Dovolená Djerba Tunisko

Djerba je velmi oblíbený tuniský ostrov v samé blízkosti pevniny, na kterém v minulosti vyrostlo velké množství kvalitních hotelů, ve kterých si dnes můžete v komfortu užít svou dovolenou. Čisté moře, prostorné pláže, all inclusive stravování, možnost zajímavých výletů, to je dovolená na Djerbě.


Poslední recenze Djerba

Magic Life Penelope Beach Imperial ****, Tunisko, Djerba, Midoun
5
13. 6. 2018 | Bára
Datum pobytu: červen 2018

5/5 - Úžasné
Jinam už na dovolenou s dětmi nechceme.... celá recenze
Hotel Yadis Djerba Golf, Thalasso & Spa *****, Tunisko, Djerba, Midoun
5
6. 6. 2018 | Maruška a spol.
Datum pobytu: květen 2018

5/5 - Úžasné
Byli jsme spokojeni. Doporučujeme.. celá recenze
Framissima Golf Beach Club ***, Tunisko, Djerba, Aghir
4
22. 5. 2018 | Ivan K., Chrudim
Datum pobytu: září 2017

4/5 - Skvělé
Z mého, čistě subjektivního, pohledu jednoznačná spokojenost. Ve srovnání s předchozím pobytem (pevnina 2007) i milé překvapení. Myslím, že spokojena bude i převážná část turistů, kteří se nechtějí jen.... celá recenze

Djerba

  • Stát: Tunisko
  • Měna: 1 tuniský dinár
  • Časový rozdíl oproti České republice: žádný

Ostrov Djerba se nachází v jižní části Tuniska jen pouhé dva kilometry od pevniny. Jedná se o ideální cíl pro vyznavače klidné a snadno dostupné dovolené strávené na plážích, u bazénu nebo procházkami po okolí hotelu. Ceny zájezdů na Djerbu jsou obvykle ještě nepatrně nižší, než do hotelů na pevnině. V Tunisku se obecně myslí na děti, takže jsou u všech hotelů k dispozici bazény, někde i aquaparky, dále také různá hřiště.

Dovolená Djerba

Největšími výhodami dovolené na Djerbě jsou výborná letecká dostupnost z českých letišť, krátké transfery, široká nabídka služeb hotelů obvykle s all inclusive stravováním, příznivá cena, mimořádně stabilní horké počasí a vynikající koupání ve vyhřátém Středozemním moři. Zmiňované počasí je vhodné pro dovolenou u moře už od června a vydrží až do začátku října. Tunisko je tedy skoro půlroční destinace za vynikající ceny. Djerba je tradičním cílem mnoha zlevněných Last Minute zájezdů.

Pobřeží, moře a pláže

Kvalita pláží je nesmírnou výhodou pobřeží Djerby. Prostorné písečné pláže jsou udržovány a umožňují skvělé koupání v moři. Jednotlivé hotely mají obvykle svůj vlastní plážový servis. Hlavní zóna hotelů a pláží je umístěna na severovýchodě ostrova.

Hotely na Djerbě

Převážně velké hotely na ostrově disponují všemi možnými službami a představují dobré zázemí pro pobyt u moře. Mnoho z nich nabízí velké bazény nebo dokonce aquaparky. Samozřejmostí bývá soukromá pláž s plážovým servisem. Jak už je v Tunisku zvykem, převládá all inclusive stravování.

Atmosféra

V hotelech panuje čilá atmosféra turistů z celé Evropy. Na plážích to připomíná tropické oblasti naší planety. Pokud se vydáte na procházku nebo projížďku po ostrově, dýchne na vás závan orientu. Největší předností je horké slunečné prostředí jako stvořené pro odpočinek u moře.

Nejzajímavější místa

Kvalitní hotely jsou rozprostřeny hlavně po severovýchodním pobřeží ostrova. Zatímco letiště je umístěno asi 25 kilometrů na západ. Největší pobřežní letoviska jsou přiřazována k městům Midoun a Aghir.

Tipy na výlety

Ostrov Djerba je stvořen k odpočinku u moře nebo bazénů. Památek a zajímavostí zde najdete poskromnu. Pobyt si můžete samozřejmě zpestřit zapůjčením skútru nebo auta a prozkoumat celý ostrov. Za návštěvu stojí Muzeum tradic v osadě Guellala nebo velký trh ve městě Midoun.