Termín:
22. 10. – 29. 10. 2017
Počet dní:
8 (ne – ne)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Bratislava
Strava:
all inclusive
Původní cena:
19 604  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

ÚVOD:
Elphistone Resort sunikátní polohou v přední části slavné Elphinstone Reef s jeho přímým přístupemna jihu Rudého moře, nabízí potápěčům nejzajímavější lokality prostřednictvímmnoha útesů.

Ve svých prostorách hotel nabízí ubytování ve standardních 2 - lůžkovýchpokojích s max. 2 přistýlkami pro děti, všechny pokoje jsou vybaveny balkonemnebo terasou. Hotel disponuje hotelovou recepcí a směnárnou, hlavní restaurací,a la carte restaurací (rybí), pizza koutkem na pláži, několika bary, 3 bazény(lehátka a slunečníky zdarma), 2 dětské bazény, vnější vířivkou, obchodníarkádou, konferenční místností, internetovou kavárnou za poplatek a miniklubem.

Hotel svým klientům nabízí animační programy, večerní programy, plážovývolejbal, plážový fotbal, 2 tenisové kurty (osvětlení a vybavení za poplatek),vodní gymnastika, vodní pólo, aerobik, kulečník, stolní tenis, Spa centrum,sauna masáže, jízda na koni / velbloudu.

LOKALIZACE:
letiště Marsa Alam - cca37 km
centrum Marsa Alam - cca 25 km

PLÁŽ:
přímo na pláži
pozvolný vstup
písečná pláž
v blízkosti korálový útes

UBYTOVÁNÍ:
max. obsadenosť : 2 LI + 2 prístelky
WC, kúpeľňa, sušič na vlasy
TV/SAT, izbový telefón
mini bar
trezor na izbe

STRAVOVÁNÍ:
all inclusive

MOŽNOSTI VYŽITÍ:
tenisové kurt
plážový volejbal, plážový futbal
vodná gymnastika, vodné pólo, aerobik
stolný tenis, biliard
jazda na koni a ťave
Spa centrum, sauna, masáže

DOPORUČUJEME:
pro všechny ty, kteřívyhledávají dovolenou plnou zábavy, sportovního vyžití i odpočinku.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Sunflower Tours, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Marsa Alam
  • Místo dle CK: Marsa Alam

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Hotel Elphistone Resort ****
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: písčitá
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

67 uživatelů

Pořadí

41. nejlépe hodnocený hotel v destinaci Marsa Alam.

Poslední komentář

18.9.2017 | František S.
Datum pobytu: 1.9.2017
Vynikající za málo peněz, byl jsem spokojen.

Nejnovější recenze

4
23.7.2017 | Zdeněk
Datum pobytu 1.7.2017
4/5 - Skvělé
Nejsme podnikatelé a nároční a poznali jsme už více Egyptských hotelů a pláží. Kdo zná trochu Egypt ví že jsou lepší a i podstatně horší hotely. Myslím že můžu doporučit tento hotel
3
22.7.2017 | Marie
Datum pobytu 1.7.2017
3/5 - Průměr
Už bychom tam nejeli, Egypťané v jídelně to se musí zažít! Jsou lepší hotely.
5
6.7.2017 | Eff
Datum pobytu 1.7.2017
5/5 - Úžasné
Jsme spokojeni, rádi doporučíme ostatním. :)

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata.

Přímo u silnice se nachází 2 oblasti – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny.

Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samostatná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, které je ideální i pro šnorchlování.

"Popisek byl převzat z katalogu CK Firo Tour"

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria


Elphistone Resort ****

Číslo zájezdu: 785219
Egypt, Marsa Alam

Všechny termíny a možnosti (120)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
So 25.11 – So 9.12.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
14 924 Kč
LM | Po slevě 49%
Letecky
Praha
So 18.11 – So 2.12.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
14 924 Kč
LM | Po slevě 49%
Letecky
Praha
So 11.11 – So 25.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
14 924 Kč
LM | Po slevě 49%
Letecky
Praha
So 4.11 – So 18.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
14 924 Kč
LM | Po slevě 49%
Letecky
Praha
So 25.11 – So 9.12.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
14 924 Kč
LM | Po slevě 49%
Letecky
Praha
So 18.11 – So 2.12.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
14 924 Kč
LM | Po slevě 49%
Letecky
Praha
So 11.11 – So 25.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
14 924 Kč
LM | Po slevě 49%
Letecky
Praha
So 4.11 – So 18.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
14 924 Kč
LM | Po slevě 49%
Letecky
Praha
So 25.11 – So 9.12.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
14 924 Kč
LM | Po slevě 49%
Letecky
Praha
So 11.11 – So 25.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
14 924 Kč
LM | Po slevě 49%
Letecky
Praha
So 4.11 – So 18.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
14 924 Kč
LM | Po slevě 49%
Letecky
Praha
So 18.11 – So 2.12.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
14 924 Kč
LM | Po slevě 49%
Letecky
Praha
So 25.11 – So 2.12.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 024 Kč
LM | Po slevě 47%
Letecky
Praha
So 18.11 – So 25.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 024 Kč
LM | Po slevě 47%
Letecky
Praha
So 11.11 – So 18.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 024 Kč
LM | Po slevě 47%
Letecky
Praha
So 4.11 – So 11.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 024 Kč
LM | Po slevě 47%
Letecky
Praha
So 25.11 – So 2.12.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
11 024 Kč
LM | Po slevě 47%
Letecky
Praha
So 18.11 – So 25.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
11 024 Kč
LM | Po slevě 47%
Letecky
Praha
So 11.11 – So 18.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
11 024 Kč
LM | Po slevě 47%
Letecky
Praha
So 4.11 – So 11.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
11 024 Kč
LM | Po slevě 47%
Letecky
Praha
So 18.11 – So 25.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD
8 dní
all inclusive
11 024 Kč
LM | Po slevě 47%
Letecky
Praha
So 11.11 – So 18.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD
8 dní
all inclusive
11 024 Kč
LM | Po slevě 47%
Letecky
Praha
So 4.11 – So 11.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD
8 dní
all inclusive
11 024 Kč
LM | Po slevě 47%
Letecky
Praha
So 25.11 – So 2.12.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD
8 dní
all inclusive
11 024 Kč
LM | Po slevě 47%
Letecky
Praha
So 28.10 – So 11.11.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
16 744 Kč
LM | Po slevě 43%