Termín:
29. 6. – 17. 7. 2018
Počet dní:
19 (pá – út)
Počet nocí:
16
Doprava:
letecky Vídeň
Strava:
kombinovaná
Původní cena:
62 800  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Tohle je pravá Indočína! Zelená jako džungle, stříbrná jako Mekong, šafránová jako roucha mnichů. Neviditelné opiové stezky z Království milionů slonů do Říše středu. Laos miluje cizince – nechme se hýčkat.

Technická náročnost

Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek

Fyzická náročnost

Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Program
1. až 1 den

Odlet.

2. až 2 den

Přílet do Kúnmingu – hlavního města provincie Jün-nan, známé, jako ,město věčného jara,´ pro své příjemné klima a květinami, které kvetou po celý rok, náměstí Jinbi Square se svou poutavou a stylovou architekturou, večerní prohlídka města.

3. až 3 den

Shi Lin – kamenný les, známý již od dynastie Ming, jako ,první div světa,´ nádherné a podivné skalní útvary, strmý terén, nespočet labyrintů a průhledů, skalní útvary vymodelované do podob lidí, zvířat a rostlin, krasové jezero Long Lake, jezero Dianchi ve tvaru půlměsíce, prastaré chrámy a pagody.

4. až 4 den

Dalí - Vás zláká k ochutnání místních kulinářských lahůdek, Chrám tří pagod Chong Sheng, které dohromady tvoří symetrický trojúhelník 'ta nejvyšší měří 70 m',by si neměl nechal ujít žádný návštěvník, folklórní řemeslné trhy, národnostní menšina Bai.

5. až 6 den

Projdeme pohořím Wu Liang 'doslova Nekonečná hora' údolím čajových keřů Mekongu až do Údolí divokých slonů – krmení divokých slonů, představení s papoušky, divoké opice, dechberoucí motýlí farmy.

5. až 6 den

Xishuangbanna – zelenající se rýžová pole, banánové sady, palmy, domov menšin Dai, Hani a Jinuo. Jinghong - město úsvitu - Černobílá pagoda.

7. až 7 den

Dalším cílem naší cesty je Xishuangbanna známa osada na pomezí Číny Laosu a Barmy je domovem menšin Dai, Hani a Jinuo. Tipická jsou stavby v této osadě s velmi tradičním tvarem střech, za náv štěvu stojí Wangtianshu, a zdejší skvělá stzka v korunách storlmů. V Jinghongu, ve městě úsvitu, navštívíme také Černobílou pagodu

8. až 9 den

Přejezd do Laosu, čeká nás nádherná túra tropickým pralesem do provincie Bokeo hlavní zajímavostí této chráněné přírodní rezervace jsou domy v korunách stromů a pro tuto oblast neobvyklé jsou i laguny s křišťálově čistou vodou, půjdeme hlavní opiovou oblastí, podél řeky Nam Beng a s místním průvodcem budeme pozorovat zvěř žijící v pralese podél řeky, zejména primáty, vodní bůvoly, ale i slony.

10. až 10 den

Plavba lodí po Mekongu – cestou se můžete vykoupat v řece spolu s největším sumcem ,paa beuk´ 'měří až 3m a váží až 300kg'. Popřípadě si jej můžete dát, jako místní delikatesu k večeři, podél řeky nás čeká neprostupná džungle, bez známek civilizace. lodní přeprava na Devíti dracích je fantastickým zážitkem, jedná se o staré, ale velmi opečovávané dřevěné lodě, z nichž na Vás dýchne atmosféra koloniálních časů .

11. až 11 den

Luang Prabang – království buddhistů, Wat Visoun nejstarší chrám, Wat Mai největší chrám s velkou sbírkou vzácných sošek Buddhy, Královský palác, francouzské koloniální vily, vodopády Kuang Si, meditace v tajemné jeskyni Pak Ou, v Ban Xang Hai okusíme místní rýžové víno, orchideje, sloni, motýli.

12. až 13 den

Záhadná Planina džbánů – tisíce obrovských kamenných džbánů, měřící od jednoho, do tří metrů a vážící i přes půl tuny, budeme obdivovat na náhorní plošině Xieng Khouang, obklopené hřebeny hor. Velmi podmanivý je pohled na obří sochu sedícího buhy v troskách starého kláštera, z něhož stojí už jen torza mohutných sloupů. Dále nás čeká trek džunglí, která se zapsala do dějin i jako velitelství komunistické části Vietnamu během Víetnamské války. Navštívit tak můžeme i zrenovované bunkry a další vojenské objekty v Pathet Lao. Nenecháme si ujít ani obří jeskyně oblasti Vieng Xai

14. až 14 den

Letovisko Vang Vieng - na kolech nebo motorkách si můžete vyjet k vápencovým vrcholkům a malebným útesům, napříč rýžovými poli přes vesnice Hmongů, určitě nevynecháme jeskyně Tham Phu Kham Cave, na jejímž konci čeká nádherná modrá laguna, kde by byl hřích se nevykoupat, přímo pod vápencovými útesy. Můžete se ale také koupat a relaxovat i na břehu řeky, projet se po řece na lodích. Populární jsou tu i plavby po řece na gumových plovácích, zkrátka Vás čeká zasloužená relaxace po předchozích dnech.

15. až 15 den

Malebným Laoským venkovem se přesune na velkolepé přehradní jezero Nam Ngum, jedná se o obří přehradu v horské krajině a opravdu krásným zážitkem je projížďka lodí po jezeře, následuje zasloužený relax.

16. až 16 den

Vientane –hlavní město, zlatý chrám Pha That Luang, prezidentský palác, Vítězný oblouk, Černá pagoda, Buddha park, ochutnání místní speciality´ ping kai,´ – smažené kuře, možnost výletu po okolí na kolech či motorkách.

17. až 17 den

Odlet do Kúnmingu, dokončení prohlídky města.

18. až 18 den

Odlet do ČR

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • Zpáteční letenka do Kúnmingu včetně tax a poplatků,
 • Letenka Vientane – Kúnming
 • Veškeré ubytování v hotelech a hostelech,
 • Služby průvodce
 • Místní doprava,
 • Informační materiály
 • Pojištění ck proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

 • Strava
 • Cestovní pojištění
 • Vízum
 • Poplatky za vstupy
 • Fakultativní výlety

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Hroch, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Kunming, Laos, Shi Lin

Čína, Laos - poznávací zájezd 'Yunnanskou opiovou stezkou' ***

Číslo zájezdu: 862299
Čína, Laos, Kunming, Laos, Shi Lin