Termín:
13. 6. – 16. 6. 2019
Počet dní:
4 (čt – ne)
Počet nocí:
3
Doprava:
autobusem
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

KREMSMÜNSTER • SCHÄRDING • ANTÝGL • MODRAVA • ŠPIČÁK • ČERTOVO JEZERO • STEZKA KORUNAMI STROMŮ • VELKÝ JAVOR • PASOV • LOĎ CRYSTAL

1. den

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (další nástupní místa trasy 1, 2, 3) do Rakouska. Naše poznávánízahájíme prohlídkou barokního benediktinského klášteraKremsmünster, který byl založen již v 8. století. Zdejší zvláštnostíje šestnáct patetických soch mramorových andělů odMichaela Zirna. Během prohlídky si projdeme císařský sál,který patří ke zdejším nejkrásnějším interiérům, knihovnu čítajícívíce než 100 000 svazků a podíváme se na nejvzácnějšípoklady klášterní pokladnice, kterými jsou světoznámý Tassilůvkalich, svícny a kříž z počátku 12. století. Zastavíme se takév galerii obrazů a uměleckých předmětů a prohlídku zakončímeve zbrojnici. Jako mezi kulisami se budeme cítit v baroknímměstečku Schärding. Obklopeni pastelovými domy se budemetoulat uličkami, zámeckým parkem a určitě si nenechámeujít příležitost vychutnat si šálek kávy v tomto romantickémměstečku. Večer přijedeme na ubytování do Železné Rudy dohotelu s bazénem a malými hotelovými lázněmi.

2. den

Dnešní den se budeme věnovat krásám Šumavy. Nejprvese zastavíme v osadě Antýgl, která je tvořena skupinouroubených i zděných typických šumavských stavení se zvoničkoua kapličkou a je malebně položena na břehu horské řekyVydry. Nejkrásnější úsek Povydří začíná právě zde, a tak i myabsolvujeme nenáročnou procházku podél řeky Vydry směremk Čeňkově pile. Naším cílem bude stylová Turnerova chataz konce třicátých let minulého století – jediná veřejně přístupnáchata v I. zóně Národního parku Šumava. Fotografickou zastávkusi uděláme v Rechle, kde se nachází replika unikátníhohistorického 72 m dlouhého mostu přes Vydru. Poté pojedemedo samého centra Národního parku Šumava, kde se na soutokutří potoků nachází kouzelná osada Modrava, místo známé z románůK. Klostermanna. Zastavíme se u horské Klostermannovychaty, dnes hotelu s restaurací. Možnost procházky mezi typickýmišumavskými staveními i k nedalekému mini pivovaru Modrava,kde můžeme ochutnat zdejší pivo v místní restauraci. Přesšumavskou Kvildu, českou nejvýše položenou a nejchladnějšíobec, se odpoledne vrátíme do Železné Rudy. Vyjedeme sedačkovoulanovkou na vrcholek hory Špičák (1 202 m). Z rozhledny,která se nachází na vrcholu, je vidět do všech světových stran –na české straně je vidět údolí řeky Úhlavy a Javor, při pohleduna druhou stranu jsou vidět jako na dlani vrcholy v německémpříhraničí. Zájemci se mohou vydat na cca 3 kilometry dlouhouturistickou vycházku k Čertovu jezeru, které je bezesporu nejkrásnějšímze všech šumavských jezer. Milovníci pěší turistikymohou dnešní den využít k samostatnému programu a napříkladabsolvovat jednu z nekrásnějších túr v oblasti Šumavy – zeŠpičáckého sedla, které je nedaleko našeho hotelu, k Černémua posléze Čertovu jezeru. Návrat na ubytování, nocleh.

3. den

Po snídani se vydáme do Národního parku Bavorský les,abychom navštívili v roce 2009 otevřenou Stezku v korunáchstromů „Baumwipfelpfad“. Během procházky nedotčenou přírodouve výšce 8 až 25 metrů budeme zaneseni do „jiného světa“.Po téměř celé délce stezky na nás čekají snové výhledy a z nejvyššíhobodu na „stromové věži“ dohlédneme při jasných a pěknýchdnech dokonce až na severní hřeben Alp. Stezka je dlouhá1 320 m a vysoká 44 m a je vůbec největší stezkou v korunáchstromů na celém světě. Díky ní poznáme přírodu a charakter Bavorskéholesa ze zcela jiné perspektivy. Odpoledne se budemekochat výhledem do všech světových stran z vrcholku nejvyššíhory Šumavy – Velkého Javora (1 456 m). Vrchol je tvořen čtyřmiskalami a hora je nazývána Královna Šumavy. Dostaneme se sempohodlně kabinovou lanovkou. V podvečer se vrátíme do hotelu,možnost relaxace v hotelovém wellness, nocleh.

4. den

Po snídani si pojedeme prohlédnout biskupské městoPasov vystavěné na soutoku tří řek – Dunaje, Innu a Ilzu. Pokochámese pohledem na impozantní dóm sv. Štěpána, který jesídlem pasovských biskupů již od 8. století, a prohlédneme sii varhany, které byly do devadesátých let 20. stol. největší nasvětě. Dnes jsou třetí největší. Zastavíme se u biskupské rezidence,uvnitř které se nalézá chrámový poklad pasovskéhodómu. Neměli bychom si nechat ujít návštěvu muzea skla, kteréje se svými 30 000 exponáty největším muzeem skla ve středníEvropě – prohlédneme si nádherná díla z Čech, Slezska, Rakouskai Bavorska. Odtud již naše kroky povedou do přístaviště,kde na nás bude čekat výletní loď Crystal, která je vyzdobenaz velké části mnoha miliony kameny firmy Swarovski a nacházíse zde také největší křišťálový lustr světa. Při dvouhodinovémvýletu po Dunaji zažijeme dominanty Pasova, soutok tří řek,okolní vesničky a hlavně mohutnost Dunaje. Během plavby semůžeme občerstvit v krásné restauraci či si dát kávu na hornípalubě. Odjezd do Brna, návrat v pozdních večerních hodinách.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 3× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
  • vstup do hotelového wellness a fitness centra
  • 3× polopenzi (formou bufetového stolu)
  • průvodcovské služby

Základní cena nezahrnuje

Příplatky

  • jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 1200,- Kč
  • pojištění léčebných výloh a storna
  • Předpokládaná částka na vstupy cca 200 Kč a 45 €.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Travel 2002, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Antýgl, Kremsmünster, Modrava, Pasov, SCHÄRDING, Špičák
Informace o slevách

Rakousko

Rakousko, země majestátních horských hřebenů, jezer, malebných údolí i historických měst. Náš osobitý jižní soused je velmi dobře dostupný vlakem i autem. Díky své kvalitní silniční síti je zde cestování pohodlné a rychlé. Velká část rakouského území je tvořena alpským masivem, který je nejčastějším cílem českých turistů v letních i zimních měsících. Všeobecně vysoká kvalita služeb i možnosti vyžití pro rodiny s dětmi jsou jistotou, se kterou můžete cestovat do této země. Služby jsou ve velmi vyspělém Rakousku precizní a mnohdy překvapí. Cílem nádherné letní dovolené mohou být horské túry, nebo wellness odpočinek u vyhlášených rakouských jezer. Rakousko je lyžařskou velmocí a v zimě místní obyvatelé žijí všemi sporty spojenými s bílým prašanem na sjezdovkách. Navštivte nejoblíbenější střediska českých lyžařů Dachstein West nebo Dachstein / Schladming.


Bavorský les, Šumava a Pasov s plavbou lodí Swarovski ***

Číslo zájezdu: 1198062
Rakousko, Bavorsko, Bavorský les, Horní Rakousko, Pasov, Schärding

Všechny termíny a možnosti (1)