Argentina a Brazílie

Argentina, Argentina, Paraná, Rio de Janeiro, Buenos Aires, Itaipú, Rio de Janeiro

Argentina a Brazílie

  Argentina, Argentina, Paraná, Rio de Janeiro, Buenos Aires, Itaipú, Rio de Janeiro
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Trasa zájezdu

Buenos Aires • San Ignacio Mini • Iguaçu • Itaipú • Rio de Janeiro

Program zájezdu

1. den: odpoledne odlet z Prahy do Buenos Aires.
2. den: ráno přílet do Buenos Aires – hlavního města Argentiny, transfer na hotel. Poté prohlídka nejzajímavějších částí města (náměstí Plaza de Mayo s vládní budovou Casa Rosada a metropolitní katedrálou, 140 metrů široká Avenida 9 de Julio s Obeliskem postaveným ke 400. výročí založení města, Colón - nejslavnější budova opery Jižní Ameriky, San Telmo - tradiční čtvrť s bary a restauracemi, kde se tančí tango, La Boca - pestrobarevná čtvrť umělců, dříve imigrantů, a nakonec exkluzivní čtvrť La Recoleta se známým hřbitovem a zelenající se oáza klidu plná parků a zahrad - Palermo).
3. den: Buenos Aires, celodenní volno. Možnost např. k návštěvě některého z muzeí, japonské zahrady, procházky po kolonádě ve čtvrti Puerto Madero, blešího trhu v San Telmo (pouze neděle) nebo exkurze na fotbalový stadion La Bombonera vč. klubového muzea Boca Juniors, případně i návštěvy fotbalového utkání. Fakultativně lze zajistit celodenní výlet do Uruguaye: ráno trajekt přes zátoku řeky La Plata do uruguayského městečka Colonia del Sacramento, které je na seznamu UNESCO. O toto překrásné koloniální městečko založené v roce 1680 se dlouhá léta přeli Španělé a Portugalci, dnes jsou zde k vidění úzké dlážděné uličky, části hradeb a pevnosti, mnoho koloniálních domů i aréna pro býčí zápasy postavená v maurském stylu. Odpoledne návrat zpět do Buenos Aires. Večer fakultativně představení tanga.
4. den: celodenní výlet do pampy, během pobytu na venkovském ranči (estancia) poznáme život, jaký vedli a ještě stále vedou zdejší gaučové, krom toho uvidíme tradiční tance, ukázkovou jízdu na koni a ochutnáme místní specialitu - pečené hovězí asado, piroh plněný zeleninou či masem empanada a samozřejmě kvalitní argentinské víno (vše v ceně).
5. den: brzy ráno transfer na letiště, odlet z Buenos Aires do Posadas, hlavního města provincie Misiones při hranici s Paraguayí. Návštěva oblasti Indiánů Guaraní s prohlídkou pozůstatků jezuitské misie San Ignacio Mini založené v roce 1610, dnes zapsané na seznamu chráněných památek UNESCO, odpoledne přejezd do města Foz do Iguaçu.
6. den: Itaipú, návštěva jedné z největších přehrad na světě vybudované na řece Paraná (hráz dlouhá 7,6 km, vysoká téměř 200 metrů), poté pobyt v NP Iguacu s prohlídkou vodopádů na brazilské straně. Fakultativně možnost výletu pralesem s plavbou tryskovým člunem až pod vodopády.
7. den: Iguacu, prohlídka nejkrásnějších vodopádů Jižní Ameriky z argentinské strany, pěší výlet až k okraji 80 metrů hluboké propasti Ďáblova chřtánu nebo ostrůvku San Martín. Cestou zpět návštěva ptačí rezervace s tukany, papoušky, kolibříky a dalšími druhy jihoamerického ptactva.
8. den: ráno odlet z Foz do Iguacu do Rio de Janeiro, transfer do hotelu. Odpoledne výjezd zubačkou lesem Tijuca až na vrchol hory Corcovado (710 m), kde stojí asi nejznámější socha Krista, nezapomenutelné pohledy na město s Cukrovou homolí, záliv Guanabara a pláže. Večer fakultativně návštěva typické restaurace churrascaria a po večeři představení brazilské hudby včetně samby.
9. den: Rio de Janeiro, prohlídka města s náměstím Cinelandia, moderní katedrálou Sao Sebastiao, parkem Flamengo, největším fotbalovým stadionem světa Maracana. Dále návštěva Sambódromo, kde se koná během karnevalu přehlídka škol samby a také výjezd lanovkou na druhý nejznámější kopec města, Cukrovou homoli - Pao de Açúcar (396 m), odkud se naskýtá nádherný pohled na město.
10. den: Rio de Janeiro, celodenní volno. Fakultativně lze zajistit celodenní výlet do Angra dos Reis, překrásného letoviska s tyrkysově modrou vodou a koloniálními domy, včetně oběda a výletu na lodi mezi ostrůvky, samozřejmě s možností koupání.
11. den: Rio de Janeiro, individuální volno, možnost k odpočinku na pláži Copacabana či Ipanema nebo k některým dalším výletům po městě (např. favela tour, návštěva botanické zahrady, některého z muzeí, aj.). Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy (nebo případné prodloužení pobytu).
12. den: přílet do Prahy.

Minimální počet účastníků

10

Poznámka

doporučené kapesné: 300 USD
vstupy v ceně zájezdu: misie San Inganacio Mini, národní park Iguacu z brazilské i argentinské strany, ptačí rezervace, přehrada Itaipu, výlet na horu Corcovado a Pao de Acucar v Rio de Janeiro.

Základní cena zahrnuje

leteckou přepravu Praha-Buenos Aires, Rio de Janeiro-Praha s přestupy vč. všech letištních poplatků • dopravu autobusem a lodí dle programu • 9x ubytování v kvalitních 3-4* hotelech se snídaní • 1x oběd • všechny vstupy dle programu • služby českého průvodce CK po celou dobu zájezdu • služby místního průvodce dle potřeby • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění - viz katalog str. 11 • 1lůžkový pokoj (11 990 Kč)
Fakultativní výlety (nutné rezervovat předem, platba na místě, od 6 osob s českým průvodcem): představení tanga v Buenos Aires: 75 USD • celodenní výlet lodí do Colonia del Sacramento: 100 USD • celodenní výlet do Angra dos Reis (vč. oběda a výletu na lodi): 95 USD • výlet pralesem s plavbou tryskovým člunem až pod vodopády Iguazu: cca 65 USD • vyhlídkový let helikoptérou nad vodopády (10 min.): cca 120 USD • favela tour (3 hod): cca 50 USD • představení brazilské hudby vč. samby: cca 90 USD nebo vč. večeře cca 110 USD • spropitné pro místní personál

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář FIRO - tour, IČ: 27869237. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Buenos Aires, Iguacu, Itaipú, Rio de Janeiro, San Ignacio Mini
Informace o slevách

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 666 529
dnes 7.30–16 h

Nezávazná objednávka

Argentina a Brazílie
  Argentina, Argentina, Paraná, Rio de Janeiro, Buenos Aires, Itaipú, Rio de Janeiro

Cena
80 831 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 666 529

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
80 831 Kč
příplatek za parkování pro 1 vůz u letiště Praha
0
0 Kč

Pojištění

příplatek za pojištění Svět P1490 - léč.výlohy+úraz+odpovědnost+zavazadla+storno 50.000/osoba spoluúčast 0% - osoba
2
1 490 Kč
příplatek za pojištění Svět P1501 - léč.výlohy+úraz+odpovědnost+zavazadla+storno 100.000 - osoba
0
1 500 Kč
příplatek za pojištění Svět P980 - léč.výlohy+úraz+odpovědnost+zavazadla+storno 50.000 - osoba
0
990 Kč
samostatné pojištění Storno - za osobu
2
108 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 12 dní
0
1 Kč