Dovolená Belek Turecko

Dovolená v Beleku potěší vaše smysly. Belek je podobně jako celá Turecká riviéra velmi oblíbená turistická destinace. Je dobře dostupná letecky, ceny ubytování i služeb jsou příznivé. Pobyt na nádherném pobřeží s písečnými plážemi si můžete zpestřit výlety za historickými památkami nebo přírodními krásami regionu.

Nenalezen žádný zájezd

Litujeme, ale vámi nastavenému výběru neodpovídá žádný zájezd.


 

Poslední recenze Belek

Papillon Belvil *****, Turecko, Belek
5
6. 10. 2019 | jan
Datum pobytu: září 2019

5/5 - Úžasné
super, kazí je ta cestovka. celá recenze
Belek Beach Resort *****, Turecko, Belek, Bogazkent
5
29. 9. 2019 | Věra
Datum pobytu: září 2019

5/5 - Úžasné
Naprostná spokojenost. Neváhali bychom tam jet znovu.. celá recenze
Kirman Belazur Resort & Spa *****, Turecko, Belek, Bogazkent
5
23. 9. 2019 | Jiří Špaček
Datum pobytu: září 2019

5/5 - Úžasné
Nezapomenutelný zážitek, určitě využijeme další z těchto resortů, nap.ř v Side!. celá recenze

Belek

  • stát: Turecko
  • měna: 1 turecká lira
  • časový rozdíl oproti České republice: +1 hodina

Zázemí kvalitních hotelů přímo u pláží nabízí letovisko Belek. Velkou výhodou je malá vzdálenost od mezinárodního letiště v Antalyi. Nachází se v srdci Turecké riviéry, 45 kilometrů východně od Antalye. Otevřené Středozemní moře je čisté a pláže jsou oceněny Modrou vlajkou. Nevýhodou může pro někoho být umělost a čistě turistická identita místa.

Dovolená Belek

Pro odpočinek u moře a užívání kvalitních služeb tureckých hotelů je Belek ideální. Dovolená v Beleku slibuje vysoký standard. Transfer z letiště v Antalyi trvá jen 30 až 40 minut. Vhodnou variantou, jak změnit třeba na jeden dva dny prostředí, jsou výlety. Nabídka zájezdů do Beleku je bohatá, vybere si každý. Počasí je pěkné a moře vyhřáté až do začátku října. Podobných míst není ve Středomoří mnoho.

Pobřeží, moře a pláže

Kvalita a čistota pláží jsou nesmírnými výhodami celé Turecké riviéry i okolí letoviska Beleku. Prostorné písečné pláže jsou na mnoha místech oceněny Modrou vlajkou čistoty a zaručují nejlepší koupání. Plážový servis se postará o vaše pohodlí a celá rodina si může užít radovánky v moři. Hotely jsou zpravidla přímo u pláží.

Hotely v Beleku

Nejvíce vyhledávanou formou ubytování na Turecké riviéře jsou kvalitní hotely s all inclusive stravováním. Vybrat si můžete hotely všech kategorií zpravidla blízko moře. Jednotlivé komplexy nabízí všechny potřebné služby pro příjemný pobyt. Samozřejmostí jsou bazény a u několika hotelů i celé aquaparky. Kvalita služeb hotelů je vyhlášená.

Atmosféra

Pokud hledáte tradiční tureckou atmosféru, budete se muset vydat z turistického Beleku dále do vnitrozemí. V oblasti hotelů je atmosféra turistická a více umělá. Jen 4 km na severovýchod je vesnice Karadayi a 7 km na sever větší město Şerik. Tam už zažijete pravé Turecko a mimo jiné i nižší ceny.

Nejzajímavější místa

Belek stále více vyniká zábavními atrakcemi pro turisty. Slavná jsou rozsáhlá golfová hřiště, tenisové kurty, vyrostla tu také mini ZOO. Tradiční nákupy potravin i suvenýrů můžete přesunout do okolních vesnic a měst Karadayi, Şeriku, Kadriye a dalších. Čekají tam na vás nižší ceny a tradičnější pojetí. Centrum dění v Beleku spadá pod jednotlivé hotely, které nabízí skoro nekonečný počet služeb a možností zábavy.

Tipy na výlety

Belek je ideální místo, odkud se vydat během dovolené na výlet. Jen půl hodiny cesty zabere výlet do starověkého města Perge. Čeká tam stará akropole, zbytky městských hradeb, divadla, lázní a chrámů. Ještě blíž stojí za návštěvu starověké město Aspendos. Vyniká nejzachovalejším amfiteátrem a obrovským akvaduktem.

Další starověkou památkou jsou ruiny a naleziště Termessos. Nachází se vysoko v horách a cesta z Beleku zabere hodinu. Jsou součástí národního parku. Vůbec nejslavnější starověké město je přímo součástí Turecké riviéry. Jmenuje se Side. Cesta je jen na půlhodinu. Velké výlety se potom pořádají do pohoří Taurus, za horkými prameny Pamukkale nebo erozními tvary kouzelné Kappadokie.

Velkou přírodní specialitou vzdálenou jen hodinku cesty je Národní park Köprülü. Už samotná cesta k parku je obzvláště krásná, prakticky v každé zatáčce klikaté silnice lze obdivovat hory a skály, horské toky, vodopády a panenské lesy. Národní park se nachází mezi vesnicemi Bolasan a Beskonak. Chráněnou oblast tvoří jedno velké horské údolí a kaňon vymletý řekou. Dosahuje délky 14 kilometrů, šířky 100 metrů a místy až 400 metrů hloubky.