Termín:
15. 12. – 15. 12. 2018
Počet dní:
1 (so – so)
Počet nocí:
1
Doprava:
autobusem
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
485
(19 EUR)
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Úvod

Návšteva kláštora Heiligenkreuz a prehliadka krásneho adventného mesta Baden so spoznávaním pamiatok a prechádzkou po voňavých vianočných trhoch.

Úvod

1-dňový autokarový zájazd.

Doprava

Autokar.

Program 1. deň

Odchod z Bratislavy v ranných hodinách (o 8:00 hod.) do cisterciánskeho kláštora Heiligenkreuz . Po prehliadke s odborným výkladom odchod do Badenu , prehliadka mesta (Hlavné námestie s radnicou, cisársky dom - letná rezidencia Habsburgovcov, stlp sv. Trojice, Kostol sv. Štefana s barokovým organom pripomína W. A. Mozarta, ktorý tu sám dirigoval svoje 'Ave verum', Beethovenov dom, v ktorom tento hudobný génius dokončil svoju IX. symfóniu s 'Ódou na radosť' , Jozefove námestie, kde je konečná stanica badenskej železnice, kúpeľný park a i. Adventný trh sa koná každoročne na pešej zóne centra mesta. Stánky s tradičnými výrobkami, dobrotami a umeleckými predmetmi zaplavia ulice a námestia. Všade sa šíri vôňa vianočného punču, vareného vína, medovníkov a všakovakých dobrôt. Individuálne voľno, počas ktorého budete mať možnosť navštíviť Múzeum Arnulfa Rainera, Beethovenov dom, Cisársky dom alebo si dožičíte  kúpeľný pôžitok pri návšteve termálnych rímskych kúpeľov s najväčšou voľne zavesenou sklenenou strechou v Európe. Pre návštevníkov sú tu pripravené bazény, vodné radovánky, priestranné sauny a parné kúpele na ploche 900 m 2 . V podvečerných hodinách odchod na Slovensko s príchodom do Bratislavy cca o 20:00 hod.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Dopravu luxusným autokarom, sprievodcu.

Základní cena nezahrnuje

Vstupy, cestovné poistenie.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Satur Travel, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Baden

Rakousko

Rakousko je převážně hornaté, průměrná nadmořská výška je asi 900 m n. m. Rakouské hory patří k východní části Alp a procházejí zemí v několika pásmech západovýchodního směru. Na samém severu země leží Tyrolské a Salcburské Alpy, v centrální části pak Vysoké Taury s nejvyšším rakouským vrcholem Grossglockner (3797 m n. m.). Na jihu se rozkládají Ötztalské, Zillertalské a Karnické Alpy.

Rakousko nabízí 20 000 km perfektně upravených sjezdových a běžeckých tratí, 9 500 vleků a lanovek s celkovoukapacitou 1,5 mil. osob/ hod. Skipas zahrnuje kromě vyvážení se lanovkou či vlekem na vrchol sjezdovek a cestování ski busem často i doplňkové služby ve větších střediscích. Lyžaři jsou zpravidla dopravováni ze spodních částí sjezdovek na vrcholky hor dostatečným množstvím rychlých vleků a lanovek různých typů: sedačkovými lanovkami, kabinkami nazývanými také gondoly, velkými lanovkovými kabinami nebo horskou dráhou s ozubnicí zvanou zubačka. Každé větší lyžařské středisko navíc poskytuje možnost dostatečného vyžití i pro vyznavače snowboardů. Pokud ve středisku není k dispozici celý snowboard funpark, bývají pro vyznavače „prken“ vyčleněné svahy bez úpravy povrchu. Rovněž běžkaři si zde přijdou na své. Strojově upravené a samozřejmě zdarma přístupné tratě se opět nacházejí v každé lyžařské oblasti země. Asi nejznámější jsou oblasti Ramsau am Dachstein (Schladming– Ramsau–Dachstein Tauern), Schneewinkel ve střediscíchFieberbrunn- Waidring nebo běžecké tratě oblasti Kössen-Walchsee, ale i mnoho dalších, místy i vysoko položených, ale vždy perfektně upravených běžeckých tratí.

Popis byl převzat z katalogu CK Firo Tour


Bádenská adventná míľa

Číslo zájezdu: 907875
Rakousko, Dolní Rakousko, Rakouské termály, Baden

Všechny termíny a možnosti (1)