Termín:
8. 2. – 23. 2. 2020
Počet dní:
16 (so – ne)
Počet nocí:
13
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Trasa zájezdu

Buenos Aires • Colonia del Sacramento • Ushuaia • NP Tierra del Fuego • kanál Beagle • El Calafate • NP Los Glaciares • Perito Moreno • El Chalten • Fitz Roy • NP Iguazu • Itaipú • Rio de Janeiro

Program zájezdu

1. den: odpoledne odlet z Prahy do Buenos Aires.
2. den: přílet do Buenos Aires - hlavního města Argentiny, prohlídka nejzajímavějších částí města (náměstí Plaza de Mayo s vládní budovou Casa Rosada a metropolitní katedrálou, 140 metrů široká Avenida 9 de Julio s Obeliskem postaveným ke 400. výročí založení města, Colón - nejslavnější budova opery Jižní Ameriky, San Telmo - tradiční čtvrť s bary a restauracemi, kde se tančí tango, La Boca - pestrobarevná čtvrť umělců, dříve imigrantů, a nakonec exkluzivní čtvrť La Recoleta se známým hřbitovem a zelenající se oáza klidu plná parků a zahrad - Palermo).
3. den: ráno trajekt přes zátoku řeky La Plata do uruguayského města Colonia del Sacramento - překrásné koloniální městečko založené v roce 1680 (na seznamu UNESCO), dlouhá léta se o něj přeli Španělé a Portugalci, dnes jsou zde k vidění úzké dlážděné uličky, části hradeb a pevnosti, mnoho koloniálních domů i aréna pro býčí zápasy postavená v maurském stylu. Trajektem návrat zpět do Argentiny. Večer fakultativně představení tanga.
4. den: Buenos Aires - individuální volno, po poledni přelet do městečka Ushuaia na jižním cípu Ohňové země, odkud vyplouvají expedice na Antarktidu. Prohlídka města na konci světa.
5. den: celodenní pobyt v NP Tierra del Fuego, 7 km nenáročný trek podél zálivu Ensenada a Lapataia. Úžasné pohledy na zasněžené vrcholky hor, ostrov Redonda a křišťálové vody kanálu Beagle. Zde také končí Ruta 3 známá také jako „Panamerická dálnice“, která se odsud táhne neuvěřitelných 17000 km až na Aljašku.
6. den: vyhlídková plavba lodí na konec světa po kanálu Beagle. Cestou lze zblízka pozorovat kolonie tučňáků magellanských, albatrosy, rybáky, kormorány, lvouny a při troše štěstí i velryby. Les Eclaireus - jeden z nejjižnějších majáků světa. Odpoledne přelet z Ushuaia do městečka El Calafate v Patagonii, prohlídka města.
7. den: návštěva NP Los Glaciares s ledovcem Perito Moreno - tento jeden z mála narůstajících ledovců na světě nabízí neskutečnou podívanou, při které se až 60 metrů vysoké kusy ledu řítí do vod jezera Argentino. Odpoledne přesun do městečka El Chaltén - výchozího místa pro jedny z nejkrásnějších scenérii Jižní Ameriky.
8. den: pěší výlet údolím řeky Fitz Roy k ledovcovému jezeru Torre (634 m) pod Mekku všech horolezců - La Torre (3102 m), případně kratší výlety k vyhlídkám Condor nebo Torre.
9. den: pěší výlet k majestátní skalnaté špici Fitz Roy (3375 m), případně kratší výlety v okolí (Laguna Capri, vodopády Chorrillo del Salto). Vzdálenosti túr se dají přizpůsobit dle zdatnosti a počasí. I méně zdatní účastníci se do 2 hodin od místa ubytování dostanou k velmi krásným výhledům s převýšením max. 200 m.
10. den: ráno návrat okolo jezer Viedma a Argentino na letiště do El Calafate a přelet z jižní Patagonie přes Buenos Aires až do deštného pralesa na sever Argentiny, do Puerto Iguazu.
11. den: NP Iguazu, prohlídka nejkrásnějších vodopádů Jižní Ameriky z argentinské strany, pěší výlet až k okraji 80 metrů hluboké propasti Ďáblova chřtánu nebo ostrůvku San Martín. Fakultativně možnost výletu pralesem s plavbou tryskovým člunem až pod vodopády. Odpoledne se podíváme k soutoku řek Paraná a Iguazu, které tvoří hranice tří států, Argentiny, Brazílie a Paraguaye.
12. den: Itaipú - návštěva jedné z největších přehrad na světě, vybudované na řece Paraná (hráz dlouhá 7,6 km, vysoká téměř 200 metrů), NP Iguazu s prohlídkou vodopádů na brazilské straně, fakultativně vyhlídkový let helikoptérou nad vodopády. Cestou možnost návštěvy ptačí rezervace s tukany, papoušky, kolibříky a dalšími druhy jihoamerického ptactva.
13. den: ráno odlet z Foz do Iguaçu do Rio de Janeiro, transfer do hotelu v blízkosti pláže Copacabana. Odpoledne výjezd zubačkou lesem Tijuca až na vrchol hory Corcovado (710 m), kde stojí asi nejznámější socha Krista, nezapomenutelné pohledy na město s Cukrovou homolí, záliv Guanabara.
14. den: Rio de Janeiro, prohlídka centra města s moderní katedrálou Sao Sebastiao, parkem Flamengo, největším fotbalovým stadionem světa Maracana. Dále návštěva Sambódromo, kde se koná během karnevalu přehlídka škol samby a také výjezd lanovkou na druhý nejznámější kopec města, Cukrovou homoli - Pao de Acúcar (396 m), odkud se naskýtá nádherný pohled na město. Odpoledne relaxace na pláži Copacabana či Ipanema. Večer fakultativně návštěva typické restaurace churrascaria a po večeři představení brazilské hudby včetně samby.
15. den: Rio de Janeiro, individuální volno, odpoledne odlet do Evropy
16. den: přílet do Prahy

Minimální počet účastníků

12

Poznámka

vstupy v rámci programu zájezdu, které jsou v ceně: vstupné do národních parků Tierra del Fuego, Los Glaciares, Iguazú z brazilské i argentinské strany, výlet lodí po kanálu Beagle, přehrada Itaipu, výlety včetně zubačky, resp. lanovky na horu Corcovado a Pao de Açúcar v Rio de Janeiro.
Doporučená částka kapesného na stravu 400-500 USD.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

leteckou přepravu Praha-Buenos Aires, Rio de Janeiro-Praha s přestupy vč. všech letištních poplatků • místní přelety) • dopravu autobusem a lodí dle programu • transfery • 13x ubytování ve 2lůžkovém pokoji ve 3*/4* hotelech se snídaní • vstupy dle programu • služby průvodce CK • na některých místech také služby místního průvodce • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Fakultativní příplatky: pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění • 1lůžkový pokoj (17 990 Kč) • výlet pralesem s plavbou tryskovým člunem až pod vodopády Iguazú: 65 USD • vyhlídkový let helikoptérou nad vodopády (10 min.): cca 120 USD • představení tanga v Buenos Aires cca 75 USD (nutné objednat nejpozději při doplatku) • představení brazilské hudby vč. samby: cca 75 USD nebo vč. večeře cca 100 USD.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře FIRO - tour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Buenos Aires, Colonia del Sacramento, El Calafate, El Chalten, Fitz Roy, Itaipú, kanál Beagle, NP Iguazú, NP Los Glaciares, NP Tierra del Fuego, Perito Moreno, Rio de Janeiro, Ushuaia
Informace o slevách

Brazílie

Brazílie je největší stát v Latinské Americe, jehož teritorium se táhne od východního pobřeží přes amazonské pralesy až k vrcholkům And. Díky tomu nabízí Brazílie různorodost krajiny a podnebí. V Brazílii můžete zdolávat vrcholky hor, brodit se houštinami pralesů nebo odpočívat u modrého moře na sluncem prohřátém písku. Tropické podnebí je zárukou celoroční turistické sezóny. Úředním jazykem je portugalština.


Čtyři perly Jižní Ameriky-Patagonie,Buenos Aires,Iguazú,Rio

Číslo zájezdu: 1384658
Brazílie, Argentina, Paraná, Rio de Janeiro, Uruguay, Beagle Channel, Buenos Aires, Colonia del Sacramento, El Calafate, El Chaltén, Fitz Roy, Iguaçu National Park, Itaipú, Los Glaciares, Perito Moreno, Rio de Janeiro, Tierra del Fuego, Ushuaia