zaznamenali nejvíce slunečních dnů v celém Rakousku. Ötztal je jedním z nejjistějších sněhových regionů v Evropě. Ve dvou „patrech“ se lyžuje v Sölden-Hochsölden- Zwieselstein s ledovci Rettenbach a Tiefenbach 1377–3260 m, k nimž vede vysokohorská silnice. Zatímco Rettenbach s jednou sedačkovou lanovkou u závodního svahu a třemi kotvami s mírnějšími svahy je poměrně malý, v zadní části za tunelem položený Tiefenbach je větší, ale až na nevelké výjimky dosti mírný, zato naprosto uspokojující lyžaře na carvingových lyžích a také rodiny s dětmi. Oba ledovce se proto výborně hodí pro jarní lyžování s dětmi. Nejvýše položená lyžařská oblast v Söldenu nabízí něco zcela mimořádného: dvě ledovcové lyžařské oblasti a tři třítisícovky tzv. BIG 3 protkané sítí sjezdovek.

Obergurgl-Hochgurgl v závěru údolí Ötztal je považován za lyžařskou oblast s největší jistotou sněhu v Alpách. Většina sjezdovek má sportovní charakter a nabízí zážitky z lyžování na nejvyšší úrovni.

www.oetztal.at

Hodnocení střediska

- vysokohorská oblast moderního lyžování na ledovcích s vynikající infrastrukturou a sportovním vyžitím včetně wellness hotelu Aqua Dome s termálními lázněmi v Längenfeldu, špičkové středisko zařazované mezi nejlepší v Evropě. - vyšší cenová relace služeb za výborné podmínky k lyžování a ostatnímu prázdninovému vyžití, celkově malé množství apartmánů, téměř výhradně jen týdenní pobyty a častá vyprodanost.

Popis byl převzat z katalogu CK Firo Tour

Rakousko

Rakousko je převážně hornaté, průměrná nadmořská výška je asi 900 m n. m. Rakouské hory patří k východní části Alp a procházejí zemí v několika pásmech západovýchodního směru. Na samém severu země leží Tyrolské a Salcburské Alpy, v centrální části pak Vysoké Taury s nejvyšším rakouským vrcholem Grossglockner (3797 m n. m.). Na jihu se rozkládají Ötztalské, Zillertalské a Karnické Alpy.

Rakousko nabízí 20 000 km perfektně upravených sjezdových a běžeckých tratí, 9 500 vleků a lanovek s celkovoukapacitou 1,5 mil. osob/ hod. Skipas zahrnuje kromě vyvážení se lanovkou či vlekem na vrchol sjezdovek a cestování ski busem často i doplňkové služby ve větších střediscích. Lyžaři jsou zpravidla dopravováni ze spodních částí sjezdovek na vrcholky hor dostatečným množstvím rychlých vleků a lanovek různých typů: sedačkovými lanovkami, kabinkami nazývanými také gondoly, velkými lanovkovými kabinami nebo horskou dráhou s ozubnicí zvanou zubačka. Každé větší lyžařské středisko navíc poskytuje možnost dostatečného vyžití i pro vyznavače snowboardů. Pokud ve středisku není k dispozici celý snowboard funpark, bývají pro vyznavače „prken“ vyčleněné svahy bez úpravy povrchu. Rovněž běžkaři si zde přijdou na své. Strojově upravené a samozřejmě zdarma přístupné tratě se opět nacházejí v každé lyžařské oblasti země. Asi nejznámější jsou oblasti Ramsau am Dachstein (Schladming– Ramsau–Dachstein Tauern), Schneewinkel ve střediscíchFieberbrunn- Waidring nebo běžecké tratě oblasti Kössen-Walchsee, ale i mnoho dalších, místy i vysoko položených, ale vždy perfektně upravených běžeckých tratí.

Popis byl převzat z katalogu CK Firo Tour