Termín:
5. 3. – 21. 3. 2018
Počet dní:
17 (po – st)
Počet nocí:
15
Doprava:
letecky Praha
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Zájezd kombinující pobyt v nejhezčích lokalitách Austrálie. Program plný zážitků v RUDÉM STŘEDU AUSTRÁLIE i v pralesech TROPICKÉHO SEVERU, koupání a šnorchlování v nejlepších lokalitách na VELKÉM BARIÉROVÉM ÚTESU, dramatické pobřeží jihu Austrálie v okolí 12 APOŠTOLŮ, doplněné o návštěvu pulzujících velkoměst SYDNEY a MELBOURNE. Seznámení s prastarou domorodou kulturou, exotickou přírodou, i moderní kulturou novodobých Australanů. Součástí zážitkového programu jsou i neobvyklá místa, která jsme objevili při osobním průzkumu. PROČ SI VYBRAT NAŠI CESTOVNÍ KANCELÁŘ?Všechny naše zájezdy do Austrálie nabízí skvělý poměr ceny a zážitků. V Austrálii máme stálou základnu, všichni naši průvodci vlastní potřebná oprávnění a povolení. Služby nakupujeme přímo u Australanů, a nikomu tedy neplatíte zbytečnou provizi.Jediní v ČR jsme licencovaný dopravce v Austrálii a držitelé průvodcovské licence v NP Uluru - Kata Tjuta.Kancelář v Praze a Sydney, partneři Tourism Australia pro ČR - certifikát AU specialisty.Odborná garance knižního průvodce National Geographic Australia v ČJKVALITNÍ UBYTOVÁNÍKvalitní a osobně vyzkoušené ubytování na originálních místech, která jsou součástí zážitkového programu, jako například safari chatky na tradiční velbloudí farmě apod. Na ubytování klademe velmi vysoké nároky.Grampians Motel 3.5* - vynikající rodinný penzion přímo v divočině NP Grampians s klokany a emuTravelodge Hotel Melbourne 3.5* - kvalitní hotel přímo v pěším centru metropoleKings Creek Station 2* - originální safari chatky na tradiční velbloudí farměAlice in the Territory 3.5* - menší hotel na okraji Alice Springs s klokánky wallabyCairns Queenslander Apartments 3.5* - plně vybavené prostorné apartmány s terasouTravelodge Hotel Sydney 3.5* - prověřený hotel v pěším centru Sydney u Hyde ParkZKUŠENÍ PRŮVODCIPři objevování Austrálie vás budou doprovázet česky hovořící průvodci, kteří v Austrálii dlouhodobě žijí, vlastní všechna potřebná povolení a mají bohaté zkušenosti. Někteří naši průvodci dlouhodobě přispívají do cestovatelských publikací a spolupracují s českými médii.

Stravování

bez stravování

Doprava

letecká

Program
1. až 2 den

Let z Prahy do MelbourneOdlet z Prahy v časných ranních hodinách, let do Austrálie. Přílet do Melbourne ve večerních hodinách. Po příletu vyřízení imigračních formalit. Následně vyzvednutí českým průvodcem na letišti v Melbourne, poté přesun na hotel. Ubytování a relax.Poznámka: Letecká spojení vybíráme tak, abyste do Austrálie přiletěli již druhý den večer (s časovým posunem), a nikoli třetí den ráno (jak je to obvyklé u ostatních CK). Tento krok totiž výrazně zvyšuje komfort po příletu, kdy jste třetí den ráno již připraveni na program, a nikoli unavení z dlouhého letu.

3. až 4 den

Velká oceánská cesta, pohoří Grampians NPRanní odjezd z Melbourne do Ballaratu. Možná návštěva zlatokopeckého skanzenu Sovereign Hill a Muzea zlata (obojí fakultativně) s kopií největšího zlatého valounu na světě. Odpoledne program v NP Grampians. Průzkum tohoto vyhlášeného národního parku s vodopády, bujnou vegetací i tradiční australskou faunou, především koalami a stády klokanů. Vyhlídky Balconies a procházka k nedalekému vodopádu. Vrcholem bude procházka k vyhlídce Pinnacles skrz Grand Canyon. Další den přejezd k jižnímu pobřeží a prohlídka jedné z nejkrásnějších scénických silnic světa – slavné Great Ocean Road. Bizarní skalní útvary, 12 apoštolů, London Bridge, spousta nádherných pláží i přímořských letovisek.

5. den

Prohlídka Melbourne - náměstí Federace a věž Eureka s vyhlídkou 360°Dopolední přejezd do Melbourne. Odpoledne prohlídka centra Melbourne. Jízda historickou tramvají, návštěva tenisového komplexu Australian Open (zvenku), procházka v Čínské čtvrti Chinatown a podél řeky Yarra s moderním náměstím Federace, večerní vyhlídka z moderní věže Eureka 360° (fakultativně).

6. den

Rudé centrum Austrálie, oáza uprostřed pouště - nocleh na velbloudí farměPřelet do Alice Springs následně přejezd ke Královskému kaňonu, prohlídka roadhousů po cestě, stanice silničních pouštních vlaků v Erldunda a aboriginské stanice s ukázkami místního umění. Nocleh nedaleko Královského kaňonu, na jedné z tradičních velbloudích farem v australském outbacku. Večerní BBQ v poušti je naše specialita – zažijete pravé australské grilování v úchvatné lokalitě na jedné z posledních tradičních velbloudích farem. K dispozici výběr mas (klokan, kuřecí a hovězí), pikantních párečků a příloh. Nápoje nejsou v ceně grilování (klienti si zakoupí na doporučení průvodce v Alice Springs).

7. den

Pěší túra po obvodu majestátního Královského kaňonu - procházky kolem Uluru a Brzy ráno přejezd ke Kings Canyon a krásná túra po obvodu Královského kaňonu (2-3hod.), případně lehčí varianta po dně kaňonu (1hod.). Přejezd k Uluru s pouštními zastávkami. Po příjezdu do NP Uluru-Kata Tjuta navštívíme aboriginské kulturní centrum, projdeme se u nejzajímavějších míst v blízkosti Uluru a prohlédneme si vodní zdroj Mutitjulu a další místa. Večer západ slunce u Uluru a přesun zpět do hotelu.nezapomenutelný západ slunceTIP CK: Naši česky hovořící průvodci jsou licencovaní a certifikovaní k provázení v NP Uluru Kata Tjuta, vydaná správci NP aboriginci kmene Anangu.

8. den

Východ slunce u Uluru - pěší túra mezi skalními hlavami Kata Tjuta - večerní Alice SpringsRáno východ slunce u posvátného Uluru. Ranní túra soutěskami skalního masivu Kata Tjuta podél staré aboriginské stezky lidu Anangu Údolím větrů (max. délka 3-4hod), příp. krátká stezka do rokle Walpa (1hod.) mezi tajemné skalní hlavy v národním parku Uluru-Kata Tjuta. Po odpočinku odjezd do Alice Springs. Večer individuální program v centru - doporučujeme návštěvu místních pouštních barů s živou hudbou a šťavnatými stejky.

9. den

Historická telegrafní stanice a vyhlídka Anzac Hill - návštěva stanice Létajících doktorů - noční trhy v CairnsDopoledne prohlídka Alice Springs, vyhlídka z vrcholu Anzac Hill. Vynikající možnosti nákupu domorodých suvenýrů, možnost návštěvy historické telegrafní stanice a stanice Létajících doktorů (obojí fakultativně). Navečer přelet do tropického Cairns. Po příletu přesun na hotel, pro zájemce možnost procházky večerní esplanádou, nákupů na zdejším nočním trhu Night Market a pozorováním netopýrů, kaloňů.

10. den

Historická vesnička Kuranda - sopečná vyvýšenina Atherton - majestátní starobylé stromy Fig - návštěva kávové plantáže - jízda nejdelší lanovkou světa nad pralesem a řekou Barron RiverCelodenní výlet do historického městečka Kuranda a na náhorní sopečnou plošinu Atherton. K cestě můžete využít nejdelší lanovku světa nad korunami stromů (fakultativně, dle počasí). V Kurandě možnost nákupů na zdejších vyhlášených trzích s místní produkcí, návštěvy motýlí ZOO (fakultativně) a ochutnávka nejlepších německých specialit v Queenslandu (fakultativně). Následuje ochutnávka kávy na farmě (fakultativně) na sopečné plošině Atherton, kde prozkoumáme oblast s posvátnými majestátními stromy Fig. Večer zpět do Cairns.

11. den

Obří slanovodní krokodýli - prohlídka mangrovníků - úchvatný mys Cape Tribulation - nenáročné procházky v pralese Daintree - ochutnávka pralesní zmrzliny i čajové plantážeCelodenní výlet do nejstaršího pralesa na světě Daintree. Nahlédnout pod pokličku tohoto opravdu jedinečného rezervoáru života nám umožní místní zkušený průvodce, s nímž se vydáme na vyjížďku po umělém jezírku, které obývají desítky obrovských krokodýlů. Uvidíte tyto jedinečné tvory v jejich přirozeném prostředí. Během návštěvy tohoto unikátního přírodního parku se setkáte také se vzácnými kasuáry, rudými klokany, koalami i tropickými papoušky.V pralese Daintree žijí unikátní druhy exotického vodního ptactva. S průvodcem se projdete jedinenčými porosty mangrovů. Odpoledne ochutnáte vynikající pralesní zmrzlinu (fakultativně) a navštívíte zdejší čajovou plantáž. Závěr dne připraví úchvatný mys Tribulation a jeho kokosové palmy, pralesní potůčky a liduprázdné pláže. Večerní návrat do Cairns.

12. den

Celodenní plavba na Velký bariérový útes (fakultativně)Volný den v Cairns - průvodce vám připraví přehled možností, jak si tento den užít naplno. Fakultativně celodenní výlet na neporušené části Velkého bariérového útesu. Nechte se pohltit pestrobarevnou záplavou podmořského života. Uvidíte želvy a velké útesové ryby. Pro zájemce je připravena možnost potápění s instruktorem (i pro nepotápěče). Výlet na útes je na katamaranu v malé skupince max. 20 osob. Příjemná atmosféra. Dále možnost výletu na Green Island (pro osoby co nemají zájem o šnorchlování).TIP CK: Doporučíme vhodné operátory na základě vašich preferencí. Obecně doporučujeme menší katamarán, privátní atmosféru a minimum dalších turistů. Obvyklá cena za celodenní plavbu: 139 AUD/osoba. Při rezervaci společně se zájezdem nabízíme zvýhodněnou cenu v aktivity balíčku.

13. den

Výlet lodí po přístavu - budova Opery v Sydney - přístavní most a prohlídka historické čtvrti The RocksPřelet do Sydney. Prohlídka centra Sydney. Úchvatné scenérie Opery v Sydney (zvenku) a Přístavního mostu, spolu s botanickou zahradou a hejny papoušků a kaloňů. Návštěva starobylé čtvrti The Rocks se spoustou typicky australských hospůdek, okouzlujícím panoramatem Opery a Přístavního mostu, vynikajících restaurací i vinných barů. Projížďka lodí v přístavu.

14. den

Strhující kaňony Modrých hor - Tři sestry a Scenic World s lanovkou - jízda po nejstrmější železnici světaCelodenní výlet do oblasti přírodních krás Modrých hor (UNESCO). Prozkoumáte známý skalní útvar Tři sestry i vodopády Wentworth, navštívíte Scenic World, kde se projedete nejstrmější železnicí na světě. Poté podniknete nenáročnou procházku v kaňonu plném mohutných eukalyptů a vše zakončíte unikátní lanovkou nad korunami vzrostlého lesa. Večerní návrat do Sydney, s prohlídkou večerního Sydney, případně krátkou zastávkou v Sydney Olympic Park. Dle času také možnost návštěvy přírodního parku Featherdale Wildlife Park (fakultativně).

15. den

Útesy na Watsons Bay a pláž Bondi - snídaně na rybím trhu Fishmarket (fakultativně)Dnes se vydáte na průzkum východního pobřeží Sydney. Navštívíte skalnaté útesy Watsons Bay, vykoupete se na slavné pláži Bondi, kde prozkoumáte i úchvatné pobřeží. Odpoledne návštěva Chinatown, případně volný program spojený s fakultativní prohlídkou Námořního muzea, obřího Akvária v zátoce Darling Harbour a spousta dalšího.

16. den

Dopoledneindividuální program v Sydney, poslední nákupy suvenýrů i poslední australské pivo. Odpoledne přesun na letiště, check-in. Rozloučení s průvodcem na letišti a odpolední odlet do Evropy.

17. den

Přílet do Prahy v dopoledních hodinách.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • mezistátní a vnitrostátní letenky včetně všech poplatků a tax
  dopravu po Austrálii dle programu v komfortním klimatizovaném minibuse
  noclehy v 3,5 a 4 hvězdičkových hotelech ve 2 lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím
  nocleh na velbloudí farmě ve speciálních tropických chatkách se sdíleným příslušenstvím
  originální prověřené ubytování v unikátních lokalitách
  služby místního česky hovořícího průvodce žijícího v Austrálii
  vstupy do národních parků
  vízum do Austrálie
  zákonné pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.
  Aktivity v ceně zájezdu:
  výlet lodí v přístavu Sydney (veřejná linka, 20min.)
  jízda po nejstrmější železnici v Modrých horách
  vstupné do Scenic World Katoomba
  vstupné do Hartley’s Crocodile Adventures a plavba za krokodýly na místní laguně
  barbeque - opékání na pouštní farmě (nápoje hrazené extra)
  licencovaní průvodci v NP Uluru-Kata Tjuta

Základní cena nezahrnuje

 • stravování (ani snídaně)
  plavba na Velký bariérový útes
  ostatní aktivity (uvedené jako fakultativní)
  vstupenky na ostatní atrakce, i pokud vyplývají přímo z programu
  vstupenky na lanovky, výlety lodí
  osobní náklady z rozhodnutí klienta
  doplatek za jednolůžkový pokoj

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Go2, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Sydney

Austrálie pro každého ***+

Číslo zájezdu: 865451
Austrálie, Nový Jižní Wales, Sydney