Termín:
5. 8. – 12. 8. 2018
Počet dní:
8 (ne – ne)
Počet nocí:
7
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Původní cena:
11 890  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

ŚWIDNICE (UNESCO) • VRATISLAV • POZNAŇ • TORUŇ (UNESCO) • GDYNĚ • ŁEBA • SŁOWIŃSKÝ NÁRODNÍ PARK (UNESCO) • GDAŇSK • MALBORK (UNESCO) • MAZURSKÁ JEZERA • MIKOLAJKI • OLSZTYN • VARŠAVA (UNESCO) • KRAKOV (UNESCO)

1. den:

V brzkých ranních hodinách vyjedeme z Brna a Prahy, od 4 osob svoz Plzeň 400 Kč (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč) do Polska. Naší první zastávkou bude jeden z nejnovějších přírůstků na seznamu UNESCO v Polsku - evangelický kostel ve Swidnici, který je dnes největším dřevěným kostelem v Evropě. Pokračovat budeme do metropole Dolnoslezského vojvodství - Wrocławi (Vratislavi). V historickém centru nás upoutá nezvykle naježená silueta radnice z 15. století, zavítáme k univerzitě s bohatou Aulou Leopoldina a uvidíme řadu sakrálních staveb, včetně barokního kostela Jména Ježíšova.Zůstane-li nám dostatek času, podíváme se i na gigantický obraz Racławicka panorama ukrytý v rotunde. Dojezd na ubytování, nocleh.

2. den

Po snídani si prohlédneme historicky první hlavní město Polska, Poznaň. Zavítáme na Katedrální ostrov, kde město vyrostlo a který papež Jan Pavel II. nazval místem "zrození Polska". Nahlédneme zde do nejstaršího polského chrámu se Zlatou kaplí s náhrobky prvních králů. Živým srdcem Poznaně je i dnesStaré náměstí s čilým ruchem a pohádkovou renesanční radnicí. Poté pojedeme do Toruně, která byla díky své architektonické bohatosti a také díky faktu, že zde žil snad neslavnejší astronom všech dob Mikuláš Koperník, zapsána na listinu UNESCO. Podíváme se na Staroměstské náměstí, kde na nás dýchne nejen kouzlostředověké gotiky, ale také vůně vyhlášených toruňských perníků. Dojezd na ubytování, nocleh

3. den:

Po snídani navštívíme jedno z nejmladších mest v Polsku, Gdyni. Pri procházce po molu budeme pozorovat život v prístavu a seznámíme se s největšími atrakcemi města - u břehu zde kotví "plovoucí" muzeum - torpédoborec Błyskawica a stoletý trojstěžník DarPomorza. Další atrakcí je Oceánografické muzeum s mořským akváriem. Potom již vyrazíme do prímorského letoviska Łeby. Odtud se nám naskýtá ideální cesta k pozorování ojedinelé biosferické rezervace UNESCO Słowinského národního parku s pohyblivými písečnými dunami. Duny urazí za rok téměř 10 metrů a časem zde vytvořily dvě jezera, jenž se staly skutečným rájem pro ptactvo. Poté si odpočineme na březích Baltického moře, jehož písek ukrývávzácné jantary, možnost koupání. Návrat na ubytování.

4. den:

Po snídani půjdeme objevovat krásy přístavního velkoměsta Gdaňsk, kdysi nazývaného "Aurea Porta" - Zlatá Brána Polska. Navštívíme nejvýznamnější části města - za tu nejkrásnější je považována část zvaná Hlavní město - přesvědčí nás o tom řada výstavních budov i to, že práve tudy se kdysiubíraly slavnostní průvody polských monarchů po Královské stezce. V další části města na nábřeží Motlawy si nenecháme ujít pohled na nejcharakterističtější objekt Gdaňsku - Žuraw, ve středověku největší přístavní jeřáb na světě. Nedaleko odtud stojíjeden z nejvetších cihlových chrámů na světě - prý pojme až neuvěřitelných 25.000 věřících. Zůstane-li nám dostatek času, budeme moci navštívit některou z atrakcí (např. Námořnické muzeum na říčním ostrově Ołowianka nebo historickou radnici s vyhlídkovouvěží) nebo posedíme v některé z letních zahrádek a budeme nasávat atmosféru noblesního Gdaňsku. Odpoledne se vydáme k největšímu a nejslavnějšímu polskému hradu - křižáckému Malborku (UNESCO). Mohutný gotický hradní komplex z červených cihel s věžičkami je skutečným labyrintem nespočetných komnat a kaplí s dokonalými detaily. Večer dojezd na ubytování.

5. den:

Po snídani se vydáme na cestu do Varšavy a den strávíme toulkami v uličkách hlavního města Polska. Přestože Varšavu v minulosti potkávala četná neštěstí, bylo varšavské Staré město obnoveno po zničení během 2. světové války tak úspěšně, že bylo zapsáno na seznam UNESCO.Středověkou atmosféru města vytváří úzké ulice s domy z 15.-18. století, zbytky obranných hradeb, příkop s barbakanem i půvabné náměstí plné různobarevných fasád. Varšavský královský zámek se stal symbolem polské nezávislosti. Na Královské cestě stojímimo jiné kostel sv. Kříže, v němž je umístěna urna se srdcem nejslavnejšího polského skladatele F. Chopina. Další "atrakcí" Varšavy je výšková budova Paláce kultury a vědy z 50. let 20. stol., která byla darem národů SSSR. Pyšní se krásným výhledem zterasy ve 30. patře. Ubytování, nocleh.

6. den:

Po snídani se vydáme na cestu do Varšavy a den strávíme toulkami v uličkách hlavního města Polska. Přestože Varšavu v minulosti potkávala četná neštěstí, bylo varšavské Staré město obnoveno po zničení během 2. světové války tak úspěšně, že bylo zapsáno na seznam UNESCO.Středověkou atmosféru města vytváří úzké ulice s domy z 15.-18. století, zbytky obranných hradeb, příkop s barbakanem i půvabné náměstí plné různobarevných fasád. Varšavský královský zámek se stal symbolem polské nezávislosti. Na Královské cestě stojímimo jiné kostel sv. Kříže, v němž je umístěna urna se srdcem nejslavnějšího polského skladatele F. Chopina. Další "atrakcí" Varšavy je výšková budova Paláce kultury a vědy z 50. let 20. stol., která byla darem národů SSSR. Pyšní se krásným výhledem zterasy ve 30. patře. Ubytování, nocleh.

7. den:

Po snídani a přejezdu do Małopolského vojvodství nás čeká nejkrásnější z polských měst - Krakov (UNESCO). Po staletí se královské mesto pyšní panoramatem katedrály a bývalého královského hradu na Wawelském návrší. Najdeme zde dávné trhové stánky s textilem - sukenice, nejstarší polskou univerzitu a vzácné sbírky umění. I myse necháme unášet středověkou atmosférou původního Starého města s pulzujícím Hlavním náměstím. Ubytování, nocleh.

8. den:

Po snídani zůstaneme v Krakově, abychom si ještě více mohli vychutnat krásy toho města. Zamíříme také do židovské Kazimierze se starobylými synagogami a renesančním hřbitovem. Odpoledne se vypravíme na cestu zpět do ČR, návrat v nočních hodinách.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

• dopravu luxusním autobusem • 7× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš. • 7× snídani • průvodcovské služby

Základní cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh a storna (doporučujeme připlatit) • jednolůžkový pokoj 3.900 Kč • 5× večeře 2.100 Kč

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Emma, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Gdyně, Vratislav
Informace o slevách

Cestou polských králů až k dunám Baltského moře **+

Číslo zájezdu: 900538
Polsko, Baltské moře, Dolnoslezsko, Pomořsko, Gdynia, Wrocław

Všechny termíny a možnosti (1)