Termín:
30. 3. – 14. 4. 2019
Počet dní:
16 (so – ne)
Počet nocí:
14
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Délka tras:

letadlem 23 000 km, po zemi 1400 km, na lodi 100 km, pěšky 6x 3-8 km (volitelně) Počasí: vzduch 27-33 °C, voda 26-29 °C Nástupní místo: Praha

Program
1. až 2 den

Praha - Manila. Odlet na Filipíny. Největší ostrov Luzon a hlavní město Manila: pevnost Santiago a katedrála ve španělské koloniální čtvrti Intramuros s klášterem sv. Augustina (UNESCO), Binondo - nejstarší čínská čtvrť na světě. Unikátní čínský hřbitov plný mramorových „vil“.

3. den

Pagsanjan. Celodenní výlet k Pagsanjanu: jízda na kánoích s místním průvodcem vzhůru peřejemi hlubokým kaňonem s liánami a vodopády (kulisy pro slavný film F.F. Coppoly Apokalypsa), na bambusových raftech pod mohutný vodopád v hrdle soutěsky.

4. až 5 den

Manila - Caramoan. Noční přejezd z Manily na „konec světa“ - na izolovaný poloostrov Caramoan. Skrytý ráj s krasovými útesy a jeskyněmi, bělostnými plážemi, průzračnými lagunami a korálovými zahradami. Ideální podmínky pro šnorchlování, potápění a mořský kajaking. Dva celodenní výlety lodí po okolních ostrůvcích, z nichž Matukad a Sabitang Laya můžete znát z Robinsonova ostrova nebo jiných sérií Survivor.

6. až 8 den

Caramoan - Donsol. Přejezd na úplný jih Luzonu do Donsolu. Výlety lodí za velrybími žraloky v zálivu Donsol Bay, nezapomenutelný pobyt ve vodě v blízkosti těchto největších žraloků i (pa)ryb na světě vůbec (až 13 m délky, nejsou nebezpeční!). Návštěva kohoutích zápasů - tradiční národní zábavy s nepopsatelnými výkony sázkařů, procházka podél pobřeží s autentickými filipínskými vesničkami. Možnost večerního výletu lodí za milióny světlušek.

9. až 11 den

Okolí Mt. Mayon, pláž Sogod, Legazpi. Černá pláž Sogod, místní rybáři a hromadné výlovy ryb z moře. Prohlídka Legazpi - centra jižního Luzonu: čtvrť Embarcadero. Vyjížďka kolem pravidelného kužele sopky Mt. Mayon (2421 m), výhledy na vulkán z Lignon Hill a od slavné zříceniny kostela Cagsawa Ruins, Mayon Skyline s planetáriem a vědeckým parkem. Možnost přenocování v domku přímo pod sopkou. Kaskády vodopádů Busay Falls v džungli: koupání, případně i kratší pěší výlet. Historické Tabaco City.

12. den

Legazpi - Manila - Bohol - Panglao. Přelet přes Manilu na ostrov Bohol, jeden z Visajských ostrovů ve střední části Filipín. Přejezd na sousední Panglao: bílá pláž Alona Beach.

13. až 14 den

Virgin Island, Bohol. Výlet lodí k Virgin Island - unikátnímu korálovému atolu ve tvaru hada: procházka po písečné pláži, ochutnávka mořských ježků. Výlet autem po Boholu, magickém ostrově s unikátními a nesmírně fotogenickými Čokoládovými vrchy. Přesně 1268 trávou porostlých 30 - 50 m vysokých kopců vděčí za své jméno hnědé barvě trávy na konci období sucha. Přes městečka Loboc a Baclayon s ruinami dvou nejstarších kostelů na Filipínách z konce 16. stol. a s možností projížďky po řece. Přírodní rezervace s ohroženým primátem nártounem (byl inspirací pro postavu E.T. mimozemšťana), umělý mahagonový prales, vodopády Mag-Aso Falls, jeskyně Hinagdanan Cave, případně i rýžové terasy Lunab.

15. až 16 den

Manila - Praha. Přelet zpět do Manily, návrat domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Doprava. 2x celodenní výlet lodí po ostrovech v oblasti Caramoan. Výlet lodí za žraloky velrybími v Donsolu včetně vybavení pro šnorchlování. Výlet na tradiční vahadlové lodi na Virgin Island. Výlet na kánoích a bambusových vorech u Pagsanjanu. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Filipíny a vnitrostátní přelety včetně tax a poplatků (s výjimkou odletových tax - celkem cca 10 USD). Po trase pronajatý minibus (van) s místním řidičem, komfortní dálkové autobusy (Manila-Naga-Donsol), jeepney a lodě. Ubytování: 10x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, většinou s klimatizací. 2x 4-lůžkové pokoje (na Caramoan), 1x noční přejezd dálkovým busem. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7600 Kč (10x, na Caramoan nelze). Strava: 12x snídaně, během výletu 3.den (Pagsanjan) 1x oběd a během celodenních lodních výletů na Caramoan 2x plná penze.

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Manila

FILIPÍNY - NA ROBINSONŮV OSTROV, ZA NÁRTOUNY A ŽRALOKY VELRYBÍMI

Číslo zájezdu: 920556
Filipíny, Manila