Termín:
4. 5. – 9. 5. 2018
Počet dní:
6 (pá – st)
Počet nocí:
3
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Původní cena:
9 990  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Ideální příležitost seznámit se blíže s jednou z nejvýznamnějších evropských metropolí, s Bruselem. Jelikož je sídlem NATO a mnoha dalších významných institucí Evropské unie, bývá často označován jako "hlavní město Evropy". Navštívíte poslední místobitvy napoleonských válek a město diamantů - Antverpy. Projedete se tramvají podél pobřeží, jejíž trať je dlouhá 68 km a poslední den se můžete těšit na návštěvu pivovaru Stella Artois.
Begie je známá též svojí gastronomií. Ochutnat s námi můžete lahodné vafle, voňavé hranolky, nebo v puse se rozplývající belgické pralinky.

Nástup / Výstup

PRAHA
BEROUN
PLZEŇ
ROZVADOV

Program

1.den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2.den: Dopoledne příjezd do Bruselu. Uvidíme například katedrálu sv. Michala, náměstí Grand Place se středověkou radnici, čůrajícího chlapečka Manneken-Pis, královský palác a královská muzea. Odpoledne návštěva největšího návštěvnickéhoparlamentního centra v Evropě. Poté přesun prostřednictvím MHD k Atomiu. Následuje individuální volno, které můžete využít k prohlídce interiéru, anebo k návštěvě nedalekého parku miniatur Mini - Europe. Večer odjezd na ubytování.

3.den: Dopoledne návštěva památníku bitvy u Waterloo. Poté odjezd do Rubensova města - Antverpy, kterému se říká "Jeruzalém západu". Zde si prohlédnete náměstí Grote Markt s renesanční radnicí. Dále uvidíte katedrálu Panny Marie s obrazy od Rubensea samozřejmě také dům, kde mistr žil. Odjezd na ubytování.
4.den: Dopoledne příjezd do Gentu, kde si hrad Gravensteen a katedrálu sv. Bavona. Poté přejedete do města De Panne, zde nasednete na nejdelší tramvajovou linkou na světě délce 68 km, projedete podél písečných dun a pláží mezi hranicemi s Francií aNizozemskem a dojede až do přístavu Oostende, největších belgických lázní. Zde navštívíte lázeňskou kolonádu, prohlédnete si královskou rezidenci a pevnost Fort Napoleon. Přejezd na ubytování.

5.den: Po snídani odjezd do Lovaně, kde nás čeká exkurze v pivovaru Stella Artois, pocházejícího z roku 1366. Poté prohlídka historického centra s radnicí, která je jednou z nejkrásnějších staveb pozdní brabantské gotiky, gotickým kostelem Sv.Petra a kostel Sv. Michala a Katolickou univerzitu. Poté odjezd do Lutychu, kde si prohlédnete katedrálu sv. Pavla, Valonskou královskou operu, palác knížecích arcibiskupů a historické schodištěm Montagne de Bueren vedoucím k městské citadele. V podvečerodjezd do ČR.

6.den: Příjezd do ČR v ranních hodinách

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

• Autobusovou přepravu
• 3 x ubytování se snídaní
• 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
• Služby průvodce

Základní cena nezahrnuje

• Vstupy do objektů
• Fakultativní výlety
• Příplatek za jednolůžkový pokoj
• cestovní pojištění

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Vega Tour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Belgie
  • Místo dle CK: Brusel

Do Belgie za poznáním i čokoládou

Číslo zájezdu: 883276
Belgie, Belgie, Brusel, Brusel