Dovolená Benátsko Itálie

Benátsko je ideální volbou pro české turisty, kteří nechtějí putovat za sluncem a mořem spoustu hodin a kilometrů. Ověřená a oblíbená letoviska jsou Caorle, Bibione, Rosolina Mare nebo Lido di Jesolo. Dovolená v Benátsku a kouzlo severní Itálie pod štíty Alp vás jednoznačně nezklame.


Poslední recenze Benátsko

Hotel Edera ***, Itálie, Benátsko, Caorle - Ponente
5
2. 10. 2019 | Lenka Kocourková
Datum pobytu: září 2019

5/5 - Úžasné
UPLNE SUPER,PROSTE PARADA. celá recenze
Hotel Florida ****, Itálie, Benátsko, Lido di Jesolo
4
27. 9. 2019 | Bruno
Datum pobytu: září 2019

4/5 - Skvělé
Není problém si to zopakovat. celá recenze
Hotel Windsor ***, Itálie, Benátsko, Lido di Jesolo
3
23. 9. 2019 | Brutus
Datum pobytu: září 2019

3/5 - Průměr
Vzhledem k tomu, že jsme měli pobyt v září, zaměřený na cestování po okolí a na hotelu jsme netravili moc času a okolí je hezké, byli jsme spokojeni. . celá recenze

Benátsko

  • Stát: Itálie
  • Měna: 1 € (euro) 
  • Časový rozdíl oproti České republice: žádný

Pokud dáváte přednost pozemní dopravě za mořem a sluncem, Benátsko je v rámci Itálie nejdostupnější volba. Jestli se na dálnicích poštěstí, u moře můžete být z České republiky už za 7 hodin! Riviéra u nejsevernějšího pobřeží Jaderského moře láká mnoha středisky, ze kterých největší Caorle a Bibione jsou notoricky známé pro všechny turisty. Sousední region Friuli-Venezia Giulia nabízí další významné letovisko Grado.

Dovolená Benátsko

Benátsko každoročně navštíví velké množství českých turistů díky malé vzdálenosti z naší země. Na pobřeží jsou velmi prostorné písečné pláže se všemi službami. Pokud se nechcete vydat po dálnicích individuálně autem, v nabídce je velké množství zájezdů autobusem. Ubytování je na severu Itálie cenově přijatelné a dominují tu klasické apartmány s kuchyňkami. Počasí je ideální od půlky června do září. Přítomnost moře a vzdálené jižní hradby italských Dolomit zajišťují slunečné horké klima během léta. Dovolená v Benátsku jsou radovánky u moře pro celou rodinu za rozumné peníze. Bohatá je rovněž Last Minute nabídka zájezdů do Benátska. 

Pobřeží, moře a pláže

Na turisty v oblasti Benátska čekají obrovské písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Dovolená na severním pobřeží Jaderského moře je ideální pro celé rodiny s dětmi. Italové dbají, aby byly u pláží dostupné všechny potřebné služby. Věděli jste, že šířka pláže dosahuje v Bibione až 230 metrů a v Caorle dokonce 260 metrů?

Hotely v Benátsku

Pobřežní riviéra kolem Bibione a Caorle nabízí nespočet ubytovacích kapacit. Převládají apartmánové domy, ale najdete zde podle své chuti i kvalitní hotely s bazény a dalšími službami. Turisté se stravují nejčastěji formou snídaní a polopenze, all inclusive program je spíše výjimečný.

Atmosféra

Atmosféra letovisek na pobřeží Jaderského moře v Benátsku je velmi živá, založená na vodních radovánkách a večerní zábavě v restauracích, klubech nebo u hudebního programu. Na dovolené zde potkáte mnoho našich turistů, dále Rakušanů a Němců. Místní služby se starají o zábavu příchozích návštěvníků.

Nejzajímavější místa

Benátsko je se svou pobřežní riviérou u Jaderského moře atraktivním cílem dovolené. Jednotlivá letoviska na sebe navazují. Největší a nejznámější jsou Bibione a Caorle. Přednost ale můžete dát i menším střediskům, ze kterých doporučujeme Lido di Jesolo, Cavallino, Altanea, Duna Verde a Eraclea Mare. V sousedním regionu Friuli-Venezia Giulia stojí za zvážení malebné letovisko Grado. Určitě nevynechejte výlet do Benátek.

Tipy na výlety

Pokud vám během pobytu nevadí velký celodenní výlet, navštivte nádherné jezero Lago di Garda (cca 200 km), historickou Bolognu (cca 210 km) nebo jeden z nejmenších států San Marino (cca 280 km).