Dovolená Egypt

Egypt, to jsou široké písečné pláže, podmořský korálový svět, světoznámé historické památky a zároveň cenově dostupné luxusní ubytování. Nejoblíbenější egyptské turistické destinace Marsa Alam, Hurghada nebo Sharm El Sheikh vám poskytnou zázemí se službami na velmi vysoké úrovni.


Poslední recenze Egypt

Grand Resort *****, Egypt, Hurghada, Hurghada - jih
5
22. 1. 2020 | Mm
Datum pobytu: září 2019

5/5 - Úžasné
pokud moc nezdrazi i nadale 4x za rok jedine Egypt ,ruzna mista i hotely vzdy dva tydny ,je to bez stresu ponevadz si vychutnate fakultativni vylety koupene ne od delegata v hotelu ale v Praze LMholiday.... celá recenze
Magawish Swiss Inn ***, Egypt, Hurghada, Hurghada - jih
5
16. 1. 2020 | Stanislav Sommer
Datum pobytu: červen 2018

5/5 - Úžasné
SUPER. celá recenze
The Grand Hotel ****, Egypt, Hurghada, Hurghada - jih
5
15. 1. 2020 | srdcemoje
Datum pobytu: září 2019

5/5 - Úžasné
Byla jsem s kamarádkou, obě máme náročné životní období za sebou, dovolenou jsme si neskutečně užili, umocnil to i výlet do Káhiry a mé osobě se splnil životní sen...vidět pyramidy. Již plánujeme návrat, seznámili.... celá recenze

Egypt

Hlavní metropolí Egypta je Káhira, město pyramid a sfingy. Časový rozdíl oproti České republice je +1 hodina. Platidlem je egyptská libra nebo lze platit americkými dolary. V obchodech hotelových resortů můžete zaplatit i eury nebo kartou.

Na platební možnosti se raději vždy předem informujte a spočítejte si kurz. Když budete s obchodníky smlouvat, cena zboží většinou spadne o víc jak polovinu.

Dovolená Egypt

Dovolenou v Egyptě si můžete díky teplému podnebí a především za přijatelnou cenu dopřát celoročně!
Zejména v zimním období patří Egypt k nejnavštěvovanějším destinacím.

Důvodů je hned několik:

  • Ze zimy do tepla se dostanete po cca 4 hodinách letu a relativně levně.
  • Užijete si teplých dnů a slunečních paprsků, kterých je u nás od podzimu do jara poskromnu.
  • Můžete se opalovat, koupat v moři nebo jen relaxovat u bazénu.
  • Na své si přijdou nejenom milovníci proslulých starověkých památek a pyramid, ale i krás podmořského světa a korálových útesů Rudého moře.
  • Hotely poskytují širokou nabídku služeb a stravování formou all inclusive s bohatým výběrem jídel a nápojů co hrdlo ráčí!

Egyptské hotely

Hotelové komplexy se nachází podél pobřežních letovisek Hurghada, Marsa Alam a Sharm El Sheikh nebo leží mimo jejich centra, například El Quseir, Makadi Bay či Safaga.

Většinu hotelových resortů si klienti velmi oblíbili, protože poskytují rozsáhlou a nadstandardní nabídku služeb. Zcela běžně se zde nachází několik bazénů, barů, jídelen, restaurací A´la carte, obchůdků či wellness, fitness apod.

Hotelové menu

Z bohaté a pestré nabídky evropských i egyptských jídel, včetně ryb si vybere každý. Všude přítomné bary nabízí zdarma nápoje místní výroby od 10 hodin až do pozdního večera, a to i v době půstu, islámského svátku ramadán.

Užitečné rady

Vodu pijte výhradně balenou nebo podávanou v restauraci. V Africe je oproti Evropě rozdílná střevní mikroflóra. Pokud máte slabší žaludek, raději se vyhýbejte salátům, které se perou pod obyčejnou tekoucí vodou. Na případné střevní potíže doporučujeme účinný lék Antinal, který zakoupíte v každé místní lékárně.

Tipy na výlety

V zemi faraónů, je co k vidění! Z velké nabídky fakultativních výletů si vybere určitě každý. Egypt je kolébkou nejstarších starověkých civilizací a oplývá řadou světově významných a historicky proslulých památek. Můžete spatřit proslulé pyramidy v Gíze střežené Sfingou, navštívit údolí králů nebo chrám v Luxoru či chrámový komplex v Karnaku apod. 

Pláže a moře

Podmořský svět křišťálově průzračného Rudého moře je plný pestrobarevného života. Dokáže uspokojit i náročné milovníky potápění a šnorchlování. Pláže bývají převážně písečné nebo je vstup do moře umožněn přes mola. U každého nabízeného hotelu najdete podrobnější popis s informacemi o jaký typ pláže se jedná.

Poznávací zájezdy do Egypta

Mezi nejatraktivnější cesty za poznáním patří plaby po Nilu, nejdelší řece na světě. Právě zimní podnebí poskytuje ideální čas k uskutečnění poznávací cesty do Egypta.