Termín:
25. 8. – 8. 9. 2018
Počet dní:
15 (so – so)
Počet nocí:
14
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Délka tras:

letadlem 14 000 km, po zemi 2400 km Počasí: vzduch 24-30 °C (Gruzie, Arménie), 28-35 °C (Írán, Turkmenistán, Dubaj) Nástupní místo: Praha

Program
1. až 2 den

Praha - Tbilisi. Mtscheta. Odlet do hlavního města Gruzie. Prohlídka Tbilisi, asi nejkrásnějšího města Zakavkazska: staré město, kostel Metechi, synagoga, katedrála Sioni. Socha „Matka Gruzie“, pevnost Narikala s krásnými vyhlídkami na staré město. Návštěva lázní Sulfur. Bývalé hlavní město a náboženské centrum Gruzie - Mtscheta (UNESCO) se starobylými uličkami, vinárnami a památkami z dob počátků gruzínského křesťanství: skalní klášter Džvari (sv. Kříže) a katedrála Svetischoveli, kde má být pohřbeno Ježíšovo roucho.

3. den

Tbilisi - Sevan - Jerevan. Přejezd do Arménie přes hranice v Sadachlo. První z nesčetných arménských klášterů - impozantní Haghpat (UNESCO). Přejezd k pýše Arménie - jezeru Sevan. Krátký pobyt u největšího jezera Kavkazu (téměř 2000 m nad mořem) s průzračnou vodou. Dále do Jerevanu: vyhlídka na město, večerní procházka po Náměstí republiky s barevnými fontánami.

4. až 6 den

Jerevan - Kapan. Provincie Kotajk, Vajoc Dzor a Sjunik. Prohlídka Jerevanu: Muzeum arménské genocidy Tsitsernakaberd. Posvátný Ečmiadzin - „Vatikán“ arménské církve: katedrála ze 4. stol. a ruiny kostela Zvarntots. Garni - neuvěřitelně zachovalý antický chrám z 1. stol. v nádherné horské scenérii - jediný svého druhu v bývalém SSSR! Jeskynní klášter Geghard (UNESCO). Odjezd na jih do provincie Vajoc Dzor k hranicím Turecka. Klášter Chor Virap s úchvatnými výhledy na sopku Ararat (5137 m). Mezi skalami posazený klášter Noravank u kaňonu Gnišik. Zachovalý středověký karavanseraj Orbelians na trase Velké hedvábné stezky v průsmyku Selim (2410 m). Sjezd do Jeghegnadzoru. Nejodlehlejší arménská provincie Sjunik na hranici s Íránem mezi ázerbajdžánskou Nachičevanskou autonomní republikou a Náhorním Karabachem. Klášter a bývalá významná středověká univerzita Tatev. Jízda nejdelší kabinovou lanovkou na světě (5752 m, z r. 2010) nad kaňonem řeky Vortan. Přejezd do města Kapan.

7. den

Kapan - Tabríz. Cesta na hranice Íránu a jejich překročení. Tabríz - jedno z nejvýznamnějších historických íránských měst, ležící na Hedvábné stezce a navštívené i Marco Polem: slavný místní bazar (UNESCO) - největší na Středním Východě a největší zastřešený na světě vůbec s nejvyhlášenějšími koberci v celé Persii.

8. den

Tabríz - Zandžán. Sultaníje. Modrá mešita - nejvýznamnější památka Tabrízu. Na jihovýchod do Zandžánu, vyhlášeného centra řemeslníků a umělců s ruční výrobou nožů, stříbrných drátů nebo tradičních sandálů čarugů. Sultaníje (UNESCO): mongolské mauzoleum ze 14. stol. se třetím největším dómem na světě, příklad vynikající perské středověké architektury, která našla svůj vrchol v Tádž Mahalu.

9. až 10 den

Zandžán - Teherán - Mašhad. Cesta do Teheránu přes historické hlavní město Perské říše a centrum kaligrafie - Kazvín. Metropole Íránu Teherán: symbol města i celé země - monument Ázádí, šáhovy paláce Golestán (UNESCO), Národní muzeum aj. Odlet do Mašhadu.

11. až 12 den

Mašhad - Ašchabad - Darvaza. Mašhad - nejposvátnější místo Íránu: komplex hrobky 8. šíitského imáma Rezy (turistům nemusí být vstup dovnitř hrobky povolen). Přejezd na sever do vyprahlých hor Kopet Dag na hraniční přechod Gaudan a odtud dále do hlavního města Turkmenistánu - Ašchabadu: Park nezávislosti s prezidentským palácem, bizarní vládní budovy a sochy vládců. Gypjak: největší mešita ve Střední Asii a Turkmenbašiho mauzoleum. Ruiny Nisy, jedné z prvních metropolí parthské říše (UNESCO). Přes pouštní oázu Erbent s velbloudy a jurtami k Darvaze, 70 m širokému hořícímu kráteru v zemi - „Bráně do pekla“. V noci pozorování hry barev hořících plynů, barbecue a noc v jurtě nebo ve stanech pod hvězdným nebem. Volný přístup k Darvaze se prý má zakázat, využijte tedy šanci spatřit a zažít tento světově unikátní div dokud to jde!

13. den

Darvaza - Ašchabad - Dubaj. Jízda pouští Karakum zpět do Ašchabadu. Odlet do Dubaje.

14. až 15 den

Dubaj - Praha. Celý den poznávání a užívání největšího města Spojených arabských emirátů. Dle času a zájmu možnost návštěvy nejvyšší stavby světa Burdž Chalífa (828 m), nejluxusnějšího (7*) hotelu světa Burdž Al Arab ve tvaru plachetnice, největšího obchodní centra Dubai Mall s akváriem, zimním stadionem a více než 1200 obchody, ostrova Bluewaters s nejvyšším vyhlídkovým kolem na světě (Dubai Eye - 210 m) aj. Kromě poznávání můžete nakupovat, slunit se na pláži nebo třeba navštívit i lyžařskou sjezdovku. Odlet domů v nočních hodinách.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Doprava. Ubytování a snídaně. Vyřízení turkmenských víz včetně pozvání (bez samotných víz), podpora místní CK. Český průvodce, místní průvodci po trase Tbilisi-Ašchabad po celou dobu pobytu, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Gruzie a z Turkmenistánu včetně stopoveru v Dubaji a přelet z Teheránu do Mašhadu včetně tax a poplatků. Po celé trase z Tbilisi do Ašchabadu pronajatým klimatizovaným busem/minibusem řízeným místními řidiči. V Dubaji MHD (metro, busy) a taxi. Ubytování: Hotely (3* - Gruzie, Arménie, Dubaj, 4* - Írán a Turkmenistán) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x nocleh v poušti (zajištěné stany včetně spacáku a podložky, popř. společná jurta). 1-lůžkový pokoj za příplatek 12 600 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně, 1x BBQ večeře a snídaně v poušti, 1x denně v busu láhev vody. V ceně není vízum a migrační poplatek do Turkmenistánu (cca 100 USD) a vízum do Íránu a jeho vyřízení (2200 Kč).

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Jerevan, Kapan, Provincie Kotajk, Sjunik, Vajoc Dzor

ČTYŘMI ZEMĚMI HEDVÁBNÉ STEZKY - GRUZIE, ARMÉNIE, ÍRÁN, TURKMENISTÁN (A DUBAJ)

Číslo zájezdu: 920420
Arménie, Gruzie, Írán, Spojené arabské emiráty, Turkmenistán, Arménie, Jerevan

Všechny termíny a možnosti (1)