Termín:
6. 4. – 14. 4. 2018
Počet dní:
9 (pá – so)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha 2:00
Strava:
kombinovaná
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Trasa

Šanghaj I Peking I Xian

Trasa

Šanghaj | Peking | Xian

Program zájezdu

1.den: Odlet z Prahy s přestupem do Šanghaje.
2.den: Přílet v ranních hodinách do Šanghaje a odjezd do města jedinou železnicí využívající magnetické levitace Maglev, která trasu 30 km projede při provozu ve špičkách za 7 minut, kdy na krátkém úseku vyvine rychlost 431km/hod. Oběd. Pokračujeme k prohlídce města, kde navštívíme ekonomickou zónu Bund i atmosférou staré Evropy dýchající pobřežní promenádu, odkud podnikneme plavbu po řece, z níž teprve můžeme vychutnat nezapomenutelnou atmosféru tohoto nevšedního města. V odpoledních hodinách se též projdeme po pěší zóně Nankin Road, nejvýznamnější promenádě města. Transfer do hotelu, večeře. Nocleh.
3.den: Snídaně, v dopoledních hodinách navštívíme Juanské zahrady, oázu zeleně přímo v centru města, kde poznáme nenapodobitelnou atmosféru čínských zahrad. Následuje návštěva chrámu Jadeitového Budhy. Po obědě zůstaneme ještě chvíli na tržišti a pak navštívíme Šanghajské muzeum, kde je uložena nejvýznamnější sbírka Číny připomínající slávu Říše středu. Po večeři možnost návštěvy akrobatické show (za příplatek), kde shlédnete jednu z nejvýznamnějších akrobatických škol světa. Nocleh.
4.den: Po snídani následuje přejezd superexpresem do Pekingu. Transfer do hotelu, oběd. Odpoledne prohlídka Zakázaného města. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.
5.den: Ráno po snídani navštívíme manufakturu na řezbu do Jadeitu a poté vyjedeme do průsmyku Badaling, kde je zpřístupněná část Velké čínské zdi. Nezapomenutelné dojmy v nás zanechá jistě procházka po tomto monumentálním díle staré Číny. Po obědě, v odpoledních hodinách, navštívíme jednu z hrobek Mingů a projdeme se po cestě mrtvých duší. Po příjezdu do města následuje večeře ve specializované restauraci, která má licenci na tradiční místní pokrm Pekingskou kachnu. Fakultativní možnost večerního okruhu po městě s návštěvou nočního trhu a nasvíceného Náměstí nebeského klidu. Nocleh v hotelu.
6.den: Snídaně, dopoledne navštívíme ZOO, kde se setkáme se symbolem Číny a zároveň symbolem živočichů ohrožených vyhynutím pandou velkou. Oběd. Po obědě pokračujeme prohlídkou Letního paláce, ležícího na malebném jezeře uprostřed pahorků nedaleko hlavního města, kde můžeme obdivovat nejdelší dřevěný koridor na světě či zajímavou mramorovou loď císařovny Csch´Si a Náměstí nebeského klidu. Večeře,kung-fu show,nocleh.
7.den: Po snídani nás čeká návštěva největšího tibetského kláštera mimo Tibet - Jong- che-gong, kde uvidíme mimo jiné největší dřevěnou sochu Budhy na světě udělanou z obrovského kmene santálového dřeva a dále pokračujeme do Chrámu nebes, kde se odehrávaly tradiční císařské obřady. Na závěr navštívíme Kliniku tradiční čínské medicíny, kde se můžeme seznámit se školou, jež dodnes úspěšně soupeří s klasickou medicínou. Odjezd na nádraží a přejezd superexpresem do Xianu. Nocleh.
8.den: Po snídani následuje návštěva muzea Terakotové armády, jednoho z nejvýznamnějších historických nálezů v Číně. Po obědě navštívíme park Chua-čching s jeho lázeňskými bazény, které nechal jeden z císařů dynastie Tang vybudovat pro svou konkubínu Perlu, dle pověsti nejkrásnější ženu čínské historie a vesnici Banpo, vykopávky a částečná rekonstrukce obydlí dávných kultur. Pokračujeme k návštěvě dalšího historického monumentu Velké husí pagody, která byla zřízena pro uschování svitků obsahujících základy buddhismu přinesené sem z Indie (vstup do samotné pagody - fakultativně, není zahrnut v ceně). Večeři máme zajištěnu spolu s ukázkami historických tanců a prvků čínského divadla – hostina z dynastie Tang. Nocleh v hotelu.
9.den: V dopoledních hodinách odlet a přílet do Prahy.

Fakultativní služby

• vízum 2.500,- Kč (na požádání zajistíme) • příplatek za jednolůžkový pokoj 6.990,- Kč

Tipy pro správnou volbu

Poznejte zemi s tisíciletou historií netradičně - z pohodlí čínských rychlovlaků. Zemi, která okouzluje a inspiruje ostatní svět již více jak 3.000 let. Šanghaj, Peking a Xi´an. Tři města se zcela odlišným rázem života.

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

• leteckou dopravu v turistické třídě vč. tax a příplatků
• dopravu a transfery po trase, včetně vlakových jízdenek
• stravování dle programu
• ubytování ve ***/**** hotelích
• vstupy a výlety dle programu
• průvodce CK + místní průvodce
• pojištění dle zákona č. 159/99Sb.

Základní cena nezahrnuje

• spropitné (personál, místní průvodce, řidič)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Čedok, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Peking, Šanghaj, Xian
Informace o slevách

Čína vysokorychlostními vlaky

Číslo zájezdu: 851098
Čína, Čína, Peking, Šanghaj, Šen-si, Si-an

Všechny termíny a možnosti (1)