Emiráty křížem krážem

Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Ajman, Dubaj, Fujairah, Sharjah, Abu Dhabi, Ajman, Al Ain, Dubaj, Fujairah, Khor Fakkan, Sharjah

Emiráty křížem krážem

  Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Ajman, Dubaj, Fujairah, Sharjah, Abu Dhabi, Ajman, Al Ain, Dubaj, Fujairah, Khor Fakkan, Sharjah
Původní cena
33 990 Kč/os

Cena
31 271 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 435 220
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Trasa zájezdu

Dubaj • Al Ain • Dibba • Khor Fakkan • Fujairah • Abu Dhabi • Sharjah • Ajman

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do Dubaje nebo Sharjah. Po příletu transfer do hotelu v Dubaji, ubytování a nocleh.
2. den: po snídani půldenní okruh Dubají, který začíná zastávkou na fotografování impozantního hotelu Burj Al Arab a u mešity Jumeirah Mosque, následuje prohlídka čtvrti Bastakiya a muzea v pevnosti Al Fahidi Fort. Přejezd lodním taxi „abra“ na druhý břeh zálivu Creek, návštěva trhu se zlatem a s kořením. Návrat do hotelu. V pozdním odpoledni odjezd terénními jeepy do pouště (bez průvodce). V beduínském táboře projížďka na velbloudech, ukázka břišního tance, možnost vyzkoušet vodní dýmku. Po západu slunce tradiční arabská večeře barbeque. Návrat do hotelu ve večerních hodinách, nocleh.
3. den: snídaně v hotelu. Individuální volno. Možnost půldenního fakultativního výletu „Moderní Dubaj – Burj Khalifa“. Výlet zahrnuje okružní jízdu nejmodernějšími částmi Dubaje včetně uměle vybudovaného palmového ostrova. Návštěva vyhlídkové terasy nejvyššího mrakodrapu světa Burj Khalifa (vstup zahrnut v ceně). Nocleh v hotelu v Dubaji.
4. den: po snídani odjezd do města Al Ain známého jako „Zahradní město“. Návštěva tzv. „Velbloudího trhu“ a prohlídka oázy s tradičním zavlažovacím systémem falaj, prohlídka Al Ain muzea a Sheik Zayed muzea. Oběd v místní restauraci. Návrat do hotelu v Dubaji v odpoledních hodinách, individuální volno, nocleh.
5. den: po snídani odjezd přes Masafi pohořím Hajjar do městečka Dibba. Podél Východního pobřeží u Ománského zálivu pokračování k nejstarší mešitě země v Badiyah. Oběd v Royal Beach ve Fujairah. Pokračování do Khor Fakkan a přístavu Bitnah. Návrat do hotelu v Dubaji, nocleh.
6. den: po snídani odjezd z Dubaje přes oblast Jebel Ali do Abu Dhabi, hlavního města země. Okružní jízda městem, prohlídka muzea lidových tradic Heritage Village a známé Sheikh Zayed mešity. Oběd v hotelu Crowne Plaza v Abu Dhabi. Návrat do hotelu v Dubaji v odpoledních hodinách, individuální volno, nocleh.
7. den: po snídani půldenní výlet do emirátů Sharjah a Ajman. Prohlídka muzea lidových tradic v emirátu Ajman. Zastávka na tzv. „Kulturním náměstí“ v Sharjah a u mešity King Faisaz (pouze zvenčí), návštěva obchodního centra „Blue Souk“. Návrat do Dubaje v časných odpoledních hodinách, individuální volno. Večer možnost fakultativního výletu - plavba tradiční lodí „Dhow“ s večeří a s hudbou (bez průvodce). V pozdních hodinách návrat do hotelu, nocleh.
8. den: snídaně v hotelu. Osobní volno. Dle letového řádu transfer na letiště v Dubaji nebo Sharjah, odlet do Prahy.

Minimální počet účastníků

15

Povinné příplatky

pobytová taxa (4,5 USD/pokoj/noc ve 4* hotelu) splatná v hotovosti na hotelové recepci.

Poznámka

Cena výletu „Moderní Dubaj – Burj Khalifa” platí jen při rezervaci a platbě předem a při obsazenosti minimálně 6 osob, rezervace nutná předem v CK. V místě již není rezervace možná.
V případě využití dopravy jiné letecké společnosti, než se kterou je realizován tento zájezd, je nutné připlatit si individuální transfer letiště - hotel - letiště. Cena na vyžádání u prodejce.

Základní cena zahrnuje

leteckou dopravu Praha – Dubaj/Sharjah – Praha • transfery a dopravu v destinaci • 7 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 4* hotelu • 7 snídaní • 3 obědy dle programu • 1 večeři dle programu • vstupné dle programu • služby česky hovořícího místního průvodce dle programu • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

spropitnéFakultativní příplatky: 1lůžkový pokoj (9 990 Kč) • půldenní výlet Moderní Dubaj – Burj Khalifa (2 990 Kč) • večerní výlet - plavba lodí „Dhow (590 Kč/Creek, 790 Kč/Nový kanál, 830 Kč/Marina) • letecká doprava se společností Emirates (na vyžádání u prodejce po ověření aktuální ceny u letecké společnosti) • pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění viz katalog strana 11

"

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář FIRO - tour, IČ: 27869237. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Abu Dhabi, Ajman, Al Ain, Dibba, Dubaj, Fujairah, Khor Fakkan, Sharjah
Informace o slevách

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 435 220
dnes 9–18 h

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty, zkráceně označované jako SAE, se nalézají v jihovýchodní části Arabského poloostrova, podél části zálivu Ománu a na jižním pobřeží Perského zálivu. Jsou federací sedmi emirátů - Abu Dhabi, Dubaj, Ajman, Fujairah, Ras al Khaimah, Sharjah a Umm al Qaiwain - vytvořených po získání nezávislosti na Británii. V současné době patří k nejbohatším zemím a staly se obchodním a turistickým centrem. Téměř každý turista směřující do SAE navštíví Dubaj, moderní město jako z jiného světa v poušti. Stalo se symbolem luxusu, bohatství a světových „nej“ po všech stránkách. Spojené arabské emiráty vás celoročně pohostí slunečným počasím. Srážky se vyskytují pouze v zimě a není jich mnoho. V létě je v SAE až 45 °C, v zimě potom daleko příjemnějších 25 °C.

Dubaj - letištní poplatek

Dubaj zavedla pro odlety od 1.7.2016 nový letištní poplatek ve výši 35 dírhámů (cca 228 Kč), který se dotkne všech cestujících, jež odtamtud odlétají (tedy i těch, kteří budou pouze přestupovat). Výjimkou jsou děti do 2 let a ti tranzitní cestující, jejichž číslo letu je na příletu i odletu je stejné.

Abu Dhabí - turistická taxa

V Abu Dhabí je zavedena povinná turistická taxa, která se platí na místě přímo v hotelu při check-inu ve výši 15,00 AED (pokoj/noc).

Nezávazná objednávka

Emiráty křížem krážem
  Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Ajman, Dubaj, Fujairah, Sharjah, Abu Dhabi, Ajman, Al Ain, Dubaj, Fujairah, Khor Fakkan, Sharjah

Původní cena
33 990 Kč/os

Cena
31 271 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 435 220

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
31 271 Kč
příplatek za půldenní výlet Moderní Dubaj - Burj Khalifa - osoba
0
2 990 Kč
příplatek za plavbu lodí Dhow New Canal - osoba
0
790 Kč
příplatek za plavbu lodí Dhow Marina - osoba
0
790 Kč
příplatek za plavbu lodí Dhow Creek - osoba
0
590 Kč

Pojištění

příplatek za pojištění Svět P1501 - léč.výlohy+úraz+odpovědnost+zavazadla+storno 100.000 - osoba
2
1 500 Kč
příplatek za pojištění Svět P980 - léč.výlohy+úraz+odpovědnost+zavazadla+storno 50.000 - osoba
0
990 Kč
samostatné pojištění Storno - za osobu
2
108 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 8 dní
0
810 Kč