BBB - bus, bed, breakfast - Řím - Vatikán

  Itálie, Lazio, Řím

BBB - bus, bed, breakfast - Řím - Vatikán

    Itálie, Lazio, Řím
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
BBB - bus, bed, breakfast - Řím a Vatikán - nový typ zájezdu

Další z kolekce zájezdů BBB systému je určený pro ty, kteří si chtějí a umí zorganizovat svůj čas i o dovolené. Anebo pro ty, kteří jsou neradi příliš organizováni. Cestovní kancelář Vám umožní podílet se na programu, který si sami zvolíte. Řím je natolik rozmanitý, že vlastní program je zcela jistě jednou z možností jak poznat to co sami poznat toužíme. Někdo očekává, že pozná Řím jako kolébku křesťanství a někdo jej chce poznat jako Řím antický. Průvodce bude připraven Vám poradit a poskytnout informace po celou dobu zájezdu. Tento zájezd si dává za cíl umožnit Vám poznání, jaké si zvolíte. A jaké to poznání bude, záleží nejen na Římu jako městě, ale také na Vás.

1. den:

- odjezd v odpoledních hodinách (Praha v 10.00, Jihlava 11.30, Brno 12.50, Znojmo 14.50) noční tranzit přes Rakousko, Venezii, Padovu a Florencii do Říma.

2. den:

- před Římem se v autobuse občerstvíme. Stevard/ka – průvodkyně na palubě autobusu Vás nejen probudí, ale připraví Vám také občerstvení. A od této chvíle již můžeme být aktivní ve výběru dalšího programu. Po cestě do Říma se dovíme mnoho zajímavostí z Říma a určitě nám pomohou i typy na sestavení individuálního programu. Autobus nás zaveze do těsné blízkosti Vatikánu. Zde mohou vystoupit Ti, kteří začnou s prohlídkou tohoto mimistátu. Ti, kteří se rozhodnou pro poznání centra Říma nebo Antického Říma mohou vystoupit na stanici metra Laurentina odkud je dělí od cíle jen minuty cesty metrem (pro letní termíny s ubytováním v kempu na pobřeží je možnost pokračovat autobusem až na pobřeží Ostie, kde lze strávit den koupáním a lenošením na pláži). Na večer se sejdeme v Římě na dohodnutém místě a průvodce se s námi vydá na cestu do místa ubytování. Na stanici příměstského metra je bude čekat autobus (stejně jako na ty co stráví den na ostijských plážích). Společná cesta bude mít význam i pro další již samostatné cestování do místa ubytování. Ubytování je v mobil-homech v campu na pobřeží Ostie nebo na předměstí Říma. Mobil-homy jsou vybaveny sociálním zařízením, ale především možností příjemného posezení na jejich verandách pod borovicemi. V rozsáhlém campu je restaurace a večerní diskotéka. Obdobná úroveň vybavení ubytování je v mobil - homech v campu na předměstí Říma. Pro chladnější období, zejména v období od 1.10. – 30.3. ubytování může být i v hotelu – penzionu v Římě nebo okolí Říma. V tomto případě je ubytování ve třílůžkových pokojích (příplatek za dvoulůžkový pokoj 300 Kč/os./dvě noci.)

3. den:

- ráno, po snídani, se již individuálně vydáme autobusem a metrem (podle místa ubytování) do Říma a strávíme zde opět celý den. Jen na Vás bude volba programu. Antický Řím, Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Benátské nám., Trojánův sloup, fontána di Trevi, Španělské schody, náměstí Colonna, parlament, náměstí Navona. To je jen náhodný výčet toho co můžete zvolit pro tento den. V případě hezkého počasí je možné den strávit na pobřeží Ostie, kam vás autobus také zaveze a ve sjednanou dobu odpoledne nebo navečer odveze zpět na ubytování (platí v případě ubytování na pobřeží Ostie) Ubytování je na stejném místě.

4. den:

- opět snídaně a poslední den v Římě. Stejně jako předchozí den se vypravíme do Říma a budeme si užívat. Někdo bude dohánět, co nestihl, někdo může trávit odpočinek rozjímáním v církevních stavbách a někdo si udělá čas na posezení při vynikající italské zmrzlině. Květinové náměstí, kde byl upálen Giordano Bruno, kostel Panny Marie nad Minervou, kde se nachází Michelangelo, to jsou jen mnohé z dalších typů. Navečer (cca v 18.00) se sejdeme u autobusu na smluveném místě a vydáme se na cestu zpět. Následuje noční tranzit po stejné trase do ČR.

5. den:

- příjezd do ČR v dopoledních hodinách (Znojmo cca 10.00, Brna cca 11.40, Jihlava cca 13.00, Praha cca 14.30).

Poznámka:

Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Slevy:

- 2 990,- Kč (cena bez ubytování)
- doprava + 1x ranní občerstvení v busu + služby stewarda

Nástupní místa:

Praha, Humpolec, Jihlava, Brno, Pohořelice, Uherské Hradiště, Veselí nad Moravou, Strážnice, Hodonín, Břeclav, Hustopeče, Znojmo Doprava autokarem
- odjezdová místa Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst
- min. počet osob 15.

Základní cena zahrnuje

- dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
- služby stevarda/ky
- průvodce
- 2x ubytování v třílůžkových a čtyřlůžkových mobil
- homech (dvoulůžkový mobil-home za příplatek 500,- Kč/os./2 noci, jednolůžkový mobil-home za příplatek 1 300,-/os./2 noci)
- 1x ranní občerstvení v busu
- pojištění CK pro případ úpadku

Základní cena nezahrnuje

- povinný příplatek za snídani v campu 420,-/os., 2 snídaně
- povinný příplatek za pobytovou taxu ve výši 180,- Kč/os.
- pojištění léčebných výloh, pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové)
Informace o cenách vstupů: vstupné do kopule chrámu Sv. Petra cca 8 EUR, výtahem 10 EUR, Koloseum
- Forum Romanum cca 12 EUR, vstupné do Vatikánských muzeí cca 17 EUR, cca 12 EUR na jízdu metrem.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Abc-Tours, IČ: 60701986. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Řím

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 662 321
dnes 8–18 h

Itálie

Itálie je jeden z nejbohatších států Evropy co do přírodních i kulturních zajímavostí. Země na Apeninském poloostrově je krajinou nekonečných horských masivů, dlouhých písčitých pláží a bohaté historie. Hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Uvnitř území se nacházejí dva vnitřní ministáty San Marino a Vatikán. Břehy Itálie omývá celkem pět moří: Jaderské, Jónské, Tyrhénské, Ligurské a Středozemní moře. Délka pobřeží je závratných 7 600 km.

Může se pochlubit svými dějinami, kulturními i přírodními krásami, z nichž 51 je zapsáno do seznamu památek UNESCO. Z přímořských regionů lze doporučit nejvíce oblíbené Benátsko, dále ale také Kalábrii, Palmovou riviéru, Toskánsko, Abruzzo apod. V zimě je Itálie lyžařským rájem, vyznavači zimních sportů z celého světa míří hlavně do Trentina - Alta Adige, Jižního Tyrolska, nebo propojených gigantů Dolomiti Superski a Sella Rondy. Benátky a Řím jsou zase jedněmi z nejoblíbenějších cílů vyznavačů eurovíkendů.

Nezávazná objednávka

BBB - bus, bed, breakfast - Řím - Vatikán
    Itálie, Lazio, Řím

Cena
4 270 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 662 321

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
4 270 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
375 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
290 Kč
samostatné pojištění Storno plus Generali - za osobu
0
160 Kč