Termín:
16. 8. – 19. 8. 2018
Počet dní:
4 (čt – ne)
Počet nocí:
3
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Původní cena:
4 390  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Vyjeďte do atraktivního přímořského letoviska Lida di Jesola, jehož pláže jsou oceněny modrou vlajkou. Další den pak navštívíme nejvýznamnější památky Benátek, ostrovy San Giorgio Maggiore Murano, které je známé výrobou skla pestrobarevný ostrov Burano, kde se vyrábí krajky a nakonec téměř neobydlený ostrov Torcello.

Nástup / Výstup

PrahaBenešovTáborČeské Budějovice

Program

1. den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách

2. den: Příjezd do Jesola, celodenní koupání. Odjezd na ubytování v 19:00 hod.3. den: Po snídani odjezd do Benátek, odkud se vydáme na procházku městem. Projdeme k mostu Ponte Rialto, dále na náměstí San Marco s Dóžecím palácem. Následovat bude individuální volno k návštěvě památek. Po obědě odplujeme naostrov San Giorgio Maggiore, kde si budete moci prohlédnout stejnojmenný kostel s klášterem, vystoupat na vrchol zvonice odkud je nádherný výhled na celé Benátky a za hezkého počasí i na vrcholky Dolomit. Na ostrově se nachází amfiteátr z minuléhostoletí inspirovaný architekturou starověkých římských a řeckých divadel. Dále nás čeká ostrov sklářů Murano, kde si kromě muzea skla a sklářských dílen budete moci prohlédnout kostel Santa Maria e San Donato s mozaikovou podlahou. Poplujeme na barevnýostrov Burano, který je proslulý architekturou a výrobou krajek. Zde budete mít osobní volno. Jako poslední navštívíme ostrov Torcello, kde uvidíte například kostel Santa Fosca nebo baziliku Santa Maria Assunta, před níž se nachází Attilv trůn, na němžsedával sám vůdce Hunů. Ze slavných osobností tu pobýval například americký spisovatel Ernest Hemingway. Z ostrova odplujeme v podvečerních hodinách zpět k přístavu Tronchetto a vydáme se zpět do ČR.4. den: Návrat do ČR kolem poledne

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Autobusovou přepravu
2x ubytování se snídaní
1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
Služby průvodce

Základní cena nezahrnuje

    Vstupy do objektů
    Příplatek za lodní lístek do Benátek 15 euroPlavba po ostrovech  30 euroPříplatek za jednolůžkový pokoj
    Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč / den
    Cestovní a úrazové pojištění během pobytu) s (pojištěním storna

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Vega Tour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Benátky
  • Místo dle CK: Benátky

Itálie

Italská republika se dělí do 20 krajů a 101 provincií. Krajina je převážně hornatá s mnoha sopečnými masivy a aktivními sopkami. Pobřeží je málo členité a je omýváno Ligurským, Tyrhénským, Středozemním, Jónským a Jaderským mořem. K Itálii náleží řada ostrovů – k nejvýznamnějším se řadí Sicílie a Sardinie, dále pak Elba, Capri, Ischia a Liparské ostrovy. Nachází se zde množství architektonických památek a zajímavostí dokumentující bohatou historii této části Evropy a fakt, že Itálie je rodištěm mnoha významných malířů, sochařů a stavitelů. Podnebí je středomořské, subtropické, na severu mírně středoevropské. Převažuje středomořská vegetace. Díky své nekonečné rozmanitosti a snadné dostupnosti z České republiky patří Itálie mezi velmi vyhledávané letní destinace.


Benátské ostrovy s koupáním u moře

Číslo zájezdu: 862351
Itálie, Benátsko, Benátky