Termín:
1. 3. – 8. 3. 2018
Počet dní:
8 (čt – čt)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Vídeň 6:30
Strava:
all inclusive
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Přehled

Umiestnenie
Vo výhodnom prostredí priamo na súkromnej zátoky s domácim útesu. Zátoka je ideálny pre šnorchlovanie. Po Sakala s mnohými obchodmi je asi 1,5 km, do centra Hurghady cca 3 km.
Zariadenie
Club Resort sa skladá z celkom postavený v orientálnom štýle s dedinským charakterom a skladá sa z niekoľkých 2-3 poschodových domov s malebnými nádvoriami. Stredom dvoch bazénov (1 vyhrievaný) s barom a slnečnou terasou. Stoličky, slnečníky a plážové osušky sú tu a na pláži hotela. Bazéna snack bar s terasou a plážový bar zabezpečenie občerstvenia. K dispozícii je tiež vstupná hala s recepciou (trezor v cene) a útulnom bare vo vstupnej hale. Na mori, priestranná hlavná reštaurácia sa nachádza. ? la carte reštaurácie a malé internetová kaviareň (za poplatok), nočný klub, pivné pivnica a niekoľko barov sú tiež k dispozícii. V hoteli hraničí s malou nákupná pasáž.
Izba
Tieto s vaňou/sprchou, WC, sušičom vlasov, klimatizáciou, telefónom, TV so satelitným príjmom, minibar, balkón/terasa, tiež s výhľadom na more (DZM/ECM) izby (double/single). Existuje malý počet Spar izieb (DZP).
Zábava Športové
Paddleboat, kanoe, 2 tenisové kurty a 4 kurty na squash (vrátane vybavenia.), Stolný tenis, basketbal, plážový volejbal, šípky, biliard, fitnes centrum Animácie a večerné show. Za poplatok: svetlomet, potápačské centrum a windsurfing a katamaran Nemec-jazyková škola, biliard. Malé kúpeľné centrum so saunou, parným kúpeľom, jacuzzi a masáže.
Deti
Mini klub 4-12 rokov, samostatný detský bazén a ihrisko.
All-inclusive
Raňajky formou bufetu, obedy a večere, pestrú raňajkách formou, show varenie a niekoľkokrát týždenne Tematické večery. Počas dňa ľahké občerstvenie, popoludní zákusky, zmrzlina z 12 hodín - 17 hodín. Počas jedla a 10 hodiny - 2 hodiny na rôznych baroch miestne alkoholické nápoje a nealkoholické nápoje a alkoholické nápoje. Po príchode v mini bar 2 fľaše vody a nealkoholických nápojov 3.
Povinné doplnok pre vianočné večeru € 70, - a novoročné ponuky € 100, - str. Pers . Deti do 3 rokov zdarma, 4-14 rokov 50% zľava.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • Letiskové poplatky

Základní cena nezahrnuje

  • Víza

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře ETI, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Hurghada
  • Místo dle CK: Hurghada

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Arabella ****

Typ pláže: písčitá
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

6 uživatelů

Pořadí

21. nejlépe hodnocený hotel v destinaci Hurghada

Poslední komentář

18.1.2018 | Radmila
Datum pobytu: červenec 2010
Byla to zde moje první dovolená v Egyptě,do dnes vzpomínám.Užila jsem si tam spoustu legrace.Je pravda,že trochu bludiště,ale po chvíli jsem se orientovala a bylo vše ok.Byli s náma i děti a nebyl žádný problém.

Nejnovější recenze

4
3.10.2017 | Vlasta
Datum pobytu září 2017
4/5 - Skvělé
Dobrý výhoda je že můžete používat prostory 3 hotelů
5
14.9.2017 | Hanka a Pavel
Datum pobytu září 2017
5/5 - Úžasné
Byla to krásná dovolená můžeme jen doporučit
4
1.12.2015 | Cestovatelka
Datum pobytu listopad 2015
4/5 - Skvělé
Už jsem navštívila vícero zemí a i v Egyptě jsem nebyla poprvé, ale díky špatnému přístupu do moře bych příště volila jiný hotel.Vzhledem k počasí/celý týden od 22.11. - 29.11.teplo +29C - +30C/ jsem odjížděla odpočatá a spokojená.Pouze cesta zpět trvala 5hod letu,neb jsme nabírali turisty ještě v Marsa Alam.Cestovali jsme Cairo Air kde nikdo za celý let nepromluví a vy nevíte,kde se nacházíte.Spousta lidí se nedokázala domluvit při výběru pití natož vybrat si ze dvou jídel/hovězí nebo kuře/.Při letu tam se nás ani nikdo nezeptal a prostě nám dali co na nás právě vyšlo.

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria


Arabella Azur Beach Resort ****

Číslo zájezdu: 843 895
Egypt, Hurghada

Všechny termíny a možnosti (2875)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha 6:30
So 17.3 – St 28.3.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
18 889 Kč
Letecky
Vídeň 18:15
Čt 19.4 – Ne 29.4.2018
2 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
16 498 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Vídeň 18:15
Čt 12.4 – Ne 22.4.2018
2 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
16 498 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Vídeň 18:15
Čt 5.4 – Ne 15.4.2018
2 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
16 498 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Praha 17:30
So 19.5 – St 30.5.2018
2 lůžkový pokoj Promo
12 dní
all inclusive
19 185 Kč
Letecky
Praha 17:45
St 18.4 – So 28.4.2018
2 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
18 513 Kč
Letecky
Praha 17:45
St 11.4 – So 21.4.2018
2 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
18 513 Kč
Letecky
Praha 17:45
St 4.4 – So 14.4.2018
2 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
18 513 Kč
Letecky
Praha 17:45
St 30.5 – So 9.6.2018
2 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
18 567 Kč
Letecky
Praha 17:45
St 11.4 – St 25.4.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
22 167 Kč
Letecky
Praha 17:45
St 4.4 – St 18.4.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
22 167 Kč
Letecky
Praha 17:45
St 30.5 – St 13.6.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
22 328 Kč
Letecky
Praha 17:45
St 16.5 – So 26.5.2018
2 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
18 755 Kč
Letecky
Praha 17:45
St 18.4 – St 2.5.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
22 517 Kč
Letecky
Praha 17:45
St 16.5 – St 30.5.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
22 543 Kč
Letecky
Praha 17:30
So 12.5 – St 23.5.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
19 964 Kč
Letecky
Vídeň 18:15
Čt 17.5 – Čt 31.5.2018
2 lůžkový pokoj Promo
15 dní
all inclusive
20 609 Kč
Letecky
Praha 17:45
St 29.8 – St 12.9.2018
2 lůžkový pokoj Promo
15 dní
all inclusive
22 758 Kč
Letecky
Praha 17:30
So 12.5 – So 26.5.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
22 785 Kč
Letecky
Praha 17:30
So 1.9 – St 12.9.2018
2 lůžkový pokoj Promo
12 dní
all inclusive
20 179 Kč
Letecky
Praha 17:30
So 7.4 – St 18.4.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
20 233 Kč
Letecky
Praha 17:30
So 5.5 – St 16.5.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
20 233 Kč
Letecky
Vídeň 18:15
Čt 12.4 – Čt 26.4.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
20 824 Kč
LM | Po slevě 6%
Letecky
Vídeň 18:15
Čt 5.4 – Čt 19.4.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
20 824 Kč
LM | Po slevě 6%
Letecky
Praha 17:45
St 9.5 – So 19.5.2018
2 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
19 212 Kč