Termín:
4. 5. – 11. 5. 2020
Počet dní:
8 (po – po)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Jedná se o kombinovaný pobytový zájezd v Dubaji a v Abu Dhabí. Poznejte historickou i moderní část obchodního centra světa - Dubaje. A dále se hlavní město Spojených Arabských Emirátů - Abu Dhabí.
PRVNÍ 3 NOCI STRÁVÍTE V DUBAJI V HOTELU CITYMAX BUR DUBAI 3* SE SNÍDANÍ*  A ZBYTEK NOCÍ V ABU DHABÍ V HOTELU  RAMADA ABU DHABI CORNICHE 4* SE SNÍDANÍ.
 
DUBAI, TO JE PALM JUMEIRAH, BURJ KHALIFA, BURJ AL ARAB, DUBAI MALL, DUBAI FRAME, LEGOLAND, MOTIONGATE, BOLLYWOD PARKS DUBAI, PLAVBA PO ZÁTOCE DUBAI CREEK, TRADIČNÍ TRHY SE ZLATEM, KOŘENÍM, LÁTKAMI A MNOHO DALŠÍCH ATRAKCÍ.
ABU DHABI TO JE -  MEŠITA SHEYKH ZAYED MOSQUE,  FERRARI WORLD, YAS WATERWORLD ABU DHABI, WARNER BROS WORLD ABU DHABI, LOUVRE ABU DHABI A MNOHO DALŠÍCH ATRAKCÍ.

Popis lokace

ABÚ DHABÍ:

Emirát Abú Dhabí, v českém překladu „otec gazely“ je nejzápadnější, nejlidnatější, rozlohou největší a nejbohatší ze sedmi emirátů Spojených arabských emirátů. Dnes bývá také označován jako jeden z nejbohatších států světa. Byl zakládajícím emirátem Spojených Arabských Emirátů, které vznikly v roce 1971. Emirát je situován na jihozápadním pobřeží Perského zálivu a zabírá plochu 67 340 km?, přičemž zde žije asi 2,8mil. obyvatel. Představuje cca 85% celé rozlohy SAE. Před pobřežím emirátu se nachází 200 přilehlých ostrovů. Na jednom z nich se nachází i metropole emirátu, město „Abú Dhabí“. V hlavním měste je bezcelní zóna. Emirát má poměrně nízkou hustotu osídlení s relativně malým počtem roztroušených měst. Místní pobřeží a ostrovy jsou dokonce zapsány jako světové kulturní dědictví UNESCO, jsou totiž domovem 90% populace orla mořského z celého Perského zálivu a najdete tu jediných 12 kolonií kormorána arabského. Většinu povrchu emirátu zabírá poušť a na příkaz vládce se pouštní duny začaly zalesňovat. Na jihu emirátu na okraji črtvé největší písečné pouště „Rub al-Chálí“, v překladu „Pustá končina“ se však nachází rozsáhlá oáza „Liwa“.Před nalezením ropy byl nejchudším z pozdějších emirátů. Právě Abú Dhabí je první oblastí, kde byla roku 1958 nalezena ropa a v tomto okamžiku se začala psát nová historie chudých států emirátů. Vládnoucí emír Hamád bin Hamdán an-Nahaján se stal vůdčí osobností celé pozdější federace. Proto je Abú Dhabí dominantním emirátem majícím hlavním slovo a místem, kde sídlí prezident a vláda Spojených Arabských Emirátů. Mezi zajímavosti Abú Dhabí zajisté patří Velká Mešita, kterou nechal vybudovat bývalý šejk Zayeda, zábavní park Ferrari World či závodní okruh F1 Yas Island.
DUBAI:

Dubaj, volně přeloženo jako „místo srazu“ je dalším ze sedmi emirátů ve Spojených arabských emirátech. Je druhým největším a nejlidnatějším emirátem, hned po emirátu Abú Dhabí, se svou celkovou rozlohou 4 114 km? a 2,6 mil. obyvateli. Leží na Arabském poloostrově v Perském zálivu. Vládcem Dubaje je šajch Mohammed bin Rašíd Al Maktoum, který je víceprezidentem a premiérem SAE ( hlavou státu je emír Abú Dhabí). Hlavním centrem emirátu je město Dubaj. Město má dobře vybudovanou a hustou dopravní síť, moderní  silnice a dálnice. V Dubaji je také neobvyklé složení obyvatelstva, které je tvořeno hlavně přistěhovalci (zhruba 85 %), občané SAE jsou tedy menšinou. Největší část emirátu zabírá poušť, avšak je zde spoustu krásných pláží, které jsou tvořené bílým jemným pískem, moře je azurové. Neznámější pláží je Jumeirah Beach, u které stojí ty nejvíce luxusní hotely světa. Místní moře je potápěčským rájem. Dubaj je však také emirátem plným kontrastů – velbloudi, pouště a tržiště se doplňují s vysokými budovami, nákupními centry a zábavními středisky. Jedná se zároveň o nejtolerantnější emirát. Nechybí rovněž široká nabídka vysoce kvalitních golfových hřišť, která jsou odborníky považována za jedny z nejlepších na světě. Pro příznivce aktivní dovolené se nabízí možnost výletů na kole. Obyvatelé Dubaje si  libují ve zvláštnostech, o čemž hovoří mimo jiné tzv. „Palm Island“ – dva umělé ostrovy ve tvaru palem či hotel ve tvaru plachetnice „Burj al Arab“.

Popis ubytování

CITYMAX HOTEL BUR DUBAI 3***:

Hotel se nachází v historické čtvrti Bur Dubai, necelý 1 km od zálivu Dubai Creek a má snadný přístup k trhům v okolí. Obchodní dům Burjuman Mall je vzdálený 10 minut chůze a pouhé 3 km vás dělí od Světového obchodního centra Dubaj. Hotel nabízí moderní ubytování a ve všech prostorách dostupné Wi-Fi. Jeho 691 klimatizovaných pokojů poskytuje ubytování s designovým nábytkem a luxusními matracemi. Ve všech také najdete vlastní koupelnu s WC, LCD TV, již zmíněné Wi-Fi připojení zdarma, trezor, zařízení pro přípravu čaje a kávy a vysoušeč vlasů. V hotelu je venkovní, střešní bazén a dobře vybavená posilovna. Hotelové služby představují především prádelnu, pokojovou službu, možnost zajištění okružních jízd po okolí a bezplatné soukromé parkoviště. V restauracích hotelu se pokrmy podávají formou bufetu i a la carte a během celého dne lze vybírat z nabídky specialit indické, čínské a thajské kuchyně. Do nepřetržitě otevřené kavárny můžete zajít na kvalitní kávu, drink či lehké občerstvení. Pokud jste fanoušci sportu a máte svůj oblíbený tým, v v přátelském baru The Sports Lounge Bar si při drinku můžete vychutnat jejich sportovní přenos.
RAMADA ABU DHABI CORNICHE 4****:

Ramada Abu Dhabi Corniche nabízí ubytování v moderních pokojích, pouhých 10 minut chůze od nákupního střediska Abu Dhabi Mall. K dispozici je venkovní bazén, fitness centrum a bezplatné Wi-Fi připojení k internetu, dostupné ve všech prostorách. K aquaparku Yas Waterworld i zábavnímu parku Ferrari World je to odsud 20 minut jízdy autem. Všechny pokoje mají výhled na moře nebo na město a jsou vybavené TV s plochou obrazovkou, dokovací stanicí pro iPod a minibarem. V koupelně s mramorovou podlahou najdete sprchový kout, fén a župan. V Lemon lounge se celý den podává široký výběr pokrmů místní i mezinárodní kuchyně. Občerstvení na čerstvém vzduchu si můžete vychutnat ve View@20 s panoramatickým výhledem na město, včetně bulváru Corniche a ostrovů Saadiyat a Yas. Pokojová služba je k dispozici 24 hodin denně.

Program

1. DEN

Přílet do Dubaje v ranních/odboledních/večerních hodinách.

Přivítání se zástupcem/řidičem partnera s cedulí CK. Transfer do hotelu v Dubaji. Ubytování.

2. DEN - volný den - v programu zakoupeného stravování s možností využití fakultativních výletů.

3.DEN -volný den - v programu zakoupeného stravování s možností využití fakultativních výletů.

4.DEN - v dopoledních hodinách volný program, ve 12:00 check out. Na recepci Hotelu vyzvedne řidič a následný transfér do Hotelu v Abu Dhabi, ubytování.

5. - 7. DEN - volné dny v programu zakoupeného stravování s možností využití fakultativních výletů.

POSLEDNÍ DEN

Volný program dle itineráře. Check out z hotelu.

V dopoledních/odpoledních/večerních hodinách transfer na Mezinárodní letiště Dubai

ASISTENCE ČESKY/SLOVENSKY MLUVÍCÍHO DELEGÁTA NA TELEFONU

Při pobytu na 7 nocí se jedná o ubytování v Dubaji v hotelu CITYMAX BUR DUBAI 3* na 3 noci se snídaní a v Abu Dhabi v hotelu RAMADA ABU DHABI CORNICHE 4* na 4 noci se snídaní. Na vyžádání je možnost stravu a délky pobytu v hotelech libovolně změnit.

CITYMAX BUR DUBAI 3* - snídaně

RAMADA ABU DHABI CORNICHE 4* - snídaně

Uvedená cena zájezdu obsahuje letenky za cenu v optimální knihovací třídě. Tento zájezd si můžete objednat v jakémkoliv termínu na libovolnou délku pobytu, může se zde lišit konečná cena. Rádi Vám cenu zkalkulujeme na základě Vaší nezávazné objednávky.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • Letenku na pravidelných letech s leteckou společností Smart Wings,/ Fly Dubai,/ EMIRATES Praha - Dubai - Praha nebo Air Arabia Praha -Sharjah - Praha v ekonomické, nejnižší knihovací třídě
 • Ubytování ve vybraném hotelu v Dubaji na vybraný počet nocí se snídaní
 • Transfer z letiště v Dubaji/ Sharjah do hotelu v Dubaji
 • Transfer z hotelu v Dubaji do hotelu v Ras Al Khaimah
 • Ubytování v hotelu v Abu Dhabi na 4 noci se snídaní
 • Transfér z hotelu v Dubaji do hotelu v Abu Dhabi
 • Česky nebo slovensky hovořící zástupce partnerské CK 24 hodin na telefonu, uvítání na letišti, nabídka výletů
 • Transfer z Abu Dhabi na letiště v Dubaji/ Sharjah
 • Pojistění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění - léčebné výlohy a storno zájezdu
 • fakultativní výlety
 • pozdní CHECK OUT
 • Povinný turistický poplatek ve výši od 2 USD/ 7 AED - 5.50 USD/ 20 AED/ pokoj / 1 noc, DLE ÚROVNĚ HOTELU, splatný na recepci hotelu při odjezdu (Abu Dhabi, Dubai, Ras Al Khaimah)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Kentlucky, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dubai
 • Místo dle CK: Dubai

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Ramada Abu Dhabi Corniche ****
(Webové stránky hotelu)

Citymax Hotel Bur Dubai ***
(Webové stránky hotelu)

Všechny zájezdy do Ramada Abu Dhabi Corniche
Všechny zájezdy do Citymax Hotel Bur Dubai

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty, zkráceně označované jako SAE, se nalézají v jihovýchodní části Arabského poloostrova, podél části zálivu Ománu a na jižním pobřeží Perského zálivu. Jsou federací sedmi emirátů - Abu Dhabi, Dubaj, Ajman, Fujairah, Ras al Khaimah, Sharjah a Umm al Qaiwain - vytvořených po získání nezávislosti na Británii. V současné době patří k nejbohatším zemím a staly se obchodním a turistickým centrem. Téměř každý turista směřující do SAE navštíví Dubaj, moderní město jako z jiného světa v poušti. Stalo se symbolem luxusu, bohatství a světových „nej“ po všech stránkách. Spojené arabské emiráty vás celoročně pohostí slunečným počasím. Srážky se vyskytují pouze v zimě a není jich mnoho. V létě je v SAE až 45 °C, v zimě potom daleko příjemnějších 25 °C.

Dubaj - letištní poplatek

Dubaj zavedla pro odlety od 1.7.2016 nový letištní poplatek ve výši 35 dírhámů (cca 228 Kč), který se dotkne všech cestujících, jež odtamtud odlétají (tedy i těch, kteří budou pouze přestupovat). Výjimkou jsou děti do 2 let a ti tranzitní cestující, jejichž číslo letu je na příletu i odletu je stejné.

Abu Dhabí - turistická taxa

V Abu Dhabí je zavedena povinná turistická taxa, která se platí na místě přímo v hotelu při check-inu ve výši 15,00 AED (pokoj/noc).


CITYMAX HOTEL BUR DUBAI + RAMADA ABU DHABI CORNICHE ***

Číslo zájezdu: 1474497
Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Dubai

Všechny termíny a možnosti (1080)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
Po 4.5 – Po 11.5.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
23 500 Kč
Letecky
Praha
Út 5.5 – Út 12.5.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
23 500 Kč
Letecky
Praha
St 6.5 – St 13.5.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
23 500 Kč
Letecky
Praha
Čt 7.5 – Čt 14.5.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
23 500 Kč
Letecky
Praha
Pá 8.5 – Pá 15.5.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
23 500 Kč
Letecky
Praha
Po 4.5 – Po 11.5.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
kombinovaná
23 800 Kč
Po slevě 7%
Letecky
Praha
Út 5.5 – Út 12.5.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
kombinovaná
23 800 Kč
Po slevě 7%
Letecky
Praha
St 6.5 – St 13.5.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
kombinovaná
23 800 Kč
Po slevě 7%
Letecky
Praha
Čt 7.5 – Čt 14.5.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
kombinovaná
23 800 Kč
Po slevě 7%
Letecky
Praha
Pá 8.5 – Pá 15.5.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
kombinovaná
23 800 Kč
Po slevě 8%
Letecky
Praha
Ne 3.5 – Ne 10.5.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
24 100 Kč
Letecky
Praha
So 9.5 – So 16.5.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
24 100 Kč
Letecky
Praha
Ne 10.5 – Ne 17.5.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
24 100 Kč
Letecky
Praha
Po 11.5 – Po 18.5.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
24 100 Kč
Letecky
Praha
Út 12.5 – Út 19.5.2020
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
24 100 Kč
Letecky
Praha
Út 19.11 – Út 26.11.2019
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
24 200 Kč
Letecky
Praha
Čt 21.11 – Čt 28.11.2019
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
24 200 Kč
Letecky
Praha
So 30.11 – So 7.12.2019
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
24 200 Kč
Letecky
Praha
Ne 1.12 – Ne 8.12.2019
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
24 200 Kč
Letecky
Praha
Út 3.12 – Út 10.12.2019
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
24 200 Kč
Letecky
Praha
Čt 5.12 – Čt 12.12.2019
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
24 200 Kč
Letecky
Praha
So 7.12 – So 14.12.2019
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
24 200 Kč
Letecky
Praha
Ne 8.12 – Ne 15.12.2019
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
24 200 Kč
Letecky
Praha
Út 10.12 – Út 17.12.2019
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
24 200 Kč
Letecky
Praha
Čt 12.12 – Čt 19.12.2019
2 lůžkový pokoj
8 dní
snídaně
24 200 Kč