Dovolená Dubai Spojené arabské emiráty

Dubaj, hlavní město Spojených arabských emirátů, je nejbohatším místem naší planety. Kombinuje výborné nákupní možnosti, služby na světové úrovni, luxusní hotely i spoustu vodních radovánek na zlatavých plážích. Dovolená v Dubaji je návštěvou jiného, vyspělejšího světa plného fascinujících zážitků.


Poslední recenze Dubai

Ramada Jumeirah ****, Spojené arabské emiráty, Dubai, Bur Dubai
3
12. 10. 2019 | Markéta
Datum pobytu: září 2019

3/5 - Průměr
Hotel vhodný pro ty, co chějí poznat Dubai. Ideální jako výchozí místo pro výlety. . celá recenze
Byblos Marina Hotel ****, Spojené arabské emiráty, Dubai, Dubai Marina
4
12. 10. 2019 | Markéta
Datum pobytu: září 2019

4/5 - Skvělé
Velmi pěkný městský hotel vhodný pro dovolenou i pro podnikání výletů po okolí. . celá recenze
Citymax Hotels Al Barsha At The Mall ***, Spojené arabské emiráty, Dubai
5
12. 10. 2019 | Markéta
Datum pobytu: září 2019

5/5 - Úžasné
Hotel mě velmi překvapil svým vzhledem. Pěkné, čisté a moderní. Super poloha hotelu v centru. . celá recenze

Dubaj

  • stát: Spojené arabské emiráty 
  • měna: 1 dirham
  • časový rozdíl oproti České republice: +2 hodiny

Jako by Dubaj ani nebylo město z naší planety. Moderní architektura v poušti dělá z hlavního centra Spojených arabských emirátů pozoruhodnou skleněnou a betonovou oázu ve vyprahlé krajině. Nejbohatší místo na světě je opředeno světovými „nej“. Některá z nich: nejdelší vlakový systém na světě, který neřídí člověk, nejvyšší budova světa Burj Khalifa, nejvýše položený výtah na světě (vyrobený u nás), největší obchodní centrum Dubai Mall, nejluxusnější hotel světa Burj Al Arab a mnoho dalších.

Dovolená Dubaj

Dovolená v Dubaji vás ponoří do nejbohatšího, nejluxusnějšího a nejmodernějšího světa. Pokud máte rádi kvalitní hotely, tady budete v sedmém nebi. Kombinace světových „nej“ a pohádkového koupání v moři dělá z dovolené v hlavním městě emirátů velký zážitek. Na turisty jsou zde patřičně připraveni s nespočtem atrakcí. Dobře vybírejte období během roku k návštěvě Dubaje. V létě jsou špatně snesitelné čtyřicítky, proto je nejlepší vydat se do emirátů na jaře nebo na podzim. V zimě si užijete město a atrakce, to je kolem 25°C. Do Dubaje je pořádáno také velké množství poznávacích zájezdů

Pobřeží, moře a pláže

Hlavní pláže v Dubaji jsou prostorné a vhodné pro vodní radovánky. Nejslavnější pláž se nachází na pobřeží Jumeirah okolo slavného hotelu Burj Al Arab. Kvalitní služby jsou samozřejmostí a vstup do vody je příjemný i pro děti. Moře je velmi teplé od května do listopadu. V srpnu má až 33°C!

Hotely v Dubaji

Světová špička hotelových řetězců upírá své oči k Dubaji, kde chce mít svůj vlastní hotel v co největší kvalitě. Pro potřeby našich turistů jsou samozřejmě v provozu hotely různých kategorií, zpravidla je pobyt opravdový zážitek, nechybí bazény a výborné plážové služby nebo transfer k plážím. Běžné jsou všechny formy stravování: snídaně, polopenze a all inclusive

Atmosféra

V orientální atmosféře emirátů záleží, kde se přesně pohybujete. V Dubaji vás nemá co překvapit, vše je přizpůsobeno západnímu stylu života a turistům. Pokud se během pobytu dostanete do starého města mezi místní obyvatele, vhodná je znalost místních zvyků a kultury, zejména pro ženy. V Dubaji je ovšem rekordně bezpečno.

Nejzajímavější místa

V Dubaji na vás čekají stovky atraktivních po celém světě známých míst. Jmenujme nejvyšší mrakodrap světa Burj Khalifa, Dubajské muzeum, Bastakia - Stará Dubaj, Dubajský záliv, čtvrť Deira s tradičními trhy „souks“, Dubajské akvárium a podvodní zoo, Dubai Mall, Burj Al Arab, pláž Jumeirah, krytou sjezdovku a Palmové ostrovy.

Tipy na výlety

Výlety do okolí Dubaje je nejlepší svěřit specializovaným odborníkům, kteří vám dopřejí nejoblíbenější atrakce v poušti nebo ve vzduchu. Lze se vydat do dalších zajímavých měst Abu Dhabi, Ras Al-Khaimah a Fujairah. Senzační jsou různé lodní výlety, letecké výlety a oblíbené safari do pouště.