Termín:
9. 7. – 16. 7. 2018
Počet dní:
8 (po – po)
Počet nocí:
6
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Upozornění:

Vstupenky na sumo nelze 100% zaručit, zvlášť pro přihlášené po 21.5. Nepodaří-li se lístky zajistit, snížíme o ně klientovi cenu zájezdu. Pořadí dnů a navštívených míst se může měnit podle toho, na který den se podaří lístky na sumo zajistit.

Délka tras:

letadlem 20 000 km, vlaky, busy a lodí 3600 km, pěšky 8x 4-8 km (volitelně) - vše pro 996 Počasí: vzduch 28-34 °C, voda 25-27 °C Nástupní místo: Praha

Program
1. až 2 den

Praha - Ósaka, Kjóto. Let do středního Japonska na letiště Kansai na umělém ostrově. Prohlídka Kjóta, historicky nejdelší, téměř tisícileté metropole Japonska: chrám Kijomizu v horách nad Kjótem, navržený mezi sedm novodobých divů světa, východní Kjóto se starosvětskou čtvrtí divadel a geiš - Gion a kulinářskou uličkou Pontočó. Možnost návštěvy večerního programu s ukázkami tradiční japonské kultury (divadlo i hudba - bunraku, nó, čajový obřad, ikebana…).

3. den

Nagoja. Šinkansenem do provincie Aiči. Nagoja: hrad, unikátní muzeum vlaků s vystavenými exponáty japonských lokomotiv a souprav od počátku až po budoucnost včetně šinkansenů a maglevu, trenažéry jízdy maglevem v 500 km/h apod. Návštěva jednoho z šesti nejvýznamnějších turnajů sumo v Japonsku.

4. den

Nagoja - Ise - Macuzaka. Jízda podél zálivu Ise na východ poloostrova Kii do Macuzaky, města s údajně nejlepším hovězím masem v Japonsku, a tedy i na celém světě. Svatyně v Ise - „Mekka” či „Vatikán” šintoismu, nejposvátnější místo Japonska. Perlový ostrov Mikimoto se slavnými „mořskými ženami” Ama v akci.

5. až 6 den

Macuzaka - Kacuura - Ósaka. Přejezd na jih poloostrova Kii, největšího na Honšú, se čtyřmi památkami UNESCO. Lázně Kacuura: koupání v otevřených termálech rotemburo na pobřeží, vyhlášený rybí trh s ranními aukcemi tuňáků. Taidži: muzeum velryb (s prodejem velrybího masa) nebo případně možnost vyjížďky lodí za velrybami (bez harpun!). Kratší procházky po Kumano Kódó, tisícileté poutnické stezce pod mohutnými cedry (UNESCO) a dále k impozantnímu vodopádu Nači, který je nejvyšší v Japonsku (133 m). Ohňový festival Nači-no-Hi, jeden ze tří nejobdivovanějších festivalů v celém Japonsku. Návrat do Ósaky po západním pobřeží poloostrova Kii.

7. den

Iga Ueno, Nara. Rodiště mistra haiku - básníka Bašó a místo vzniku školy obávaných nindžů - Iga Ueno: muzeum Nindža jašiki s ukázkami jejich bojového umění. Nejstarší metropole Japonska Nara: chrám Tódaidži (UNESCO) - největší dřevěná stavba světa se sochou Velkého Buddhy, chrámy a svatyně, park s 1200 krotkými jelínky šika. Magická svatyně tisíců torií Fušimi Inari.

8. den

Ósaka - Praha. Návrat domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Doprava. Vstupenka na Grand Sumo Tournament v Nagoji (na balkón či jiná tzv. western seats). Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase vlaky (včetně vysokorychlostních expresů šinkansen), autobusy a MHD. Ubytování: tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl, ryokan - japonský styl se spaním na zemi (1x, popř. hotel). 1-lůžkový pokoj za příplatek 4900 Kč, v ryokanech nelze zaručit. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně (na japonský způsob).

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Kacuura, Macuzaka, Ósaka

DO SRDCE JAPONSKA NA FESTIVALY, SUMO A NA FUDŽI - POLOOSTROV KII, KJÓTO A AIČI (S NÁVŠTĚVOU SUMO)

Číslo zájezdu: 890786
Japonsko, Honšú, Ósaka

Všechny termíny a možnosti (1)