Festival květů a slavnost přístavů v Holandsku

Nizozemí, Rotterdam

Festival květů a slavnost přístavů v Holandsku

  Nizozemí, Rotterdam
Číslo zájezdu: 2 259 145
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
1. den

Ve večerních hodinách odjezd z ČR.

2. den

Po příjezdu do ROTTERDAMU se vydáme na prohlídku města - spatříme nejznámější pamětihodnosti - historický přístav, Spanjaardsbrug (Most Španělů), Potlood (obytná budova připomínající tužku), masivní budovu Centrale Bibliotheek, nádraží Station Blaak, Kubuswoningen neboli Blaakse Bos (obytné kostky) - komplex připomínající stromořadí (proto 'bos'). Neopomeneme navštívit dominantu města - Euromast - nejvyšší stavba Nizozemska, kde se nám z výšky 96 m naskytne fantastický panoramatický výhled na město a do krajiny. Procházku zakončíme u Rotterdamské tržní haly, kterou 1. října 2014 slavnostně otevřela královna Maxima. Budeme zde moci ochutnat místní specialitu holandský 'haring' (slaneček), nebo 'kibbeling' - smaženou rybu. Poté co se ubytujeme, se zúčastníme slavnosti Wereld Haven Dagen (Světový přístavní den), která bývá zakončena ohňostrojem na souši i na moři.

3. den

Po snídani odjedeme do městečka ZUNDERT, kde se narodil v roce 1853 malíř Vincent van Gogh a kde prožil své dětství. Navštívíme expozici o malířově životě, která stojí na původním místě, kde stál jeho rodný dům, římskokatolický kostel Zundert, neoklasicistní radnici, větrný mlýn ze 17. století a další. Po krátké přestávce na oběd se zúčastníme KVĚTINOVÉHO KORZA neboli jiřinkové slavnosti, kdy ulicemi projíždí průvod alegorických vozů, které nesou obrovské formace z květů jiřin. Každý rok tucty dobrovolníků spojují své síly, aby vytvořili úchvatnou přehlídku květinových výtvorů. Tento velkolepý průvod alegorických vozů ozdobených nespočtem květin se koná již od roku 1936, na počest tehdejší královny Wilhelminy. Vozy ve tvaru van Goghovy hlavy či obrovských vlčích máků jsou pokryty tisíci pestrými květy jiřinek. Městečko je také největším dodavatelem jiřin na světě. Ve večerních hodinách se vydáme zpět do ČR.

4. den

Příjezd do Brna v dopoledních hodinách.

Základní cena zahrnuje

  • dopravu lux. autobusem, 1x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 1x snídaně, služby průvodce, pojištění CK.

Základní cena nezahrnuje

Příplatky

1lůžkový pokoj - na vyžádaní, cestovní pojištění Uniqa.

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů - doporučená částka 50 €, pobytovou taxu.

Informace o zájezdu

Pořadatel: ČSAD Tišnov, spol. s r.o., IČ 46905952.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Rotterdam
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 259 145
dnes 12–18 h

Nezávazná objednávka

Festival květů a slavnost přístavů v Holandsku
  Nizozemí, Rotterdam

Cena
5 490 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 259 145

Zájezd

osoba
2
5 490 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dospělý
2
180 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dítě do 18 let
0
112 Kč
covid připojištění Uniqa - za osobu
0
120 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
270 Kč