Brány pouště

  Tunisko, Matmata

Brány pouště

    Tunisko, Matmata
Původní cena
16 779 Kč/os

Cena
15 269 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 327 764
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Výhody nabídky
 • NOVINKA
 • Památky UNESCO
 • Po stopách slavných filmů
 • Oáza Douz
 • Kartágo
 • Čas na odpočinek
Plán výletu

1. DEN DJERBA
Odlet na Djerbu. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.
2. DEN MATMATA - DOUZ - CHOTT EL JERID - TOUZER
Snídaně. Přejezd do MATMATY, známé svými troglodytskými domy a měsíční krajinou, což přimělo George Lucase a jeho nástupce, aby zde natočili mnoho scén filmové ságy „Star Wars“. Součástí programu je návštěva domova Berberů - původních obyvatel této oblasti Afriky - vyhloubeného v zemi. Přejezd do DOUZ, zelené oázy na okraji pouště, zvané Brány pouště. Oběd. Fakultativně (za příplatek na místě): jízda na velbloudech v poušti. Přejezd a krátká zastávka u největšího slaného jezera v Tunisku CHOTT EL JERID, jehož hladina je pokryta tenkou vrstvou soli a třpytí se na slunci. Přejezd do TOZEUR -- města ležícího mezi dvěma solnými jezery, které je zároveň největší oázou v Tunisku, ve které se pěstuje hlavně odrůda „Deglet el Nour “neboli Prsty světla. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh.
3. DEN CHEBIKA - TAMERZA
Snídaně. Volný čas nebo fakultativně (za příplatek na místě): jízda terénními vozy po trase rallye Paříž-Dakar na Mount Camel. Čas na focení. Pak PŘEJEZD hluboko do pouště, do městečka z 'Star Wars', kde se natáčeli původní díly ságy. Návrat do hotelu. Výlet terénním vozem do nádherně položených horských oáz: CHEBIKA, ležící na hranici s Alžírskem, která se stala dějištěm hollywoodské inscenace „Anglický pacient“, oceněné Oscarem a TAMERZA s menším vodopádem. Cestou zastávka na krásný pohled do hlubokého kaňonu. Oběd. Průjezd GAFSOU. Volný čas. Příjezd do hotelu. Ubytování, večeře, nocleh. Příjezd do hotelu. Ubytování, večeře, nocleh.

4. DEN TUNIS - KARTAGO - SIDI BOU SAID
Snídaně. Přejezd do hlavního města TUNISU. Navštívíte centrum města a projděte se rozsáhlým labyrintem úzkých uliček místní mediny, která je na seznamu UNESCO. Navštívíte muzeum Bardo, jedno z největších archeologických muzeí na světě, které obsahuje nádherné sbírky prehistorického, starověkého a islámského umění a jednu z nejvýznamnějších a nejunikátnějších sbírek podlahových mozaik na světě. Přejezd do Kartága – nyní rezidenční čtvrti Tunisu, kde se nachází nejen prezidentský palác, ale i rozlehlé archeologické naleziště starověkého Kartága (opět na seznamu památek UNESCO) – centrum nejprve fénické říše a později římské provincie v severní Africe. Návštěva pozůstatků obrovského komplexu Antoniových lázní, pocházející z II. století našeho letopočtu. Návštěva sousední modrobílé vesnice SIDI BOU SA?D, odkud je krásný výhled na Tuniský záliv a kde se natáčely některé scény Angeliky a sultán. Volno. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.
5. DEN KAIROUN - MONASTIR - SOUSEE
Snídaně. Přejezd a návštěva KAIROUANU – čtvrtého nejsvatějšího města islámu. Byl založen v roce 670 a jednalo se o strategický bod při arabském dobývání severní Afriky. Zároveň to bylo centrum muslimské vědy a umění. Bohaté architektonické dědictví města je pod patronátem UNESCO a filmaři si ho zároveň vybrali k natočení několika scén filmu 'Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy'. Návštěva Velké mešity – nejstarší v severní Africe, založené v roce 670, s minaretem připomínajícím věž gotického hradu. Pak návštěva krásně zdobeného mauzolea Sidi Sahbi, známého také jako mešita Lazebníka, s barevnými mozaikami a ručně vyřezávaným štukem. Další zastávkou jsou Aghlabovské vodní nádrže z 9.stol. Volný čas v medině, kde si můžete koupit suvenýry na tradičním arabském trhu. Oběd. Přejezd do MONASTIRU, města, které zažilo největší rozvoj za vlády prvního tuniského prezidenta Habiby Bourguiby. Návštěva jeho mauzolea, odkud uvidíte i dominantu města – Ribat (opevněný klášter). Monastir byl jedním z natáčecích míst filmu 'Život Briana' od Monty Python. Pokračování do centra města SOUSSE, kde navštívíte starou část města- medinu, která je opět na seznamu památek UNESCO. Najdete zde stopy punské, římské, byzantské a rané arabské historie. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.
6. DEN PORT EL KANTAOUI - EL JEM - GABES
Snídaně. Přejezd do EL JEMU. Návštěva dokonale zachovalých zřícenin římského amfiteátru, považovaného za třetí největší svého druhu ve starověkém světě, který diváci měli možnost sledovat v oscarové produkci 'Gladiátor'. Přejezd do GABES ,návštěva malebného trhu Jara, kde si můžete koupit koření a různé odrůdy henny pěstované v přímořské oáze v Gabes. Transfer na Djerbu (nebo do Zarzisu), ubytování v hotelu se službou all inclusive.
7 .DEN DJERBA/ZARZIS
Snídaně. Volný čas v hotelu all inclusive.
8. DEN
Snídaně. Volný čas (v závislosti na čase odjezdu), transfer na letiště a odlet do cílové destinace . Pro ty, kteří si prodlouží pobyt u moře, transfer na letiště a poté do vybraného hotelu.

Informace

Povinné poplatky na místě:
vstupenky, místní průvodci, terénní vozidla: cca 130 EUR/osoba,
spropitné: cca 3 EUR/osoba/den
pobytová taxa: cca 2-3 TND/osoba/den.
Pokud bude muzeum Bardo uzavřeno, bude realizován náhradní program: návštěva muzea mozaiky v El Jemu.

Výhody nabídky

* Exkluzivně u této CK: Prodlužte si dovolenou v Tunisku a zarezervujte si navazující pobyt u moře v hotelu dle Vašeho výběru.

Základní cena zahrnuje

 • 7 nocí v hotelech***/****; 2-lůžkové pokoje s koupelnou
 • stravování: 6 snídaní, 5 obědů, 6 večeří
 • stravování v hotelu na Džerbě (nebo v Zarzisu) 7. den: all inclusive
 • stravování dle programu na místě
 • česky mluvícího průvodce
 • transfery letiště - hotel - letiště
 • leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
 • pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Volitelné služby

 • Fakultativní služby:
 • jízda na velbloudu: cca 20 EUR/osoba
 • výlet terénním vozidlem do města Star Wars: cca 30 EUR/osoba

Informace o zájezdu

Pořadatel: Čedok a.s., IČ 60192755.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Matmata
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 327 764
dnes 10–17 h

Tunisko

Tunisko je státem severní Afriky a jeho břehy jsou omývány Středozemním mořem. Bohatá historie, při které tato země zažila i francouzskou nadvládu, vytvořila atraktivní směs kultur. Dnešní Tunisko si je velmi dobře vědomo, jak pěkné podmínky pro turisty nejen z Evropy nabízí. Území Tuniska je tvořeno na severu údolím řeky Medžerdy přecházejícím přes masiv Dorsale po stepi a nejjižněji položené pouště. Největším lákadlem jsou i kouzelná tuniská města. Jejich historická centra, tržnice s energickými prodavači a jedinečnou orientální vůní vás uchvátí. Velmi vhodné je pro přímořskou dovolenou místní podnebí. Od května do září se tady můžete setkat s tropickými teplotami nad 30 °C. Velkými přednostmi zájezdů do Tuniska jsou jejich přijatelná cena, výborná letecká dostupnost a kvalitní služby většinou velkých a luxusních hotelů s orientálními architektonickými prvky. Velmi oblíbený je ostrov Djerba, další pevninské lokality jsou Hammamet, Mahdia a Sousse.

Nezávazná objednávka

Brány pouště
    Tunisko, Matmata

Původní cena
16 779 Kč/os

Cena
15 269 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 327 764

Zájezd

dospělá osoba
2
15 269 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dospělý
2
495 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dítě do 18 let
0
306 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
270 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 9 dní
0
1 390 Kč