Termín:
16. 8. – 19. 8. 2018
Počet dní:
4 (čt – ne)
Počet nocí:
3
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Původní cena:
4 390  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Vyjeďte do atraktivního přímořského letoviska Lida di Jesola, jehož pláže jsou oceněny modrou vlajkou. Další den pak navštívíme nejvýznamnější památky Benátek, ostrovy San Giorgio Maggiore ; Murano, které je známé výrobou skla ; pestrobarevný ostrov Burano, kde se vyrábí krajky a nakonec téměř neobydlený ostrov Torcello.

Program

1. den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách


2. den: Příjezd do Jesola, celodenní koupání. Odjezd na ubytování v 19:00 hod.


3. den: Po snídani odjezd do Benátek, odkud se vydáme na procházku městem. Projdeme k mostu Ponte Rialto, dále na náměstí San Marco s Dóžecím palácem. Následovat bude individuální volno k návštěvě památek. Po obědě odplujeme na ostrov San Giorgio Maggiore, kde si budete moci prohlédnout stejnojmenný kostel s klášterem, vystoupat na vrchol zvonice odkud je nádherný výhled na celé Benátky a za hezkého počasí i na vrcholky Dolomit. Na ostrově se nachází amfiteátr z minulého století inspirovaný architekturou starověkých římských a řeckých divadel. Dále nás čeká ostrov sklářů Murano, kde si kromě muzea skla a sklářských dílen budete moci prohlédnout kostel Santa Maria e San Donato s mozaikovou podlahou. Poplujeme na barevný ostrov Burano, který je proslulý architekturou a výrobou krajek. Zde budete mít osobní volno. Jako poslední navštívíme ostrov Torcello, kde uvidíte například kostel Santa Fosca nebo baziliku Santa Maria Assunta, před níž se nachází Attilv trůn, na němž sedával sám vůdce Hunů. Ze slavných osobností tu pobýval například americký spisovatel Ernest Hemingway. Z ostrova odplujeme v podvečerních hodinách zpět k přístavu Tronchetto a vydáme se zpět do ČR.


4. den: Návrat do ČR kolem poledne


Nástup / Výstup
PRAHA - 20:00 HOD PARKOVIŠTĚ PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ MEZI SKLENĚNÝMI KOPULEMI
BENEŠOV - 20:45 HOD HOTEL BENICA
TÁBOR - 21:30 HOD ČERPACÍ STANICE OMW, ULICE SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE - 22:30 HOD PARKOVIŠTĚ HUSOVA TŘÍDA, PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮDůležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. CK má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • Autobusovou přepravu
 • 1x ubytování se snídaní
 • 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
 • Služby průvodce

Základní cena nezahrnuje

 • Vstupy do objektů
 • Příplatek za lodní lístek do Benátek 15 euro
 • Plavba po ostrovech  30 euro
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj
 • Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna
 • Cestovní a úrazové pojištění během pobytu) s (pojištěním storna

  Orientační ceny vstupného:
  Věž San Giorgio 3 eura
  Muzeum skla v Muranu 6,50 euro
  Torcello – vstupné do kostela 5 euro

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Vega Tour, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Benátky
 • Místo dle CK: Benátky

Itálie

Itálie je jeden z nejbohatších států Evropy co do přírodních i kulturních zajímavostí. Země na Apeninském poloostrově je krajinou nekonečných horských masivů, dlouhých písčitých pláží a bohaté historie. Hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Uvnitř území se nacházejí dva vnitřní ministáty San Marino a Vatikán. Břehy Itálie omývá celkem pět moří: Jaderské, Jónské, Tyrhénské, Ligurské a Středozemní moře. Délka pobřeží je závratných 7 600 km.

Může se pochlubit svými dějinami, kulturními i přírodními krásami, z nichž 51 je zapsáno do seznamu památek UNESCO. Z přímořských regionů lze doporučit nejvíce oblíbené Benátsko, dále ale také Kalábrii, Palmovou riviéru, Toskánsko, Abruzzo apod. V zimě je Itálie lyžařským rájem, vyznavači zimních sportů z celého světa míří hlavně do Trentina - Alta Adige, Jižního Tyrolska, nebo propojených gigantů Dolomiti Superski a Sella Rondy. Benátky a Řím jsou zase jedněmi z nejoblíbenějších cílů vyznavačů eurovíkendů.


Benátské ostrovy s koupáním u moře

Číslo zájezdu: 862351
Itálie, Benátsko, Benátky