Termín:
24. 11. – 8. 12. 2017
Počet dní:
15 (pá – pá)
Počet nocí:
14
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

1. den

PRAHA – SANTIAGO DE CHILE Odlet z Prahy do Santiago de Chile /noční let/

2. den

SAN PEDRO DE ATACAMA Po uvítání na letišti průvodcem CK pokračování letu do Calamy, odtud transfer přes pouštní planinu do oázy San Pedro de Atacama. Toto krásné a pro nás velice exotické městečko je bohaté na tradice kultury Atacameno. Ubytování a odpočinek po náročné cestě, aklimatizace na velkou nadmořskou výšku.

3. den

SAN PEDRO, MOON VALLEY Dopoledne prohlídka San Pedro, při níž navštívíte muzeum oblasti Atacama a prastarý kostel, a zorientujete se v křivolakých uličkách městečka. Odpoledne navštívíte Valley of the Moon známé svými bizarními skalními formacemi a hrou barev pouště v zapadajícím slunci.

4. den

VULKÁN MISCANTI, SOLAR DE ATACAMA Celodenní výlet k lagunám Miscanti a Miniques. Cestou můžete obdivovat vyschlou pampu s impozantními vulkány And v pozadí a od jezer pak ohromující pohled na sopku Miscanti pokrytou sněhem. Navštívíte také solná pole Solar de Atacama a u zdejšího jezera uvidíte ptačí kolonie, zejména pak růžové plameňáky.

5. den

GEJZÍRY EL TATIO, CASPANA, CHIU-CHIU Ještě za hluboké noci odjezd temnými Andami k El Tatio Geyser – nejvýše položenému geotermálnímu poli na světě. Za východu slunce je zde, ve výškách nad 4000 metrů, síla gejzírů největší, a pohled na ně nejimpozantnější.Pokračování „větrnou“ cestou pod andskými hřebeny, kde budete mít možnost vidět lišky, lamy guanaco, divoké muly a další místní zvířata. Prohlídka Caspana – sídla více než 800 let staré civilizace, návštěva ruin „neviditelné“ indiánské pevnosti Pukara de Lasana a známého kostela ve ves nici Chiu Chiu, prý nejstaršího na americkém kontinentu. Závěrem příjezd do Calamy a odlet do Santiaga, transfer a ubytování.

6. den

SANTIAGO DE CHILE Prohlídka hlavního města Chile. Návštěva Plaza del Armas s historickými vládními budovami a mnoha dalších zajímavých míst. Odpoledne návštěva proslulých vinic v podhůří And a ochutnávka zdejšího vína.

7. den

VALLE DE COLCHAGUAS, CHILLAN Odjezd na jih do údolí Valle de Colchaguas. Prohlídka zdejších rozsáhlých vinic s ochutnávkou místního jedinečného vína. V podvečer příjezd do města Chillan, ubytování.

8. den

TEMUCO, PUCÓN, VULKÁN VILLARICA Ráno odjezd k impozantním vodopádům Salto de Laja. Prohlídka vodopádů, poté pokračování cesty do historického města Temuco. Zastávka na tržišti s možností nákupu výrobků mapuchských indiánů, poté pokračování do městečka Pucon – brány do oblasti jezer na úpatí impozantního kouřícího vulkánu Villarica. Volný podvečer – vychutnejte si lázeňskou atmosféru městečka na březích jezera Villarica !

9. den

LAKE DISTRICT, SAN MARTÍN, SAN CARLOS de BARILOCHE Průjezd lesními silnicemi do malebného Seven Lake Region. Cestou lemovanou sopkami se zasněženými vrcholy dorazíme na hranice a vstoupíme do Argentiny a navštívíme horské městečko San Martin de los Andes. Průjezd Lake District – území plného jezer pod zasněženými vrcholky And. Večer přijedeme do San Carlos de Bariloche, lázeňského letoviska ležícího na břehu ohromného jezera Nahuel Huapi, ubytování.

10. den

SAN CARLOS, NP PUYEHUE, VULKÁN OSORNO Ráno vycházka centrem města, poté odjezd přes Villa Angostura zpět do Chile, návštěva národního parku Puyehue s jedinečnými výhledy na vulkán Casablanca a jezero Llanquihue. Závěrem dne návštěva jezera Todos los Santos známého neuvěřitelně tyrkysovou vodou. Zastávka u říčních peřejí tyrkysové barvy pod kouřícím vulkánem Osorno, poté odjezd do místa ubytování v Puerto Varas.

11.den

PUERTO VARAS – PUNTA ARENAS Přejezd z Puerto Varas do Puerto Montt a odtud odlet do Punta Arenas – nejjižnějšího města na světě. Odtud po orientační prohlídce města odjezd do Puerto Natales, brány do národních parků Glacier a Torres de Paine.

12.den

NP TORRES DEL PAINE, EL CALAFATE Časně odjezd do národního parku Torres del Paine. Okruh parkem, seznámení s proslulými žulovými věžemi, jezery ve všech odstínech modré a zelené barvy a pozorování všudypřítomných lam guanaco a pštrosů nandu. Večer po překročení hranic Argentiny příjezd do El Calafate, ubytování.

13.den

LEDOVEC PERITO MORENO Celodenní výlet k jedinečnému obrovskému ledovci Perito Moreno /na místě je možnost zakoupit plavbu lodí podél ledovce/, pozorování odlamujících se kusů ledu padajících do jezera. Návrat v odpoledních hodinách a v podvečer orientační prohlídka centra El Calafate

14.den

EL CALAFATE – PRAHA Dle Vašeho letového plánu transfer na letiště do El Calafate a odlet do Prahy /s přestupy/.

15.den

Přílet do Prahy v odpoledních hodinách

Obecný popis

16 dnů Chile , Argentina Santiago, Calama, Valley of the Moon, Miscanti a Miniques, Solar de Atacama, gejzír El Tatio, Pukara de Lasana, Valle de Colchaguas, Temuco, Seven Lake Region, San Carlos de Bariloche, Puyuhue, Puerto Montt, Punta Arenas, Torres del Paine, O´HigginsMinimální počet 8 osobLetecká doprava může vést přes USA. K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.Zájezd může být směřován opačně.

Příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj 29.900 Kč

Slevy

Sleva pro třetí osobu na pokoji 3.200 Kč

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě letištní taxy a poplatky ( aktuálně cca 14.000 Kč )12 x ubytování dle itineráře v hotelech kat.3-4* pozemní dopravu dle itinerářeprogram dle itineráře včetně uvedených vstupůslužby vedoucího zájezdu CK a místních průvodců12x snídaně komplexní pojištění vč. pojištění stornazákonné pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

stravu nejmenovanou v itinerářivstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdupovinnou odletovou taxu při cestě zpět (v některých destinacích)spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restauracíevent. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinaceletištní taxy u vnitřních přeletů (splatné na místě)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře America Tours, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Calama, Miscanti a Miniques, O´Higgins, Puerto Montt, Pukara de Lasana, Punta Arenas, Puyuhue, San Carlos de Bariloche, Santiago, Seven Lake Region, Solar de Atacama, Temuco, Torres del Paine, Valle de Colchaguas, Valley of the Moon

Chile a Argentina

Číslo zájezdu: 783202
Argentina, Chile, Ekvádor, Chile, Galapágy

Všechny termíny a možnosti (1)