EKVÁDOR, KOLUMBIE A PRODLOUŽENÍ O KARIBSKÉ OSTROVY SAN ANDRÉS A PROVIDENCIA

Ekvádor, Kolumbie, Kolumbie, Bogota

EKVÁDOR, KOLUMBIE A PRODLOUŽENÍ O KARIBSKÉ OSTROVY SAN ANDRÉS A PROVIDENCIA

  Ekvádor, Kolumbie, Kolumbie, Bogota
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

Dvě rovníkové země Jižní Ameriky – Ekvádor a Kolumbie. Majestátní pěti i šestitisícové sopky, kráterová jezera, vodopády, termální prameny, kaktusové planiny, památky předkolumbovských indiánských kultur i španělská koloniální architektura, místní folklór, indiánské trhy. Možné prodloužení o předvánoční pohodu na exotických ostrůvcích San Andrés a Providencia hluboko v Karibiku.

V ceně je zahrnuto

Doprava. Zpáteční vlak Alausí - Sibambe (Ďáblův nos), lanovka Monserrate. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Ekvádoru a zpět přes Bogotu, přelety Bogota - San Andrés a zpět, San Andrés - Providencia a zpět (popř. lodí, ve srovnatelné ceně - dle situace), vše včetně tax a poplatků, pozemní (minivany, taxi, golfová autíčka), lodě. Ubytování: 14x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 13 900 Kč (14x). Strava: 14x snídaně. V ceně není turistická taxa na ostrovy San Andrés a Providencia (cca 35 USD, platí se hotově na místě).

Doprava

Letecká do Ekvádoru a zpět přes Bogotu, přelety Bogota - San Andrés a zpět, San Andrés - Providencia a zpět (popř. lodí, ve srovnatelné ceně - dle situace), vše včetně tax a poplatků, pozemní (minivany, taxi, golfová autíčka), lodě.

Ubytování

14x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 13 900 Kč (14x).

Stravování

14x snídaně.

Délka tras

letadlem 27 000 km, po zemi 1500 km, lodí 600 km, pěšky (volitelně) 6x 4-8 km - vše pro 435

Program
1. až 3 den

Odlet do Jižní Ameriky. Prohlídka ekvádorské metropole, Výlet autem na rovník, přímo v době rovnodennosti, kdy je nulový stín. Muzeum indiánských obydlí v přírodě, příbytek Lovců lebek. Archeologická lokalita Catequilla kultury Quitu Cara. Quitsato Sundial - „ten opravdový“ rovník. Památník La Bola Guachala, termální prameny. Historické centrum Quita (UNESCO): katedrála, prezidentský palác, kostel Compania, vrch Panecillo (3016 m) s mohutnou sochou anděla. Výjezd lanovkou TelefériQo na vyhlídku Cruz Loma (3945 m), z níž je vidět Quito jako na dlani. Trhy s typickými místními výrobky.

4. až 6 den

Odjezd na jih „Alejí vulkánů“. Výlet autem k nejvyšší činné sopce světa Cotopaxi (5897 m), při dobrém počasí výjezd až pod vrcholový ledovec do Refugió José Rivas do výšky téměř 5 000 m. Procházka kolem laguny Limpiopungo s výhledy na bílý vulkán. Zumbahua s indiánským trhem. Laguna Quilotoa - úchvatné výhledy na kalderové jezero. Riobamba pod nejvyšší horou Ekvádoru, vyhaslým vulkánem Chimborazo (6263 m). Adrenalinová jízda vlakem po jedné z nejstrmějších tratí světa Ďáblův nos z Alausí až na dno kaňonu do Sibambe a zpět nahoru. Zachovalá incká pevnost Ingapirca: Chrám slunce.

7. až 8 den

Přelet z Ekvádoru do Kolumbie, do její téměř desetimilionové metropole Bogoty: koloniální staré město Candelaria, centrální Plaza Bolívar s katedrálou, jedinečné Muzeum zlata, koloniální kostely s nádhernými interiéry. Lanovkou na vrch Monserrate (3190 m) s poutním kostelem a dokonalým rozhledem na celou Bogotu.

9. až 10 den

Na sever do Zipaquirá: solné doly, unikátní katedrála vyřezaná ze soli. Laguna Guatavita - posvátné indiánské jezero, Španěly považované za El Dorado, kde šaman kmene Muisků, obalený ve zlatém prachu, prováděl magické rituály. Nejkrásnější koloniální městečko v zemi - Villa de Leyva s možná největším náměstím Ameriky. Návrat do Bogoty.

11. až 12 den

Odlet do nejoblíbenějšího letoviska a duty free ráje Kolumbijců, na odlehlý (přes 700 km od pobřeží Kolumbie a 200 km od Nikaraguy) karibský korálový ostrůvek San Andrés, který ač patří Kolumbii, je převážně anglofonní. Prohlídka hlavního města „El Centro“: pobřežní bulvár Malecón, pláže s jemným bílým pískem. Okružní projížďka po ostrově na golfových vozítkách. Mořská biosferická rezervace Seaflower (UNESCO) s bohatým životem, kouzelné zátoky s teplou vodou, laguny, porosty mangrove, korálové útesy, pirátská jeskyně s (údajně) ukrytým pokladem kapitána Morgana. Možnost výletu na ostrůvek Johnny Cay: šnorchlování s mantami a hejny ryb.

13. až 15 den

Přelet (případně plavba lodí) na 90 km vzdálený ostrov Providencia. Hornatější a malebnější, tradičnější s barevnou architekturou, živou kreolskou kulturou Raizalů a mnohem méně turistický než San Andrés je z obou ostrovů právě Providencia tím pravým rájem. Volný program s možnou volbou aktivit: Odpočinek na exkluzivních plážích a koupání, plavba na kanoích, šnorchlování v průzračných vodách N.P. Laguna Mc Bean u třetího největšího korálového útesu na světě, nebo potápění v lokalitě El Planchón k vraku německé lodi. Vyhlídka Maracaibo. Turistika v přírodním parku Pico Natural s výstupem na nejvyšší bod ostrova El Pico (363 m) s úchvatnou vyhlídkou. Ostrůvek Santa Catalina s ruinami pevnosti Fort Warwick nad mořem. Návrat na San Andrés.

16. až 17 den

Odlet zpět do Bogoty a dále domů.

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Pořadatel: Cestovní kancelář NOMÁD, spol.s r.o., IČ 49970844.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Bogotá, Quito
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

800 656 610 Číslo zájezdu: 2 015 391
dnes 8–18 h

Nezávazná objednávka

EKVÁDOR, KOLUMBIE A PRODLOUŽENÍ O KARIBSKÉ OSTROVY SAN ANDRÉS A PROVIDENCIA
  Ekvádor, Kolumbie, Kolumbie, Bogota

Cena
94 990 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 015 391

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
94 990 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
3 706 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
2 635 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
810 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 17 dní
0
1 Kč