Čtyři perly Jižní Ameriky-Patagonie,Buenos Aires,Iguazú,Rio

Brazílie, Argentina, Uruguay, Buenos Aires, Colonia del Sacramento, Ushuaia

Čtyři perly Jižní Ameriky-Patagonie,Buenos Aires,Iguazú,Rio

  Brazílie, Argentina, Uruguay, Buenos Aires, Colonia del Sacramento, Ushuaia
Číslo zájezdu: 1 666 498
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Trasa zájezdu

Buenos Aires

 • Colonia del Sacramento
 • Ushuaia
 • NP Tierra del Fuego
 • kanál Beagle
 • El Calafate
 • NP Los Glaciares
 • Perito Moreno
 • El Chalten
 • Fitz Roy
 • NP Iguazu
 • Itaipú
 • Rio de Janeiro
Program zájezdu

1. den: odpoledne odlet z Prahy do Buenos Aires.
2. den: přílet do Buenos Aires - hlavního města Argentiny, prohlídka nejzajímavějších částí města (náměstí Plaza de Mayo s vládní budovou Casa Rosada a metropolitní katedrálou, 140 metrů široká Avenida 9 de Julio s Obeliskem postaveným ke 400. výročí založení města, Colón - nejslavnější budova opery Jižní Ameriky, San Telmo - tradiční čtvrť s bary a restauracemi, kde se tančí tango, La Boca - pestrobarevná čtvrť umělců, dříve imigrantů, a nakonec exkluzivní čtvrť La Recoleta se známým hřbitovem a zelenající se oáza klidu plná parků a zahrad - Palermo).
3. den: ráno trajekt přes zátoku řeky La Plata do uruguayského města Colonia del Sacramento - překrásné koloniální městečko založené v roce 1680 (na seznamu UNESCO), dlouhá léta se o něj přeli Španělé a Portugalci, dnes jsou zde k vidění úzké dlážděné uličky, části hradeb a pevnosti, mnoho koloniálních domů i aréna pro býčí zápasy postavená v maurském stylu. Trajektem návrat zpět do Argentiny. Večer fakultativně představení tanga.
4. den: Buenos Aires - individuální volno, po poledni přelet do městečka Ushuaia na jižním cípu Ohňové země, odkud vyplouvají expedice na Antarktidu. Prohlídka města na konci světa.
5. den: celodenní pobyt v NP Tierra del Fuego, 7 km nenáročný trek podél zálivu Ensenada a Lapataia. Úžasné pohledy na zasněžené vrcholky hor, ostrov Redonda a křišťálové vody kanálu Beagle. Zde také končí Ruta 3 známá také jako „Panamerická dálnice“, která se odsud táhne neuvěřitelných 17000 km až na Aljašku.
6. den: vyhlídková plavba lodí na konec světa po kanálu Beagle. Cestou lze zblízka pozorovat kolonie tučňáků magellanských, albatrosy, rybáky, kormorány, lvouny a při troše štěstí i velryby. Les Eclaireus - jeden z nejjižnějších majáků světa. Odpoledne přelet z Ushuaia do městečka El Calafate v Patagonii, prohlídka města.
7. den: návštěva NP Los Glaciares s ledovcem Perito Moreno - tento jeden z mála narůstajících ledovců na světě nabízí neskutečnou podívanou, při které se až 60 metrů vysoké kusy ledu řítí do vod jezera Argentino. Odpoledne přesun do městečka El Chaltén - výchozího místa pro jedny z nejkrásnějších scenérií Jižní Ameriky.
8. den: pěší výlet údolím řeky Fitz Roy k ledovcovému jezeru Torre (634 m) pod Mekku všech horolezců - La Torre (3102 m), případně kratší výlety k vyhlídkám Condor nebo Torre.
9. den: pěší výlet k majestátní skalnaté špici Fitz Roy (3375 m), případně kratší výlety v okolí (Laguna Capri, vodopády Chorrillo del Salto). Vzdálenosti túr se dají přizpůsobit dle zdatnosti a počasí. I méně zdatní účastníci se do 2 hodin od místa ubytování dostanou k velmi krásným výhledům s převýšením max. 200 m.
10. den: ráno návrat okolo jezer Viedma a Argentino na letiště do El Calafate a přelet z jižní Patagonie přes Buenos Aires až do deštného pralesa na sever Argentiny, do Puerto Iguazu.
11. den: NP Iguazu, prohlídka nejkrásnějších vodopádů Jižní Ameriky z argentinské strany, pěší výlet až k okraji 80 metrů hluboké propasti Ďáblova chřtánu nebo ostrůvku San Martín. Fakultativně možnost výletu pralesem s plavbou tryskovým člunem až pod vodopády. Odpoledne se podíváme k soutoku řek Paraná a Iguazu, které tvoří hranice tří států, Argentiny, Brazílie a Paraguaye.
12. den: Itaipú - návštěva jedné z největších přehrad na světě, vybudované na řece Paraná (hráz dlouhá 7,6 km, vysoká téměř 200 metrů), NP Iguazu s prohlídkou vodopádů na brazilské straně, fakultativně vyhlídkový let helikoptérou nad vodopády. Cestou možnost návštěvy ptačí rezervace s tukany, papoušky, kolibříky a dalšími druhy jihoamerického ptactva.
13. den: ráno odlet z Foz do Iguaçu do Rio de Janeiro, transfer do hotelu v blízkosti pláže Copacabana. Odpoledne výjezd zubačkou lesem Tijuca až na vrchol hory Corcovado (710 m), kde stojí asi nejznámější socha Krista, nezapomenutelné pohledy na město s Cukrovou homolí, záliv Guanabara.
14. den: Rio de Janeiro, prohlídka centra města s moderní katedrálou Sao Sebastiao, parkem Flamengo, největším fotbalovým stadionem světa Maracana. Dále návštěva Sambódromo, kde se koná během karnevalu přehlídka škol samby a také výjezd lanovkou na druhý nejznámější kopec města, Cukrovou homoli - Pao de Acúcar (396 m), odkud se naskýtá nádherný pohled na město. Odpoledne relaxace na pláži Copacabana či Ipanema. Večer fakultativně návštěva typické restaurace churrascaria a po večeři představení brazilské hudby včetně samby.
15. den: Rio de Janeiro, individuální volno, odpoledne odlet do Evropy.
16. den: přílet do Prahy.

Minimální počet účastníků

12

Poznámka

vstupy v rámci programu zájezdu, které jsou v ceně: vstupné do národních parků Tierra del Fuego, Los Glaciares, Iguazú z brazilské i argentinské strany, výlet lodí po kanálu Beagle, přehrada Itaipu, výlety včetně zubačky, resp. lanovky na horu Corcovado a Pao de Açúcar v Rio de Janeiro.
Doporučená částka kapesného na stravu 400-500 USD.

Základní cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha-Buenos Aires, Rio de Janeiro-Praha s přestupy vč. všech letištních poplatků
 • místní přelety)
 • dopravu autobusem a lodí dle programu
 • transfery
 • 13x ubytování ve 2lůžkovém pokoji ve 3*/4* hotelech se snídaní
 • vstupy dle programu
 • služby průvodce CK
 • na některých místech také služby místního průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

 • Fakultativní příplatky: pojištění léčebných výloh
 • komplexní pojištění
 • 1lůžkový pokoj (17 990 Kč)
 • výlet pralesem s plavbou tryskovým člunem až pod vodopády Iguazú: 65 USD
 • vyhlídkový let helikoptérou nad vodopády (10 min.): cca 120 USD
 • představení tanga v Buenos Aires cca 75 USD (nutné objednat nejpozději při doplatku)
 • představení brazilské hudby vč. samby: cca 75 USD nebo vč. večeře cca 100 USD.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář FIRO - tour, IČ: 27869237. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Buenos Aires, Colonia del Sacramento, Ushuaia
Informace o slevách

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 666 498
dnes 7.30–17 h

Brazílie

Brazílie je největší stát v Latinské Americe, jehož teritorium se táhne od východního pobřeží přes amazonské pralesy až k vrcholkům And. Díky tomu nabízí Brazílie různorodost krajiny a podnebí. V Brazílii můžete zdolávat vrcholky hor, brodit se houštinami pralesů nebo odpočívat u modrého moře na sluncem prohřátém písku. Tropické podnebí je zárukou celoroční turistické sezóny. Úředním jazykem je portugalština.

Nezávazná objednávka

Čtyři perly Jižní Ameriky-Patagonie,Buenos Aires,Iguazú,Rio
  Brazílie, Argentina, Uruguay, Buenos Aires, Colonia del Sacramento, Ushuaia

Původní cena
146 990 Kč/os

Cena
129 351 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 666 498

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
129 351 Kč
příplatek za parkování pro 1 vůz u letiště Praha
0
0 Kč

Pojištění

příplatek za pojištění Svět P1490 - léč.výlohy+úraz+odpovědnost+zavazadla+storno 50.000/osoba spoluúčast 0% - osoba
2
1 490 Kč
příplatek za pojištění Svět P1501 - léč.výlohy+úraz+odpovědnost+zavazadla+storno 100.000 - osoba
0
1 500 Kč
příplatek za pojištění Svět P980 - léč.výlohy+úraz+odpovědnost+zavazadla+storno 50.000 - osoba
0
990 Kč
samostatné pojištění Storno - za osobu
2
108 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 16 dní
0
1 Kč