Termín:
27. 10. – 15. 11. 2017
Počet dní:
20 (pá – st)
Počet nocí:
18
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

V ceně je

Přelety z Ria k Iguazú a do Buenos Aires včetně tax, veřejná a nájemní doprava, ubytování se snídaněmi (příplatek 1-lůžko 3600 Kč), český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Délka tras:

letadlem 42 000 km, po zemi 2300 km (Chile, Argentina - 484), pěšky 6x 4-12 km (484, volitelně)Počasí: vzduch 20-25 °C, voda 22-25 °C (Rapa Nui), v jižním Chile mírně a v Andách výrazně chladnějiNástupní místo: Praha

V ceně je

Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní dle potřeby, zdrav. připoj., inf. materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká včetně tax a poplatků, v Chile a Argentině veřejná (autobusy včetně komfortních dálkových, metro, lodě) a nájemní (minibusy, taxi). Ubytování: V Chile a Argentině hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x komfortní noční bus (484). 1-lůžkový pokoj za příplatek 484: 15 900 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně.

Program
1. až 2 den

Praha - Buenos Aires. Let do hlavního města Argentiny u ústí Río de la Platy. Prohlídka historického jádra s prezidentským palácem, parlamentem, radnicí a katedrálou. „Argentinský Slavín“ La Recoleta, mj. s hrobkou Evity Perón. Bohémská čtvrť San Telmo s kavárnami a tržišti, La Boca s pestrobarevnými domky, tančírnami tanga a stadionem La Bombonera nejslavnějšího klubu země - Boca Juniors.

3. až 4 den

Buenos Aires - Salta. Přelet na severozápad Argentiny do Salty (1152 m) v podhůří And v sousedství Bolívie a Chile: nedotčené koloniální centrum, katedrála, chrám sv. Františka, archeologické muzeum s mumiemi inckých dětí. Lanovkou na Cerro San Bernardo s krásnou vyhlídkou na město. Možnost nezapomenutelného celodenního výletu (cca 180 USD) „Vlakem do mraků“ ze Salty vysoko do And po jedné z nejkrásnějších a čtvrté nejvyšší železnici světa. 21 tunelů, 31 mostů, 13 viaduktů, délka 220 km, převýšení přes 3000 m, zastávky, úchvatné výhledy. Kolem soutěsky Quebrada del Toro a ruin preinckého města Tastil na pouštní náhorníplošinu Puna de Atacama. Nejvyšší místo cesty - impozantní viadukt nad pouštním kaňonem La Polvorilla (4200 m).

4. až 5 den

N.P. Iguazú - Buenos Aires. Výhledy na vodopády z brazilské i argentinské strany, výlet k Ďáblovu chřtánu - nejobdivovanější i nejděsivější části vodopádů. Procházky v N.P., pozorování fauny i flóry, koupání. Možnost letu vrtulníkem nad vodopády. Přelet na jih do Buenos Aires. Spojení se skupinou.

5. až 6 den

Quebrada de Humahuaca, Valles Calchaquíes. Celodenní výlety do okolí Salty. Quebrada de Humahuaca (UNESCO) - dlouhé, úzké soutěsky řeky Rio Grande. Neuvěřitelně zbarvená skaliska (Hora sedmi barev, Malířova paleta), kečuánské osady. El Tilcara - ruiny předkolumbovské indiánské pevnosti. Malebné koloniální městečko Cachi, údolí Valles Calchaquíes - oblast vyhlášeného bílého vína Torrontes, soutěska Quebrada de Cafayate červených pískovců.

7. až 9 den

Salta - Mendóza. N.P. Aconcagua. Přelet do Mendózy - města parků, sadů a vinic na rozhraní pamp a velehor. Vyhlídka od památníku Cerro de la Gloria. Možnost návštěvy slavných vinných sklepů s ochutnávkou či výletů do okolí (horské termály Cacheuta aj.). Jízda do N.P. Aconcagua s fascinujícími scenériemi barevných skal a hradbou šestitisícovek (film Sedm let v Tibetu). Incký most - sopečná skalní brána. Pěšky pod nejvyšší horou Ameriky - Aconcaguou (6959 m).

10. až 12 den

Mendóza - Santiago de Chile. Přelet do Chile nad nejvyššími partiemi And s fantastickými výhledy přímo na Aconcaguu (bude-li přát počasí). Hlavní město Santiago pod hradbou And: prezidentský palác La Moneda, rušné hlavní náměstí Plaza de Armas s katedrálou, tržnice, „kafe s nohama“ - kavárny, kde se pánům líbí. Vyhlídka na město z Cerro Santa.

13. den

Santiago de Chile - Puerto Montt. Přelet na jih do Puerto Montt: přístavní čtvrť Angelmó s rybími trhy. Výlet na ostrov Tenglo: vyhlídka na město, záliv a fjordy, ostrovy a hory z nejvyššího bodu, restaurace s místní specialitou curanto.

14. až 15 den

Lake District, Chiloé. Kouzelný kraj jezer, lesů, řek a vodopádů. Velké modré jezero Llanquihue s kužely vulkánů v pozadí. Projížďka po jižních březích s výhledy na aktivní stratovulkán Calbuco (2015 m) a kónický Osorno (2652 m), koupání. Ostrov Chiloé plný mýtů a legend - nejtradičnější část Chile: dřevěné kostelíky, indiáni Mapuche, kolonie lvounů a ptactva.

16. až 17 den

Pucón, Villarica. Přejezd do Pucónu na březích jezera Villarica. Pěší turistika v N.P. Huerquehue v exotických araukáriových pralesích, koupání v termálech Palguin nebo možnost výstupu na činnou sopku Villarrica (2847 m).

18.-20. Santiago de Chile - Praha.

Přejezd po Panamerické dálnici do Santiaga, odlet domů.

1.-3.den: Praha - Rio de Janeiro - Iguazú.

Let do Brazílie. „Bůh stvořil svět v 6 dnech, sedmý strávil v Riu“: Pao de Acúcar (Homole cukru, 396 m) a Corcovádo (Hrbáč, 710 m) se sochou Krista, slavné pláže Copacabana, stadion Maracaná. Přelet do N.P. Iguazú (UNESCO): monumentální (až 2,5 km široké) vodopády na řece Iguazú na rozhraní Argentiny, Brazílie a Paraguaye.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Quebrada de Humahuaca, Santiago de Chile, Valles Calchaquíes

ARGENTINA, CHILE, (RIO) A IGUAZÚ - ROZŠÍŘENÝ PROGRAM

Číslo zájezdu: 735927
Argentina, Brazílie, Chile, Chile, Quebrada de Humahuaca, Santiago de Chile, Valles Calchaquíes

Všechny termíny a možnosti (1)