Termín:
27. 10. – 9. 11. 2017
Počet dní:
14 (pá – čt)
Počet nocí:
12
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

1.-3.den: Praha - Rio de Janeiro - Iguazú.

Let do Brazílie. „Bůh stvořil svět v 6 dnech, sedmý strávil v Riu“: Pao de Acúcar (Homole cukru, 396 m) a Corcovádo (Hrbáč, 710 m) se sochou Krista, slavné pláže Copacabana, stadion Maracaná. Přelet do N.P. Iguazú (UNESCO): monumentální (až 2,5 km široké) vodopády na řece Iguazú na rozhraní Argentiny, Brazílie a Paraguaye.

V ceně je

Přelety z Ria k Iguazú a do Buenos Aires včetně tax, veřejná a nájemní doprava, ubytování se snídaněmi (příplatek 1-lůžko 3600 Kč), český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Délka tras:

letadlem 42 000 km, po zemi 2300 km (Chile, Argentina - 484), pěšky 6x 4-12 km (484, volitelně) Počasí: vzduch 20-25 °C, v jižním Chile mírně a v Andách výrazně chladnějiNástupní místo: Praha

V ceně je

Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní dle potřeby, zdrav. připoj., inf. materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká včetně tax a poplatků, v Chile a Argentině veřejná (autobusy včetně komfortních dálkových, metro, lodě) a nájemní (minibusy, taxi). Ubytování: V Chile a Argentině hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 483: 11 400 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně.Možnost spojení tras 482 (Velikonoční ostrov) a 483 (Argentina, Chile, *Rio a Iguazú) do zájezdu 486 v termín (486): 27.10. - 15.11. 2017, cena v Kč: 128 890,-

Program
1. až 2 den

Praha - Buenos Aires. Let do hlavního města Argentiny u ústí Río de la Platy. Prohlídka historického jádra s prezidentským palácem, parlamentem, radnicí a katedrálou. „Argentinský Slavín“ La Recoleta, mj. s hrobkou Evity Perón. Bohémská čtvrť San Telmo s kavárnami a tržišti, La Boca s pestrobarevnými domky, tančírnami tanga a stadionem La Bombonera nejslavnějšího klubu země - Boca Juniors.

3. až 4 den

Buenos Aires - Salta. Přelet na severozápad Argentiny do Salty (1152 m) v podhůří And v sousedství Bolívie a Chile: nedotčené koloniální centrum, katedrála, chrám sv. Františka, archeologické muzeum s mumiemi inckých dětí. Lanovkou na Cerro San Bernardo s krásnou vyhlídkou na město. Možnost nezapomenutelného celodenního výletu (cca 180 USD) „Vlakem do mraků“ ze Salty vysoko do And po jedné z nejkrásnějších a čtvrté nejvyšší železnici světa. 21 tunelů, 31 mostů, 13 viaduktů, délka 220 km, převýšení přes 3000 m, zastávky, úchvatné výhledy. Kolem soutěsky Quebrada del Toro a ruin preinckého města Tastil na pouštní náhorníplošinu Puna de Atacama. Nejvyšší místo cesty - impozantní viadukt nad pouštním kaňonem La Polvorilla (4200 m).

5. až 6 den

Quebrada de Humahuaca, Valles Calchaquíes. Celodenní výlety do okolí Salty. Quebrada de Humahuaca (UNESCO) - dlouhé, úzké soutěsky řeky Rio Grande. Neuvěřitelně zbarvená skaliska (Hora sedmi barev, Malířova paleta), kečuánské osady. El Tilcara - ruiny předkolumbovské indiánské pevnosti. Malebné koloniální městečko Cachi, údolí Valles Calchaquíes - oblast vyhlášeného bílého vína Torrontes, soutěska Quebrada de Cafayate červených pískovců.

7. až 9 den

Salta - Mendóza. N.P. Aconcagua. Přelet do Mendózy - města parků, sadů a vinic na rozhraní pamp a velehor. Vyhlídka od památníku Cerro de la Gloria. Možnost návštěvy slavných vinných sklepů s ochutnávkou či výletů do okolí (horské termály Cacheuta aj.). Jízda do N.P. Aconcagua s fascinujícími scenériemi barevných skal a hradbou šestitisícovek (film Sedm let v Tibetu). Incký most - sopečná skalní brána. Pěšky pod nejvyšší horou Ameriky - Aconcaguou (6959 m).

10. až 11 den

Mendóza - Santiago de Chile. Přelet do Chile nad nejvyššími partiemi And s fantastickými výhledy přímo na Aconcaguu (bude-li přát počasí). Hlavní město Santiago pod hradbou And: prezidentský palác La Moneda, rušné hlavní náměstí Plaza de Armas s katedrálou, tržnice, „kafe s nohama“ - kavárny, kde se pánům líbí. Vyhlídka na město z Cerro Santa.

12. den

Valparaíso, Vina del Mar. Výlet k Tichému oceánu do přístavu Valparaíso a do nejvyhlášenějšího chilského letoviska, mořských lázní Vina del Mar: možnost koupání v Pacifiku.

13. až 14 den

Santiago de Chile - Praha. Odlet domů.

4. až 5 den

N.P. Iguazú - Buenos Aires. Výhledy na vodopády z brazilské i argentinské strany, výlet k Ďáblovu chřtánu - nejobdivovanější i nejděsivější části vodopádů. Procházky v N.P., pozorování fauny i flóry, koupání. Možnost letu vrtulníkem nad vodopády. Přelet na jih do Buenos Aires. Spojení se skupinou.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Iguazú, Quebrada de Humahuaca, Rio de Janeiro, Valles Calchaquíes

ARGENTINA, CHILE, (RIO) A IGUAZÚ

Číslo zájezdu: 735926
Argentina, Brazílie, Chile, Argentina, Rio de Janeiro, Iguaçu, Iguaçu National Park

Všechny termíny a možnosti (1)