Benátky, Florencie, Řím

Itálie, Benátsko, Lazio, Sardinie, Toskánsko, Vatikán, Benátky, Florencie, Řím, San Lorenzo, Tivoli

Benátky, Florencie, Řím

  Itálie, Benátsko, Lazio, Sardinie, Toskánsko, Vatikán, Benátky, Florencie, Řím, San Lorenzo, Tivoli

Popis zájezdu

Poznávací zájezd do Itálie míří do největších italských klenotů - města na kanálech Benátek, renesanční perly Toskánska Florencie i do metropole Itálie do Říma s mnoha antickými památkami a slavnými Vatikánskými muzei.


Stravování

polopenze -


Ubytování

hotel -


Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hod.
2. den: BENÁTKY (UNESCO) – světově proslulé město rozložené v laguně mezi pevninou a otevřeným mořem na 118 ostrůvcích při 150 kanálech, přes něž se klene 400 mostů, s nábřežními promenádami i úzkými uličkami, s romantickými zákoutími, zejména však s obrovským počtem palácových staveb a více než stovkou kostelů.
3. den: FLORENCIE (UNESCO) – metropole Toskánska s mnoha památkami: Dóm Santa Maria dei Fiori, Giottova zvonice, slavné náměstí Signoria se sochou Davida, kostel San Lorenzo s Medicejskou kaplí. Dojezd na ubytování k Římu .
4. den: TIVOLI – HADRIÁNOVA VILA (UNESCO) – působivě zachovalé sídlo císaře Hadriána. ŘÍM (UNESCO) – antický a barokní Řím - antická fóra, Pantheon Piazza Navona s nádhernými kašnami, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna aj.
5. den: ŘÍM – VATIKÁN (UNESCO) – jeden z ministátečků Evropy a zároveň sídlo hlavy katolické církve. Jedinečný chrám sv. Petra s nádhernou výzdobou a další památky náležející Vatikánu.
6. den: Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Základní cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 3x ubytování v hotelu
  • 3x polopenzi

Základní cena nezahrnuje

  • vstupní taxu do Benátek (bude nově v r. 2024 zavedena, cena bude upřesněna)
  • pojištění léčebných výloh a storna
  • 1/1 pokoj
  • Vstupné do Vatikánských muzeí vč. Sixtinské kaple dospělá osoba - cena bude upřesněna
  • Vstupné do Vatikánských muzeí vč. Sixtinské kaple do 18 let - cena bude upřesněna

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.
Pořadatel: Mayer & Crocus s.r.o., IČ 25622706.
Lokalita dle pořadatele: Itálie, Vatikán, Benátky, Florencie, Řím, San Lorenzo, Tivoli

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 594 225
dnes 8–20 h

Itálie

Itálie je jeden z nejbohatších států Evropy co do přírodních i kulturních zajímavostí. Země na Apeninském poloostrově je krajinou nekonečných horských masivů, dlouhých písčitých pláží a bohaté historie. Hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Uvnitř území se nacházejí dva vnitřní ministáty San Marino a Vatikán. Břehy Itálie omývá celkem pět moří: Jaderské, Jónské, Tyrhénské, Ligurské a Středozemní moře. Délka pobřeží je závratných 7 600 km.

Může se pochlubit svými dějinami, kulturními i přírodními krásami, z nichž 51 je zapsáno do seznamu památek UNESCO. Z přímořských regionů lze doporučit nejvíce oblíbené Benátsko, dále ale také Kalábrii, Palmovou riviéru, Toskánsko, Abruzzo apod. V zimě je Itálie lyžařským rájem, vyznavači zimních sportů z celého světa míří hlavně do Trentina - Alta Adige, Jižního Tyrolska, nebo propojených gigantů Dolomiti Superski a Sella Rondy. Benátky a Řím jsou zase jedněmi z nejoblíbenějších cílů vyznavačů eurovíkendů.

Itálie - více informací