Termín:
29. 4. – 6. 5. 2018
Počet dní:
8 (ne – ne)
Počet nocí:
7
Doprava:
autobusem
Strava:
kombinovaná
Původní cena:
10 790  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Tento cyklistický zájezd nás zavede do západní části Belgie. Poznáme místní krásy a malebnosti přírody, budeme projíždět přes duny, pole, podél řek a kanálů. Navštívíme mnoho úchvatných zámků. Samozřejmě nevynecháme ,Benátky severu,´ Bruggy, zde si uděláme romantické dopoledne při plavbě po místních městských kanálech. Svezeme se tramvají Kusttram po nejdelší tramvajové lince na světě.

Technická náročnost

Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek

Fyzická náročnost

Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Program
1. až 1 den

Odjezd z ČR 20.00 odjezd z Ústí nad Labem, 22.00 z Prahy, Černého mostu, 23.30 z Plzně

2. až 2 den

Ranní příjezd do Roeselare – provincie, která se nachází v západní provincii Flande - Sander. Před naším prvním cyklovýletem, navštívíme nejen historickou část města. Prohlédneme si jeden z nejstarších renesančních zámků Belgie – Rumbeke, navštívíme místní trh. A abychom se správně naladili, nevynecháme Bicykle museum, kde se dozvíme historiii jízdních kol, od jejich začátku až do současnosti. Po krátém odpočinku, se vydáme na naší první trasu, cca 40km dlouhou. Naše trasa povede mezi jednotlivými kopci Flander, poznáme zdejší rozmanitou krajinu. Pokocháme se Ypres, což je jeden z největších gotických komplexů v Evropě. Dříve sloužil jako překladiště textilií. Nevynecháme zdejší 70m zvonici. Večer se ubytujeme v centru Ypres/Kemmel.

3. až 3 den

Ráno vyrazíme téměř ke hranicím s Francií, a to do města Poperinge. Projedeme vesnicí Vlereren, zde navštívíme pivovar Westvleteren, jehož počátky, se datují již do roku 1838 a nachází se uvnitř trapistického panství v Sixtu. Samozřejmě nevynecháme ochutnávku místního piva. Dále nás čeká řeka Yser, která se vlevá do severního moře. Naším dnešním cílem je Diksmuide. Zde si prohlídneme památník - Truchlící rodiče, který je umístěn na místním válečném hřbitově a vytvořil jej známý německý umělec Käthe Kollwitz. Ubytování v Diksmuide.

4. až 4 den

Dnes vyrazíme z Diksmuide směr Bruggy. Město Bruggy je pro své historické středověké centrum zapsáno na seznamu UNESCO. Dnešní den bude spíše odpočinkový. Navštívíme muzeum Groeninge, kde jsou vystavena dílá vlámských mistrů, jako je Jan van Eyck, Hyeronima Bosche, Jana Provoosta a dalších. Prohlídka města. Ubytování.

5. až 5 den

Dnes nás čeká cca 60km etapa, jejímž cílem je Knokke, luxusní letovisko, ležcící u Severního moře. Vydáme se do Zwin, místní největší přírodní rezervace, kde se nachází velké množství domorodých mořských ptáků. Navečer se vracíme zpět Bruggy, kde je ještě možnost navštívit slavnou Michelangelovu Madonnu v kostele panny Marie. Ubytování ve městě Bruggy.

6. až 6 den

Dnes se opět vydáme k Severnímu moři. Navštívíme letovisko De Haan, kde pobýval v roce 1933 samotný Albert Einstein, dále pak jednu z nejdelších tramvajových linek na světě, která je dlouhá 68km a spojuje všechna místa na belgickém pobřeží. Návrat zpět směr Bruggy, noční prohlídka města, ubytování.

7. až 7 den

Dnešní poslední etapu, dlouhou 60km povedeme zpět do Roeselare. Pojedeme okolo krásného hradu Winjnendale, navštívíme továrnu na čokoládu v Roeselare, pokud ovšem nebude červenec, v tuto dobu mají zavřeno. Večerní odjezd domů nebo možnost prodloužení o další dny.

8. až 8 den

Příjezd do ČR v ranních nebo dopoledních hodinách

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • Doprava
 • Ubytování
 • Snídaně
 • Průvodce
 • Informační materiály
 • Technický doprovod
 • Pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění
 • Vstupné do památkových objektů

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Hroch, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Západní Flandry

Belgie, Cyklistický poznávací zájezd za krásami Belgie **

Číslo zájezdu: 847378
Belgie, Západní Flandry