BANGLADÉŠ - (NEJEN) PRO FOTOGRAFY

Bangladéš, Dháka

BANGLADÉŠ - (NEJEN) PRO FOTOGRAFY

  Bangladéš, Dháka
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

Bangladéš – neprávem opomíjená země s tolika pozoruhodnými místy, že budete žasnout. Nádherné mešity, hinduistické chrámy a paláce. Největší mangrovový prales na světě (domov bengálského tygra). Pestrá směsice různých etnik. Země skrz na skrz protkaná vodními toky, na nichž se odehrává značná část života místních obyvatel. Zájezd si vychutnají profesionální i amatérští fotografové (ti se zde mohou něco přiučit), a nejen oni. Možnost společného fotografování a hodnocení snímků s průvodcem zájezdu (a zkušeným amatérským fotografem – vítězem národního kola fotosoutěže National Geographic na téma reportáž).

V ceně je zahrnuto

Doprava. Třídenní výlet na lodi s permitem do N.P. Sundarbans. Celodenní plavba unikátním kolesovým parníkem. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká včetně tax a poplatků, veřejná (komfortnější dálkové a místní busy, lodě, popř. vlaky) a nájemní (minivany s místním řidičem, taxi, rikšové). Ubytování: 9x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2-lůžková kajuta 1.třídy na parníku, 2x 2-lůžková kajuta na lodi (Sundarbans), na lodích společná sprcha a WC, 1x noční autobus. 1-lůžkový pokoj za příplatek 3900 Kč (9x). Na lodích (3x) nelze zaručit. Strava: 10x snídaně. Plná penze v průběhu 3-denního výletu lodí (Sundarbans). V ceně nejsou víza do Bangladéše při příletu (51 USD).

Doprava

Mezinárodní letecká včetně tax a poplatků, veřejná (komfortnější dálkové a místní busy, lodě, popř. vlaky) a nájemní (minivany s místním řidičem, taxi, rikšové)

Ubytování

9x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2-lůžková kajuta 1.třídy na parníku, 2x 2-lůžková kajuta na lodi (Sundarbans), na lodích společná sprcha a WC, 1x noční autobus. 1-lůžkový pokoj za příplatek 3900 Kč (9x). Na lodích (3x) nelze zaručit

Stravování

10x snídaně. Plná penze v průběhu 3-denního výletu lodí (Sundarbans)

Délka tras

letadlem 17 000 km, po zemi 2500 km, po vodě 400 km, pěšky 9x 4-8 km (volitelně)

Program
1. až 2 den

Let do hlavního města Bangladéše, ale i všech rikšů světa (na 400 000!) - Dháky: moderní budova parlamentu, arménský kostel, mešita Sitara s nádhernými mozaikami, nejstarší hinduistický chrám Dhakeswari, starobylé domy s dílničkami (šperky z lastur), bazar Šankaria.

3. až 4 den

Autobusem k Bengálskému zálivu do přístavu Čitagong a dále do vnitrozemského Rangamati, města na jezeře Kaptai. Výprava za menšinovými etniky Čakma, Mru, Mizo, Mohu a Kuki žijícími v horách kolem jezera. Plavba loďkou po vesničkách na březích jezera, návštěva bambusových buddhistických svatyní.

5. až 6 den

Na jižní cíp země u hranic s Barmou do největšího (a jediného) přímořského letoviska Cox ´s Bazar: několik desítek kilometrů dlouhá pláž, rybářský přístav, dřevěný barmský klášter. Kmenové území osídlené barmskými uprchlíky. Bývalé hlavní město Arakanského království - Ramu (Lama) Bazar: barmské buddhistické kláštery a chrámy.

7. až 9 den

Podél pobřeží zpět do Čitagongu, druhého největšího města země: pohřebiště lodí, rybářský přístav, barevná tržnice. Zpět do Dháky, odtud autobusem a trajekty přes nejširší ramena Bengálské delty veletoků Gangy a Brahmaputry do měst Khulna a Mongla. Výlet do města Bagerhat: mešita Šait Gumbád.

10. až 12 den

Třídenní výlet lodí do nitra delty největším mangrovovým pralesem na světě až k pobřeží Bengálského zálivu do národního parku Sundarbans: největší světová populace bengálských tygrů, krokodýli, říční delfíni, opice, axisové. Výstup na pozorovací věž nad džunglí, stopování tygrů, návštěva vesnice prostitutek na břehu řeky. V době výletu plná penze a spaní na lodi.

13. den

Plavba koloniálním kolesovým parníkem (v kajutách 1. třídy) spletí úzkých kanálů řek Madhumati, Tetulia a Meghna přes Barisal a Čandpur zpět do Dháky. Zkusíme fotografickou reportáž z celodenní plavby unikátním plavidlem?

14. až 15 den

Prohlídka Dháky: říční přístav Sadarghat a loděnice na toku Burigangy s nepředstavitelným množstvím lodí, loděk a lodiček. Fotografování mumraje na řece, v docích a dílnách u řeky. Mughalská pevnost Lalbagh aj. Návrat domů.

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Pořadatel: Cestovní kancelář NOMÁD, spol.s r.o., IČ 49970844.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Dháka
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

800 656 610 Číslo zájezdu: 2 019 343
dnes 8–18 h

Nezávazná objednávka

BANGLADÉŠ - (NEJEN) PRO FOTOGRAFY
  Bangladéš, Dháka

Cena
63 890 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 019 343

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
63 890 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
3 270 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
2 325 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
810 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 15 dní
0
1 Kč