Argentina - Brazílie (od tanga k sambě)

Argentina, Brazílie, Buenos Aires

Argentina - Brazílie (od tanga k sambě)

  Argentina, Brazílie, Buenos Aires

Program

1: ODLET Z PRAHY
Odlet z Prahy do Buenos Aires.

2: PŘÍLET DO BUENOS AIRES - BUENOS AIRES
Přílet do Buenos Aires, transfer do hotelu, ubytování. Prohlídka města – projížďka čtvrtí Palermo se zahraničními ambasádami a nejluxusnějšími domy ve městě. Zastávka v parku 3 de Febrero s jezírky a růžovou zahradou. Prohlídka aristokratické čtvrti Recoleta s jedním z největších hřbitovů v jižní Americe. Návštěva hrobky světoznámé argentinské osobnosti - Evity. Zastávka u nejznámějšího argentinského fotbalového stadionu La Bombonera patřícího klubu Boca Juniors, kde začínal i Maradona. Prohlídka pestrobarevné čtvrti La Boca s ukázkami argentinského tanga přímo v uličkách. Zastávka ve čtvrti San Telmo s návštěvou cukrárny s místní specialitou – Dulce de Leche. Večer možnost ochutnat pravý argentinský steak se sklenkou červeného vína. Nocleh v Buenos Aires.

3: BUENOS AIRES - PAMPY
Ráno po snídani odjezd do pampy, které jsou díky svému podnebí považovány za nejúrodnější prérie na světě. Návštěva typické zemědělské usedlosti – Estancia, seznámení se životem honáků dobytka – gaučů – a jejich folklórem. Jen pár kilometrů od rušného hlavního města si budete moci vychutnat v klidu přírody oběd s grilováním a jistě také ochutnáte některá z exkluzivních argentinských vín. Odpoledne návštěva bývalého přístavu přestavěného na moderní čtvrt Puerto Madero s mnoha restauracemi a novými výškovými domy. Procházka kolem chráněné rezervace Costanera Sur s množstvím vodního ptactva a papoušků. Večeŕ návštěva představení tanga s večeří a ochutnávkou skvělého argentinského vína. Nocleh v Buenos Aires.

4: BUENOS AIRES - TIGRE
Ranní výlet do delty řeky Paraná, která se nachází jen několik kilometrů od metropole Buenos Aires. Díky tomu je toto místo oblíbeným místem pro trávení víkendů místních obyvatel. Zastávka u bývalého klubu Tigre s kasínem, kde v současnosti sídlí muzeum umění městečka Tigre. Plavba lodí po ramenech delty Paraná. Pestré chatky různých stylů jsou rozesety po okolí. Poté zastávka u novogotické katedrály z 19.st. na předměstí San Isidro. Návrat zpět do Buenos Aires, prohlídka hlavního náměstí Plaza de Mayo s prezidentským palácem Casa Rosada. Návštěva baziliky sv. Františka a Metropolitní katedrály. Projížďka autobusem po Avenida 9 de Julio kolem obelisku nezávislosti, parlamentu a divadla Colón. Nocleh v Buenos Aires.

5: PŘELET DO FOZ DU IGUAZU
Brzy ráno odjezd na letiště a přelet do Foz du Iguazu. Odpoledne krátká prohlídka města.

6: VODOPÁDY IGUAZU Z ARGENTINSKÉ STRANY
Prohlídka vodopádů Iguacu z argentinské strany. Cesta vláčkem k největšímu vodopádu Iguacu – k „Ďáblovu chřtánu“, kde se do hlubin valí ohromná masa vody. Pod baldachýnem vodní tříště si můžete vychutnat a zachytit dechberoucí kouzlo tohoto přírodního zázraku. Procházka pokračuje k dalším vyhlídkám, odkud si můžete prohlédnout vodopády ze spodní i horní části. Půvabná duha klenoucí se nad vodopády jen umocní jejich kouzlo. Po pozdním obědě návrat zpět na brazilskou stranu.

7: VODOPÁDY IGUAZU Z BRAZILSKÉ STRANY
Prohlídka vodopádů Iguacu z argentinské strany. Cesta vláčkem k největšímu vodopádu Iguacu – k „Ďáblovu chřtánu“, kde se do hlubin valí ohromná masa vody. Pod baldachýnem vodní tříště si můžete vychutnat a zachytit dechberoucí kouzlo tohoto přírodního zázraku. Procházka pokračuje k dalším vyhlídkám, odkud si můžete prohlédnout vodopády ze spodní i horní části. Půvabná duha klenoucí se nad vodopády jen umocní jejich kouzlo. Po pozdním obědě návrat zpět na brazilskou stranu.

8: PŘELET DO RIO DE JANEIRA
Ráno přelet do Ria de Janeira a odpoledne krátká prohlídka města.

9: RIO DE JANEIRO
Dnes Váš čeká setkání s novodobým divem světa - se sochou Ježíše, který se tyčí nad jedním z nejkrásnějších měst světa. Projedete kolem jezera Rodrigo de Freitas přijedete na úpatí hory Corcovado, odkud pojedete pohodlnou pozemní lanovkou tropickým pralesem Tijuca až těsně pod vrchol Corcovada. Po absolvování závěrečných schodů k soše Krista Vykupitele (Cristo Redentor) se Vám naskytne fantastický pohled na Rio de Janeiro. Odpoledne prohlídka historického centra Ria. Návštěva náměstí Alagoas, na kterém se nachází sídlo magistrátu města Ria, Městské divadlo, Národní galerie a Národní knihovna. Poté návštěva schodiště Selarón, které nechal vyzdobit pestrobarevnými dlaždicemi stejnojmenný chilský umělec. Prohlídka moderní budovy Metropolitní katedrály. Projížďka historickou tramvají k výhledu na chudinské čtvrti - Favely. Pokračování přes novou administrativní a obchodní čtvrt města do nejstarší části Ria. Kolem františkánského kláštera až do nejpopulárnější kavárny v celém Riu – Colombo.

10: RIO DE JANEIRO
Ráno přejezd k dalšímu symbolu Ria - Cukrové homoli. Výjezd první kabinkovou lanovkou na horu Urca. Další lanovkou až na Cukrovou homoli (Pao de Acúcar), odkud se otevírá nádherný pohled na jedno z nejhezčích měst světa. Možnost ochutnat místní specialitu – zmrzlinu z plodu Açaí, což jsou bobule rostoucí na palmách v oblasti Paraná a Amazonie. Odpoledne zastávka u Sambodromu, kde se koná každý rok světoznámý karneval. Zastávka u futuristické budovy Muzea zítřka od španělského architekta Santiaga Calatravy. Přejezd do čtvrti Niteroi, kde se nachází muzeum moderního umění, jehož budovu navrhl architekt Oscar Niemeyer. Nocleh v Rio de Janeiru.

11: RIO DE JANEIRO - ILHA GRANDE
Volný den.
Fakultativně lze dokoupit lodní výlet na ostrov Ilha Grande.
06:40 - odjezd z hotelu v Riu
přesun cca 02:30 hod mikrobusem (nejčastěji delší Mercedes Sprinter) do přístavu v Angra dos Reis - nejblíže k Ilha Grande
10:00 - zahájení plavby na soukromé lodí s kapacitou cca 40 míst (6 hodin)
Skupina může absolvovat panoramatickou plavbu se zastávkou na některém ostrově nebo pláži s koupáním a následně se vydat na ostrov Ilha Grande, kde by měli oběd, poté (15:00) následuje zpáteční plavba do přístavu Angra dos Reis. Můžou samozřejmě navštívit i více pláží nebo se projít po ostrově.
16:00 - návrat do Angra dos Reis
19:00 - předpokládaný příjezd do Rio de Janeiro

12: ODLET DO PRAHY
Transfer na letiště v Rio de Janeiru a odlet do Prahy.

13: PŘÍLET DO PRAHY
Přílet do Prahy

Základní cena zahrnuje

  • leteckou přepravu dle itineráře
  • 10 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní
  • 2 x oběd (při výletech z Buenos Aires)
  • transfery během cesty, vstupy dle programu
  • služby česky hovořícího průvodce (min. 12 pax)

Základní cena nezahrnuje

  • fakultativní vstupy a výlety
  • cestovní pojištění
  • plavba na soukromé lodi (6 hodin) se zastávkami na pláži 4.
Poznámka

Minimum: 16 osob

Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.
Pořadatel: ESO travel a.s., IČ 27957039.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Buenos Aires

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 495 220
dnes 8–20 h