Termín:
6. 10. – 14. 10. 2018
Počet dní:
9 (so – ne)
Počet nocí:
8
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Informace o zájezdu:

JEREVAN – GARNI – GEGHARD – JEZERO SEVAN – DILIJAN –TBILISI – MCCHETA – KAZBEGI – KACHETIE – GREMI – GURJAANI
letecký poznávací zájezd na 9 dní/8 nocí

Program zájezdu:

1. DEN: odpolední odlet do Jerevanu.
2. DEN: přílet do Jerevanu v brzkých ranních hodinách, ubytování, a odpočinek v hotelu, snídaně. Možnost obědu (fakultativně), po obědě následuje návštěva destilérie světoznámého koňaku Ararat. Po ochutnávce koňaku pěší prohlídka centra Jerevanu a ulice Abovyan, jedné z nejstarších a nejvýznamnějších ulic města, dále procházka kolem budovy Národního historického muzea a Národní obrazárny, návštěva architektonického komplexu Cascade se sochami od Botera a dalších zahraničních umělců. Procházka bude zakončena v Parku Vítězství se sochou Matky Arménie a dechberoucím panoramati ckým výhledem na růžové město Jerevan. Procházka v centru města po místním tržišti „Vernisáž“, možnost večeře v typické arménské restauraci (fakultativně). Nocleh v hotelu.
3. DEN: po snídani odjezd na pláně Araratu, kde se nachází klášter Khor Virap. Klášter se nachází 200 m od hranice s Tureckem, na nejbližším místě k bájné hoře Ararat. Možnost oběda v místní restauraci (fakultativně). Poté prohlídka kláštera Noravank, který je obklopen překrásnou horskou scenérií. Po cestě do Jerevanu zastávka v místním vinařství ve vesnici Areni. Možnost večeře (fakultativně), ubytování a nocleh v hotelu.
4. DEN: po snídani odjezd do muzea rukopisů Matenadaran, po prohlídce odjezd na prohlídku kláštera Geghard ze 13. st. (památka UNESCO), který se skládá ze tří kostelů a hrobky vytesané do skály. Poté následuje prohlídka pohanského chrámu Garni – který jako jediný pochází z helénského období (postaven r. 77 n. l.). Poblíž chrámu se nacházejí ruiny královského paláce a lázní s unikátními mozaikami. Dále pokračuje cesta k jezeru Sevan (ve výšce okolo 1900 m n. m.) – největšímu jezeru Kavkazu s úžasnou přírodou a křišťálově čistou vodou. Možnost oběda v místní restauraci (fakultativně). Odpoledne prohlídka kláštera Sevan, který se nachází na poloostrově, odkud je překrásný výhled na jezero a okolní hory. K večeru přejezd do horského střediska Dilijan (okolo 1500 m n. m.), které je nazývané „Arménské malé Švýcarsko“ a je jedním z nejdůležitějších lázeňských resortů v Arménii. Možnost večeře (fakultativně), ubytování a nocleh v hotelu.
5. DEN: po snídani odjezd do Gruzie, přejezd hornatou oblastí známé jako „arménské Švýcarsko“, návštěva kláštera Haghatsin umístěného v centru oblasti . Příjezd do Tbilisi v odpoledních, okružní jízda a pěší prohlídka Tbilisi s návštěvou místního historického muzea, ubytování v hotelu, večeře s folklorním programem (fakultativně).
6. DEN: po snídani odjezd do starobylého města Mccheta zapsaného v UNESCO. Prohlídka tohoto města založeného před více než 4 ti s. let začne zastávkou u kláštera Jvari ze 6. stol. tyčícího se nad soutokem řek Mtkvari a Aragvi, jež je pravděpodobně nejstarším dochovaným klášterem v Gruzii. Od kláštera se naskytne krásný výhled na katedrálu Svetitskhoveli z 11. století (do nedávné doby sloužila katedrála jako pohřební místo gruzínských králů a členů královských rodů a podle legendy je zde uložena košile Ježíše Krista), kterou následně navští víte. Po procházce historickým centrem města následuje přejezd do města Ananuri prohlídka hradního komplexu na řece Aragvi a pevnosti a oběd v místní restauraci (fakultativně). Odpoledne následuje přejezd do oblasti Kazbegi (asi 90 km), kde bude následovat ubytování v hotelu a možnost večeře u místní rodiny (fakultativně). Nocleh v hotelu.
7. DEN: po snídani odjezd do malé vesnice Stepantsmidna nacházející se 160 km severně od Tbilisi v namořské výšce 1700 m, odtud následuje odjezd jeepy na prohlídku starodávného kostela Gergeti Trinity (Svatá trojice) postavenéhove výšce 2127 m n. m. Při jasném počasí jsou úžasné výhledy na ledovce a pohoří Kavkazu na horu Mount Kazbeg, třetí nejvyšší vrchol Kavkazu (5047 m). Návrat zpět do vesnice Stepantsmidna na oběd v místní restauraci. Po obědě (fakultativně) odjezd průsmykem Gombori do města Tsinandali na prohlídku rezidence, která svého času patřila aristokratickému básníkovi z 19. st. Alexanderovi Chavchavadzemu. Návštěva básníkova muzea v jeho rezidenci obklopené botanickou zahradou. Následuje odjezd do Gremi, komplexu s královským hradem, zvonicí, kostelem Archandělů a vinným sklepem. Odjezd do vinařské vesnice Gurjaani, oběd (fakultativně). Poté bude následovat prohlídka soukromého vinařství Wine House Gurjaani. Zde se podíváte, jak se vyrábí víno dnes a jak se vyrábělo dříve. Ochutnáte tradiční zákusek churchkhela (ořechy navlečené na niti a namočené do vinného želé). Večeře v tradiční restauraci s ochutnávkou vín a hudebním doprovodem (v ceně). Ubytování a nocleh.
8. DEN: po snídani odjezd do Sighnaghi, bývalého královského města zvaného pro svou romantickou atmosféru Město lásky. Poté přejezd ke klášteru Bodbe, kde je pochován Sv. Nino, který přinesl do Gruzie křesťanství. Po zastávce na oběd (fakultativně) v tradiční restauraci s ochutnávkou vín a hudebním doprovodem následuje návštěva unikátního skalního klášterního komplexu David Gareja, který se nachází při hranici s Ázerbajdžánem a byl od 6. do 18. st. kulturním a vzdělávacím centrem oblasti. Odjezd do Tbilisi, fakultativně večeře, ubytování a nocleh.
9. DEN: transfer v brzkých ranních hodinách na letiště v Tbilisi, odlet do Prahy.

Minimální počet účastníků:

10 osob.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

    letenky Praha – Jerevan, Tbilisi – Praha (včetně tax a poplatků do ceny letenky 9000,- Kč/os., při zvýšení ceny si CK vyhrazuje navýšení ceny zájezdu), 8x ubytování v hotelích 3* se snídaní, 1x večeři, degustaci koňaků a vín, výlety a vstupy do objektů a památek dle programu, transfery dle programu,výlet v jeepech, služby místního průvodce, česky mluvící průvodce po celou dobuzájezdu,pojištění CK dle zákona č. 159/1999.

Základní cena nezahrnuje

    cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (450 Kč/os.), 5x oběd a 4x večeře (příplatek 4390,- Kč), nápoje, spropitné a další osobní výdaje, příplatek za jednolůžkový pokoj (6 800 Kč).

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře AGL travel, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Arménie

ARMÉNIE-GRUZIE ***

Číslo zájezdu: 1013884
Arménie

Všechny termíny a možnosti (1)