Termín:
5. 3. – 17. 3. 2020
Počet dní:
13 (čt – út)
Počet nocí:
11
Doprava:
letecky Praha
Strava:
all inclusive
Původní cena:
63 400
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Jedná se o pobytový zájezd na Varadero a na Cayo Largo. Po příletu Vás čeká ubytování na jedné z nejkrásnějších pláží světa, na Varaderu (délka pobytu dle zvoleného termínu). Po zbytek času si můžete užívat slunečné pláže a křišťálově čistou vodu na panenském ostrově Cayo Largo. Poslední noc na Kubě ubytování opět ve stejném hotelu na Varaderu. Vydejte se s námi na Varadero a Cayo Largo - na jeden z nejkrásnějších ostrůvků Kuby s panenskou přírodou a s nádhernými plážemi s jemným bílým pískem, daleko od veškeré civilizace.
POBYT ZAHÁJÍTE NA VARADERU V HOTELU BE LIVE TUXPAN 4* S ALL INCLUSIVE, DALŠÍ NOCI NA CAYO LARGO V HOTELU PELÍCANO 4* - ALL INCLUSIVE A POSLEDNÍ NOC OPĚT V HOTELU BE LIVE TUXPAN 4*.

Popis lokace

VARADERO:

Letovisko „Varadero” se nachází 140 km od Havany a je největším turistickým střediskem na Kubě s více než půl milionem turistů ročně.  Nachází se na velmi úzkém (0,5 - 1 km) a 25 km dlouhém poloostrově „Hicacos”. První historické zmínky o poloostrově sahají do roku 1555. V této době zde byl španělský přístav. Dnešní letovisko bylo vystavěno jako sídlo bohatých ve 20. letech minulého století. Po druhé světové válce zde byla postavena kasina a hotely. Nádherná 22 kilometrová pláž věhlasných bílých písků, tyrkysové moře a desítky moderních resortů s programem „ALL INCLUSIVE”, nabízí ideální podmínky pro vodní sporty, koupání, potápění, golf a denní i noční zábavu. Na jihu regionu leží Národní Park „Ciénaga de Zapata” (4 400 km2  - bažinné ekosystémy s bohatou endemickou florou a faunou). Součástí parku je areál „Guamá” k němuž patří: krokodýlí farma,  indianská vesnice „Aldea Taina” a „Lago del Tesoro” - jezero pokladů.  O několik kilometrů dále leží zátoka Sviní se známým epickým muzeem a pláž „Playa Girón”. Za zmínku ještě stojí  údolí - „Valle Yumuri” a vyhlídka - „Mirador Bacunayagua” (na půl cesty mezi Havanou a Varaderem).  Za návštěvu také stojí nádherná jeskyně „Cuevas de Bellamar”, 10 km od města Matanzas. Varadero je v současnosti oblíbené turistické středisko s bílými písčitými plážemi a moderními zábavními středisky. Jeho pláž se řadí mezi 10 nejkrásnějších pláží světa. Mezi zajímavá turistická lákadla patří 18-ti jamkové golfové hřiště, delfinárium nebo marína, odkud každým dnem odplouvají katamarány na přilehlé panenské ostrůvky.
CAYO LARGO:

Tento vápencový ostrůvek je 25 km dlouhý a v nejširším bodě 3 km široký, je součástí souostroví 'Archipélago de los Canarreos', které se nachází 40 minut letadlem od Havany, 80 km jižně od Kuby. Je ideálním pro ty, kteří mají rádi přírodu, mořskou zábavu, potápění a hledají klidné místo daleko od masové turistiky. Nežijí zde žádní lidé, proto zde nenaleznete žádná města, pouze jednu uměle vytvořenou vesničku, jež poskytuje dočasný, krátkodobý, domov všem pracujícím na ostrově. Ostrov se stal oázou pouze pro turisty. Jedinými stálými obyvateli ostrova tak jsou pouze ptáci a leguáni. Téměř celá jižní část ostrova je pokryta panenskými plážemi, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších na světě, s jemným bílým pískem a křišťálově čistou, tyrkysovou vodou. Některé části pláží jsou využívány nudisty (jediné místo na Kubě, kde je nudismus povolen). Severní část ostrůvku pokrývají mangrovníky a solná pánev. Na ostrově se nachází moderní letiště, vzdálené pouze několik minut jízdy od všech hotelů. Pro volný čas doporučujeme návštěvu uměle vytvořené vesničky „Isla del Sol“, výlet na želví farmu nebo projet celý ostrov pronajatým autem, skutrem nebo na čtyřkolce. Na katamaránu se můžete vydat na výlet na přilehlé ostrůvky „Cayo Rico, Cayo Rosario nebo Cayo Iguana“ nebo za rybařením či potápěním. V mělkých vodách se rozkládají korálové zahrady obývané pestrobarevnými rybami a 30 km dlouhý útes z trnatců („černý korál“). Náčiní na potápění či rybaření si můžete zapůjčit přímo ve středisku vodních sportů ve vesničce. Neopomeňte navštívit krásné pláže 'Playa Paraíso' nebo „Playa Sirena“, která je chráněná před větrem a moře je zde klidné po celý rok nebo „Playa Tortuga“ kam chodí klást vejce mořské želvy. Ve vesničce naleznete několik příjemných barů a restaurací, marínu, potápěčské centrum, banku, tržiště se suvenýry, obchod s doutníky a rumem, obchod se zbožím denní potřeby, zdravotnické středisko, museum nebo bowling. Zdejší podnebí je velice stabilní, teploty vzduchu se během celého roku pohybují v rozmezí od 25 - 32°C, teplota moře neklesá pod 26°C. Cayo Largo del Sur je přírodní ráj, daleko od stresu civilizačních starostí.

Popis ubytování

BE LIVE EXPERIENCE TUXPAN 4****:

Hotel Tuxpan byl otevřen roku 1991 a v roce 2001 prošel kompletní rekonstrukcí. Nachází se v blízkosti písečné pláže (cca 50 m od hotelu), od které je oddělen tropickou zahradou plné kokosových palem. Všech 233 pokojů je klimatizovaných, s vlastním sociálním zařízením, fénem, trezorem, satelitní TV, telefonem a minibarem. Většina pokojů disponuje vlastním balkonem. (Hotel nedisponuje třílůžkovými pokoji, pro rodiny s dětmi však lze do pokoje přidat přistýlku). V rámci programu ALL INCLUSIVE lze využít stravování v bufetové restauraci „Cristal“ nebo v některé ze dvou specializovaných a la carte restaurací („El Rancho“ – mezinárodní kuchyně nebo „El Colibrí“ – místní kreolská strava). V areálu jsou k dispozici 4 bary, včetně pěkného baru „Delfin“ přímo na pláži nebo snack baru „El Colibri“ u bazénu, který je hotelových hostům k dispozici 24 hodin denně, příjemného „piano“ lobby baru, ovocného „Fruta“ baru u bazénu či kavárny v prvním patře. V rámci denních i večerních animačních programů zde nechybí aerobik, kurzy tance, kurzy potápění nebo salsy, hry - domino, šachy, bingo, šipky, plážové sporty, stolní tenis, tenisové kurty, živá hudba, každovečerní představení nebo diskotéka „La Bamba” (otevřena pouze v sobotu). Na hotelové pláži je možné využít širokou škálu vodních sportů, například šnorchlování, kajaky nebo projížďku na katamaránu. K dispozici pro rodiny s dětmi je miniklub pro děti od 4 do 10 let. Mezi hlavní budovou hotelu a pláží se nachází pěkný rozlehlý bazén (lehátka a slunečníky zdarma). V lobby hotelu jsou obchůdky se suvenýry, ale i zbožím denní potřeby, směnárna, prádelna, WIFI internet v lobby hotelu a u bazénu (za poplatek) a zdravotnická služba. Nedaleko od hotelu je zastávka autobusu, kterým se za poplatek 5 CUC lze po celý den pohybovat po Varaderu. Nedaleko od hotelu lze zapůjčit automobil či skútr na výlety po blízkém okolí.
PELICANO 4****:

Resort leží přímo na krásné písečné pláži „Lindarena“, obklopen tropickou zahradou, která je domovem exotického ptactva. Úžasným zážitkem může být pozorování mořských želv, které se u zdejší pláže hojně vyskytují.  Hotel má 307 klimatizovaných pokojů (z nichž 12 je vyšší kategorie – junior suites) se sociálním zařízením, minibarem, trezorem, vysoušečem vlasů, telefonem a satelitní televizí. V rámci programu ALL INCLUSIVE lze využít stravování v bufetové restauraci „Entre Mares“ nebo v některé ze čtyř specializovaných a la carte restaurací. V areálu jsou k dispozici 3 bary, včetně pěkného baru „Chiringuito“ přímo na pláži. V resortu dále naleznete 2 bazény se sladkou vodou, brouzdaliště pro děti, jacuzzi,  miniklub s celodenním programem pro děti. Nechybí zde aerobik, kurzy tance a potápění, jízda na kole, plážové sporty, animace, živá hudba, každovečerní představení a diskotéka. Hotelovým hostům jsou k dispozici lehátka a slunečníky. Hotel má zdravotnickou službu, směnárnu, obchůdky se suvenýry, ale i zbožím denní potřeby, prádelnu, 2 tenisové kurty, internet a hlídané parkoviště. Pro výlety do okolí si můžete u hotelu zapůjčit automobil nebo kolo anebo domluvit výlet na potápění nebo za sportovním rybařením (z přístavu, cca 6 km od hotelu). Vhodný hotel pro rodiny s dětmi.

Strava

Program ALL INCLUSIVE v obou hotelech nabízí svým hostům široký výběr místní i mezinárodní kuchyně a také pestrou nabídku nápojů (káva, džus, pivo, vína, koktejly, likéry). Snídaně, obědy a večeře jsou podávány v bufetové restauraci 'Tuxpan - Cristal'.  Lze také navštívit některou z a la carte restaurací. Po celý den je možné využít lehkého občerstvení u snack baru, jež je hotelovým hostům k dispozici v rámci programu ALL INCLUSIVE po 24 hodin denně nebo u dalších barů (lobby, pláž, bazén...) k neomezené konzumaci rozlévaných nealkoholických a alkoholických nápojů místní výroby. Program ALL INCLUSIVE v hotelu Pelícano nabízí svým hostům stravování v bufetové restauraci 'Entre Mares.' Lze také navštívit některou ze čtyř a la carte restaurací. Po celý den lze využít lehkého občerstvení u bazénového snack baru 'Zun Zun' nebo v dalších dvou barech k neomezené konzumaci rozlévaných nealkoholických a alkoholických nápojů.

Program

1. DEN

Přílet na Kubu

Při skupinových zájezdech, na letišti přivítání s česky hovořícím delegátem CK. Kolektivní transfer do hotelu BE LIVE TUXPAN na Varaderu. Ubytování.2.,3...6. DEN (počet nocí dle zvoleného termínu)

Volný program - relaxace na plážích Varadera s možností využití animačních programů hotelu s programem ALL INCLUSIVE nebo zakoupení u delegáta fakultativních výletů do Havany nebo do GuamáPŘESUN VARADERO (HAVANA) - CAYO LARGO

Kolektivní transfer z Varadera na letiště José Martí, Havana nebo UPB Playa Baracoa, Havana, odlet na Cayo Largo. (čas odjezdu z hotelu / odletu bude upřesněn delegátem CK předchozí večer). Pro vnitrostátní přelety je povolena maximální váha zavazadel 20 kg pro odbavované a 5 kg pro příruční.

Přílet na letiště Vilo Acuňa, Cayo Largo.

Kolektivní transfer letiště - hotel PELÍCANO. Ubytování.4., 5., 6.,... (Počet nocí dle zvoleného termínu)

Volný program - relaxace na panenských plážích s možností využití animačních programů hotelu PELÍCANO s programem ALL INCLUSIVE nebo zakoupení fakultativních výletů (v hotelu) k poznání přilehlých panenských ostrůvků či výlety za potápěním nebo rybařením.PŘEDPOSLEDNÍ DEN. PŘESUN CAYO LARGO (HAVANA) - VARADERO

Kolektivní transfer na letiště Vilo Acuňa, Cayo Largo.

Přílet na letiště José Martí, Havana nebo UPB Playa Baracoa, Havana.

Následuje kolektivní transfer na Varadero do hotelu BE LIVE TUXPAN a zde ubytování na poslední noc. Poslední noc lze rovněž nocovat v Havaně. (čas odjezdu z hotelu / odletu bude upřesněn delegátem CK předchozí večer)POSLEDNÍ DEN

Kolektivní transfer na letiště José Martí v Havaně.

Při skupinových zájezdech asistence delegáta CK na letišti v Havaně.

Odlet směr Praha. Přílet následující den.ASISTENCE ČESKY MLUVÍCÍHO DELEGÁTA V HAVANĚ A NA VARADERU (při pobytu na Cayo Largo, delegáti k dispozici na telefonu)Poznámka: Počet nocí v jednotlivých lokalitách lze poskládat na míru. Z technických důvodů je nezbytně nutné nocovat na Varaderu přinejmenším první a poslední nocROZLOŽENÍ POBYTU:07 NOCÍ NA KUBĚ (2 VARADERO + 4 CAYO LARGO + 1 VARADERO)

10 NOCÍ NA KUBĚ (2 VARADERO + 7 CAYO LARGO + 1 VARADERO)

11 NOCÍ NA KUBĚ (3 VARADERO + 7 CAYO LARGO + 1 VARADERO)

12 NOCÍ NA KUBĚ (4 VARADERO + 7 CAYO LARGO + 1 VARADERO)

14 NOCÍ NA KUBĚ (6 VARADERO + 7 CAYO LARGO + 1 VARADERO)Check-in do pokoje ve všech hotelech na Kubě: 16:00

Check-out z pokoje ve všech hotelech na Kubě: 12:00

(V případě brzkého příjezdu do hotelu a volné ubytovací kapacity v daný den je možné připlatit brzký check-in, stejně tak jako v případě pozdního odjezdu lze připlatit na místě pozdní check-out)

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • Leteckou přepravu v ekonomické třídě dle letového řádu (vč. přepravy 1 zavazadla o hmotnosti 23 kg a příručního zavazadla o hmotnosti 8 kg na každou osobu)
 • Kolektivní transfer z letiště v Havaně do hotelu na Varaderu
 • Ubytování na Cayo Largo ve vybraném hotelu v režimu ALL INCLUSIVE
 • Zpáteční letenku na Cayo Largo s transfery na letiště a do hotelů
 • Ubytování na Varaderu ve vybraném hotelu v režimu ALL INCLUSIVE
 • Kolektivní transfery: letiště - hotel Varadero, hotel Varadero - letiště
 • Služby česky mluvícího delegáta po celou dobu pobytu s možností dokoupení fakultativních výletů (24 hod. na telefonu, sídlí v Havaně)
 • Pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum - cena 890 Kč
 • Cestovní pojištění - léčebné výlohy + storno (51 Kč-139 Kč/os/den - dle typu zvoleného pojištění)
 • Fakultativní výlety
 • Příplatek za pokoj s výhledem na moře nebo za pokoj vyšší kategorie

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Kentlucky, IČ: 26475693, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Cayo Largo
 • Místo dle CK: Cayo Largo

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Hotel Tuxpan ****
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: písčitá
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže

Hotel Sol Pelicano ****
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: písčitá
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže

Všechny zájezdy do Hotel Tuxpan
Všechny zájezdy do Hotel Sol Pelicano

Kuba

Kuba je stát ležící v Karibiku a zároveň největší ostrov souostroví Velké Antily. Území tvoří kromě hlavního ostrova i tisíce malých ostrovů a ostrůvků. Nejen díky svým přírodním krásám, tropickým lesům, korálovým útesům a atolům je hojně navštěvovanou destinací. Nejvhodnějším obdobím k návštěvě patří zimní měsíce, od května do října je zde období dešťů. Na Kubě panuje tropické počasí s příjemnými průměrnými teplotami okolo 25 ⁰C. Místní prostředí je velmi svérázné. Tropický ráj s pohnutou historií, který se ale postupně otevírá světu. Je to země latinských rytmů, barev, kontrastů, nejlepších doutníků a kvalitního rumu. Hlavním městem je pulzující a historická Havana, největší přímořský ráj je poloostrov Varadero a potápěči je nejvíce vyhledávaný ostrov Cayo Coco.


BE LIVE EXPERIENCE TUXPAN + PELICANO ****

Číslo zájezdu: 1379157
Kuba, Isla de la Juventud, Matanzas, Cayo Largo, Varadero

Všechny termíny a možnosti (155)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
Čt 10.9 – Pá 25.9.2020
2 lůžkový pokoj
16 dní
all inclusive
49 000 Kč
FM | Po slevě 10%
Letecky
Praha
Po 25.5 – Čt 4.6.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
40 600 Kč
FM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
St 2.9 – Ne 13.9.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
43 800 Kč
FM | Po slevě 8%
Letecky
Praha
Po 24.8 – Pá 4.9.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
44 100 Kč
FM | Po slevě 8%
Letecky
Praha
Po 31.8 – Pá 11.9.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
44 200 Kč
FM | Po slevě 8%
Letecky
Praha
Čt 17.9 – Po 28.9.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
44 500 Kč
FM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
Čt 24.9 – Po 5.10.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
44 500 Kč
FM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
So 19.9 – St 30.9.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
44 500 Kč
FM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
Po 14.9 – Pá 25.9.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
44 600 Kč
FM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
St 30.9 – Ne 11.10.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
44 600 Kč
FM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
Po 20.7 – Pá 31.7.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
44 700 Kč
FM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
Po 27.7 – Pá 7.8.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
44 700 Kč
FM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
Po 3.8 – Pá 14.8.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
44 700 Kč
FM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
Čt 15.10 – Út 27.10.2020
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
47 500 Kč
FM | Po slevě 8%
Letecky
Praha
St 7.10 – Ne 18.10.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
45 100 Kč
FM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
Po 12.10 – Pá 23.10.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
45 100 Kč
FM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
Po 6.7 – Pá 17.7.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
45 800 Kč
FM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
Pá 15.5 – Po 25.5.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
43 100 Kč
FM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
Út 19.5 – Pá 29.5.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
43 100 Kč
FM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
Po 17.8 – Pá 28.8.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
45 900 Kč
FM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
Čt 7.5 – Ne 17.5.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
43 700 Kč
FM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
Pá 26.6 – Út 7.7.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
47 100 Kč
FM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
Po 29.6 – St 8.7.2020
2 lůžkový pokoj
10 dní
all inclusive
41 300 Kč
FM | Po slevě 6%
Letecky
Praha
Po 6.7 – St 15.7.2020
2 lůžkový pokoj
10 dní
all inclusive
41 300 Kč
FM | Po slevě 6%
Letecky
Praha
Ne 28.6 – Čt 9.7.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
48 100 Kč
FM | Po slevě 7%