Do srdce norských fjordů

Norsko, Holmenkollen, Lom, Oslo, Oslofjord

Do srdce norských fjordů

  Norsko, Holmenkollen, Lom, Oslo, Oslofjord
Popis

Uvidíte známá místa Norska, majestátné fjordy, ledovcové splazy, nespoutané řeky a vodopády a poznáme i kouzlo hlavního města Oslo.

Přehled

6denní zájezd ubytování v turistických hotelech vyhlídková plavba po Geirangerfjordu v ceně

Stručná trasa
 • Oslo
 • Bygdoy
 • Holmenkollen
 • Lillelhammer
 • NP Jotunheimen
 • Romsdalen
 • Trollveggen
 • Trollstigen
 • Geirangerfjord
 • Dalsnibba
 • Sognefjellvegen
 • Lom
1. den

Odlet během dne z Prahy na největší norské letiště Gardermoen. Prohlídka hlavního města Norska Oslo bude rozdělena do části prvního a druhého dne. V centru Osla se projdeme pěší zónou Karl Johans Gate, v jejímž dosahu se nachází hlavní historické stavby - katedrála, parlament, národní divadlo, královský zámek a známá cihlově červená radnice. Moderní část města najdeme na břehu Oslofjordu - bělostnou budovu Opery, knihovnu a muzeum malíře Edvarda Muncha. Na poloostrově muzeí Bygdoy nalezla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Procházka nás čeká i v parku Frogner, kde je umístěno 212 soch norského sochaře Gustava Vigelanda. Z legendárního sportoviště Holmenkollen s novým skokanským můstkem uvidíme celé město a vody Oslofjordu. Na ubytování odjedeme mimo centrum města. Nocleh.

2. den

Snídaně. Dopoledne pokračování v prohlídce Osla. Odpoledne zamíříme do oblasti Zimních olympijských her 1994 u největšího norského jezera Mjosa do Lillehammeru. Prohlídka přes 100 let starého, a přesto moderního skanzenu Maihaugen. Přesun na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den

Snídaně. Dnešní den patří malebné norské přírodě a krajině. Budeme se pohybovat v prostoru mezi nejstarším národním parkem Rondane a východním okrajem NP Jotunheimen, v jehož srdci leží nejvyšší hory celé Skandinávie. Za dobrého počasí projedeme vyhlídkovou cestou Peer Gynt Vegen (do oblasti je zasazen děj Ibsenovy hry Peer Gynt). Dalším cílem bude údolí ledovcové řeky Sjoa, jejíž divoké peřeje v nekonečných borových lesech vás jistě uchvátí. Vycházkou dojdeme k soutěsce Ridderspranget (Rytířský skok). Odpoledne podnikneme se na okraj NP Rondane, kde podnikneme nenáročnou procházku u jezera Smuksjo a stejnojmenné chaty Smuksjoseter. Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

4. den

Snídaně. Dnes a zítra budeme cestovat ve fjordech, hluboce zařezaných údolích naplněných ledovci, řekami, jezery, a hlavně mořskou vodou. Pro tuto jedinečnost jsou norské fjordy součástí světového přírodního dědictví UNESCO. Silnice sem nejprve klesá podél peřejí a vodopádů na divoké řece Rauma. Pak se ocitneme v hlubokém údolí Romsdalen - nejen, že se sem slunce po celou zimu nedostane, ale je tu i nejvyšší kolmá stěna Evropy - Trollveggen (Trolí stěna). Úchvatné zážitky nás pak čekají při stoupání 11 zatáčkami po proslulé silnici Trollstigen. Tato 'trolí cesta' vede až do horského sedla, ležícího v nadmořské výšce 900 m. Během odpoledne nás ještě čeká vyhlídková plavba po fjordu Geirangerfjord (UNESCO), mj. kolem vodopádů Sedm sester, která je v ceně zájezdu. V Geirangeru si také můžete nakoupit suvenýry. Pokud nám bude přát počasí, vyjedeme od fjordu desítkami serpentin až na vyhlídku na hoře Dalsnibba (téměř 1 500 m n. m.). Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

Snídaně. I když ledovce obecně ubývají, stále patří k velkým divům přírody. Ukážeme vám jeden z nejkrásnějších ledovcových splazů na světě - Nigardsbreen. Je to jeden z výběžků největšího ledovce evropské pevniny Jostedalsbreen. Dostaneme se k němu jízdou kolem fjordu Lustrafjord, pak zužující se silnicí proti proudu ledovcové řeky, a nakonec plavbou lodičkou po ledovcovém jezeře. Zdatnější se ještě mohou chůzí po oblých skaliscích přiblížit více na dohled mohutného čela ledovce. Později odpoledne se opět budeme šplhat mnoha serpentinami do hor. Národní turistická cesta Sognefjellvegen prochází sedlem ve výšce až 1 440 m n. m. a za dobrého počasí uvidíme zbývající ledovce pod nejvyšší horou Norska a celé Skandinávie Galdhoppigen (2 469 m n. m.) v NP Jotunheimen. Dramatickými sceneriemi se dostaneme na další stylové ubytování. Večeře a nocleh.

6. den

Snídaně. Cestou na letiště se zastavíme v městečku Lom u starobylého sloupového kostela (stavkirke). V případě pozdějšího odletu ještě krátká procházka norskou přírodou. Odlet do ČR.

Minimální výměna na vstupy

600 NOK.

Základní cena zahrnuje

5 nocí v turistických hotelech (2lůžkové pokoje se sociálním zařízením), 5 snídaní, 4 večeře, leteckou přepravu Praha-Oslo-Praha, vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu, dopravu na místě dle programu, průvodce.

Základní cena nezahrnuje

Komplexní pojištění.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.
Pořadatel: INEX-cestovní kancelář s.r.o., IČ 26392763.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Holmenkollen, Lom, Oslo

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 611 165
dnes 8–20 h

Norsko

Norsko je nejsevernější zemí evropského kontinentu. Leží podél západního pobřeží Skandinávského poloostrova. Norsko je naprosto jedinečným cílem každé dovolené. Příroda země je zachovalá, minimálně ovlivněna lidskou činností. Kde člověk hospodaří, chová se ke krajině kolem sebe velmi ohleduplně, jak je to v severských zemích běžné. Nádherné přírodní scenérie zahrnují hlavně horské masívy, v nejvyšších polohách i s ledovci, světově proslulé fjordy a na severu mnoho forem subpolární krajiny. Hlavním městem je moderní Oslo a nabízí mnoho zajímavých turistických cílů. Norsko je rájem různých poznávacích zájezdů, během kterých navštívíte kromě nejznámějších měst hlavně onu panenskou přírodu, která je zde taková, jak ji síly naší planety vytvořily.

Norsko - více informací