Termín:
26. 10. – 30. 10. 2017
Počet dní:
5 (čt – po)
Počet nocí:
4
Doprava:
autem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Poloha

Atraktivní region Horní Rakousko nabízí jedinečnou kombinaci pobytu, a to relax na plážích jezer a aktivní pobyt v okolních horách. Z hornorakouských jezer jsou zejména u jachtařů oblíbená jezera Attersee a Traunsee, k nejteplejším patří Mondsee a sousední Irrsee. Perlami Solné komory jsou Wolfgangsee a Halštatské jezero. Přírodní klenot Národní parku Vápencové Alpy (Nationalpark Kalkalpen) se nachází na jihu Horních Rakous a pyšní se vzácnými živočišnými druhy a malebnými oblastmi pro pěší turistiku (Ennstal, Pyhrn-Priel a Steyrtal). Cyklotrasy: Enžská stezka, Innská stezka, Mozartova cyklostezka

Bad Goisern, kdysi nazývaný "nejkrásnější vesnice monarchie" si dodnes zachoval svůj půvab a kouzlo. Městečko s necelými 8 000 obyvatel se nachází v nadmořské výšce 500 m a je dobrým výchozím bodem pro výlety do blízkého i širšího okolí - Dachsteinská ledová jeskyně a Mamutí jeskyně v Obertraunu (16km), Salzkammerguttherme v Bad Ischlu (11km), rodinný zábavní park "Urzeitwald" v Gosau (asi 17 km), Hallstatt (11 km). Poloha: pension se nachází na malebném místě na okraji Bad Goisernu. Ve vzdálenosti 100 m je autobusová zastávka, vlakové nádraží je 1.5 km, v blízkosti je restaurace. Ze sluneční terasy pensionu je krásný výhled do okolí. K jezeru Hallstatt je vzdálenost 2 km.

Ubytování

útulné pokoje s koupelnou se sprchou a WC, TV a Wi-Fi, s možností 1-2 přistýlek, většina s balkonem. Dětská postýlka na vyžádání zdarma. Dvoulůžkové pokoje cca 20 m2 bez možnosti přistýlky, třílůžkové pokoje cca 25 m2 pro max. 3 dospělé osoby, rodinný pokoj cca 30 m2 pro max. 4 dospělé – manželské lůžko, samostatné lůžko a rozkládací gauč.

Stravování

bufetová snídaně. Večeře za příplatek: 13 € – výběr ze 3 chodového menu – restaurace je ve vzdálenosti 200 m. Možnost bezlepkové a vegetariánská strava na požádání možná.

Vybavení

jídelna, sluneční terasa s možností servírovaných nápojů, společenská místnost s ledničkou a TV. Zahrada, Wi-Fi a parkovací místa.

Speciální akce

7 = 6 (7 noci pobytu za cenu 6 nocí) celou sezonu + slevová karta.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

ubytování se snídaní, Salzkammegut Erlebniscard (slevová karta), WLAN, parkování, uzamykatelný prostor na zavazadla,  pobytovou taxu, pojištění CK proti úpadku. 

Karta Salzkammergut Erlebniscard - karta s množstvím slev až do 30 % z více než 110 atrakcí, např. výlet lodí po jezeře, vstup do jeskyně, vstup do solných dolů, jízdenky na horské vlaky, vstupenky do muzeí, místní vlaky, vstup do Wild Life parku a mnoho dalších.

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Bena Tour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Horní Rakousko
  • Místo dle CK: Dachstein West - Bad Goisern

Rakouská jezera, Solná komora

lyžařské středisko Hinterstoder http://www.hinterstoder.at

Rakousko

Rakousko je převážně hornaté, průměrná nadmořská výška je asi 900 m n. m. Rakouské hory patří k východní části Alp a procházejí zemí v několika pásmech západovýchodního směru. Na samém severu země leží Tyrolské a Salcburské Alpy, v centrální části pak Vysoké Taury s nejvyšším rakouským vrcholem Grossglockner (3797 m n. m.). Na jihu se rozkládají Ötztalské, Zillertalské a Karnické Alpy.

Rakousko nabízí 20 000 km perfektně upravených sjezdových a běžeckých tratí, 9 500 vleků a lanovek s celkovoukapacitou 1,5 mil. osob/ hod. Skipas zahrnuje kromě vyvážení se lanovkou či vlekem na vrchol sjezdovek a cestování ski busem často i doplňkové služby ve větších střediscích. Lyžaři jsou zpravidla dopravováni ze spodních částí sjezdovek na vrcholky hor dostatečným množstvím rychlých vleků a lanovek různých typů: sedačkovými lanovkami, kabinkami nazývanými také gondoly, velkými lanovkovými kabinami nebo horskou dráhou s ozubnicí zvanou zubačka. Každé větší lyžařské středisko navíc poskytuje možnost dostatečného vyžití i pro vyznavače snowboardů. Pokud ve středisku není k dispozici celý snowboard funpark, bývají pro vyznavače „prken“ vyčleněné svahy bez úpravy povrchu. Rovněž běžkaři si zde přijdou na své. Strojově upravené a samozřejmě zdarma přístupné tratě se opět nacházejí v každé lyžařské oblasti země. Asi nejznámější jsou oblasti Ramsau am Dachstein (Schladming– Ramsau–Dachstein Tauern), Schneewinkel ve střediscíchFieberbrunn- Waidring nebo běžecké tratě oblasti Kössen-Walchsee, ale i mnoho dalších, místy i vysoko položených, ale vždy perfektně upravených běžeckých tratí.

Popis byl převzat z katalogu CK Firo Tour


Bad Gosern, pension Leprich, léto, SPECIÁLNÍ AKCE 4 noci=platba 3 noci

Číslo zájezdu: 755409
Rakousko, Rakouská jezera, Solná komora, Bad Goisern am Hallstättersee, Halštatské jezero