BUKOVÉ HORY - TERMÁLY, JESKYNĚ A VÍNO

Maďarsko, Bükk, Eger

BUKOVÉ HORY - TERMÁLY, JESKYNĚ A VÍNO

  Maďarsko, Bükk, Eger
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

Ideální výlet pro celou rodinu do maďarských Bukových hor. Kouzelného kraje vrchů porostlých nádhernými bukovými lesy, s krasovými jeskyněmi, historickými městy a malebnými vesničkami s vinnými sklípky i termálními prameny. Zájezd je kombinací pohodových procházek, netradičního poznávání včetně jízd lesními železnicemi, ochutnávek výborných vín a lahodné maďarské kuchyně i lenošení ve vyhřátých koupalištích s teplou léčivou vodou. V ceně zájezdu je vstup do termálů v Bogácsi i obě úzkokolejky.

V ceně je zahrnuto

Doprava autobusem, 4x snídaně, 4x ubytování v areálu termálních lázní Bogács u Egeru - ve 4-lůžkových pokojích Jurta domů (*2-lůžkové pokoje), včetně každodenního vstupu do termálního koupaliště. Každý dům má 6 pokojů, společnou kuchyňku a společenskou místnost a společné toalety a sprchy, zvlášť pro muže a zvlášť pro ženy. 2x jízda po lesní železnici, český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Možnost dokoupit 4x večeře v hotelové restauraci za 1190 Kč (v ceně nejsou nápoje).

Doprava

Doprava autobusem

Ubytování

4x ubytování v areálu termálních lázní Bogács u Egeru - ve 4-lůžkových pokojích Jurta domů (*2-lůžkové pokoje), včetně každodenního vstupu do termálního koupaliště. Každý dům má 6 pokojů, společnou kuchyňku a společenskou místnost a společné toalety a sprchy, zvlášť pro muže a zvlášť pro ženy.

Stravování

4x snídaně

Délka tras

autobusem 1700 km, pěšky 3x 2-5 km (volitelně)

Program
1. den

Přejezd do lázní Bogács v malebném kraji Bukových hor. Večerní relaxace v bazénech (každodenní vstup do termálního koupaliště je v ceně zájezdu).

2. den

Výlet lesní úzkokolejkou do národního parku Bükk. Údolím říčky Salajky krajinou vodopádů, peřejí, jezírek (jeskyně Istállós-köi s pozůstatky pravěkého osídlení, Závojový vodopád aj.). Věž tisíciletí Millenniumi s výhledem na Bukové hory. Pobyt v lázních Egerszálok s travertinovými terasami připomínajícími Pamukkale.

3. den

Starobylý Eger s minaretem, historickým centrem s bazilikou a hradem, termálním areálem i muzeem Beatles. Údolí krásné paní s desítkami vinných sklepů s výborným vínem (proslulá „Býčí krev“ Bikavér). Lázně Demjén s obřím komplexem jeskynních i venkovních bazénů, nebo zpět do termálů Bogács.

4. den

Miškolc a jeho blízké okolí na okraji Bukových hor. Oblíbená rezidence maďarských králů - středověký hrad Diósgyör. Lesní úzkokolejkou do klimatických lázní Lillafüred. Hotel Palota, jezero Hámori-tó, vodopády, zahrady, možnost návštěvy jeskyně sv. Štěpána. Pobyt v komplexu unikátních jeskynních lázní ve čtvrti Tapolca, jedny z nejkrásnějších v Evropě.

5. den

Odjezd do Aggteleckého krasu. Možnost návštěvy největší maďarské jeskyně Baradla (UNESCO): 20 m krápník Hvězdárna (jeden z nejdelších na světě), 120 m dlouhá Síň obrů aj. Odjezd domů.

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Pořadatel: Cestovní kancelář NOMÁD, spol.s r.o., IČ 49970844.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Bükk, Eger
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 410 Číslo zájezdu: 2 019 360
dnes 8–18 h

Maďarsko

Maďarsko je příbuzná země, která je dokonce součástí Visegrádského společenství s Českou republikou. Právě vzdálenost a mimořádně zajímavá turistická místa dělají z rovinaté země podél Dunaje výborný cíl nejen krátkodobých pobytů, ale také plnohodnotné dovolené. Největšími přednostmi země jsou termální prameny a s nimi spojená wellness centra, dále poměrně velké jezero Balaton, které je tradičním cílem letního odpočinku a vodních radovánek. Maďarsko je vyhlášenou krajinou skvělého vína a specifické vynikající gastronomie. Velkým hitem jsou proto různé pobyty ve vinných sklípcích, spojené s gastronomickými zážitky. Velkým historickým a ekonomickým centrem Maďarska je hlavní město Budapešť, které je silně vyhledávané pro eurovíkendové a poznávací pobyty.

Nezávazná objednávka

BUKOVÉ HORY - TERMÁLY, JESKYNĚ A VÍNO
  Maďarsko, Bükk, Eger

Cena
7 490 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 019 360

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
7 490 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
375 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
290 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
270 Kč