Termín:
9. 6. – 16. 6. 2018
Počet dní:
8 (so – so)
Počet nocí:
5
Doprava:
autobusem
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Nechte se zavést do úchvatné krajiny a panenské divoké přírody s bezpočtem ostrovů, pojeďte s námi poznat krásy oblastí Baltského moře a jihozápadního Finska. Samozřejmě navštívíme město Turku, které nám nabídne mnoho kulturního vyžití, od muzeí až po pulsující noční život. Díky trajektu, poznáme celé pobřeží a souostroví této části země. Díky tomuto zájezdu, poznáte zajímavý pohled do kultury a života této země. Dokonce si užijeme relax v přístavním městě Naantali, kde se necháme hýčkat ve tříhvězdičkovém lázeňském hotelu. Během našeho cyklozájezdu nás bude doprovázet mikrobus, kde si necháme všechny nepotřebné věci a na výlety se vydáme vždy na lehko, jen s nezbytnými věcmi. Zájezd jezdíme vždy jen maximálně do počtu 19 nebo 8 osob, dle termínů, tak abychom Vám dokázali zajistit individuální přístup. Téměř u všech etap je možné uzpůsobení délky a náročnosti trasy.

Technická náročnost

Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek

Fyzická náročnost

Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Program
1. až 2 den

Odjezd z ČR ve večerních hodinách. V ranních hodinách dorazíme do Turku, jednoho z nejznámějších měst Finska. Bylo založeno již ve 12.století a jako první, se stalo hlavním městem Finska. teprve v roce 1819 se staly havním městem Helsinky, dodnes je mezi těmito městy patrná trocha rivality.Turku je zároveň největším finským přístavem a zároveň nejdůležitějším dopravním spojením se Švédskem. Turku je oficiálně dvojjazyčné, švédštinou mluví ovšem jen nepatrná část obyvatel.

3. až 3 den

Dopoledne si prohlédneme místní historické památky, hrad Turku a Dóm Turku - Tuomiokirkko , při němž bylo ve 13. století založeno biskupství. Připrava na první výlet dlouhý cca 60km. Vyrazíme do města Naatali, dále do Merimasku, odkud v 15:00 poplujeme trajektem do Taivassalo, které má více, než padesát malých vesniček a celkem okolo pouhých 1700 obyvatel. V Taivassalo přenocujeme.

4. až 4 den

Dnes máme před sebou cca 60km a naším cílem je Karppoo. Poplujeme z ostrova na sotrov, celkem nás dnes čeká sedm plaveb trajektem. Ovšem fyzicky nejnáročnější část cesty nás čeká na Ostrově Houtskari. Po náročné výletě si půl hodiny odpočineme na trajektu a doplujeme do dnešního cíle Karppoo, součást města Länsi- Turunmaa. V Korppoo přenocujeme.

5. až 5 den

Dnes nás čeká odpočinková trasa, dlouhá jen 30k. Pojedeme do vedlejšího města Nagu, finsky Nauvo. Nauvo leží na ostrově Storlandet. Procházka městem a návštěva místního muzea. Přenocování v Nauvo.

6. až 6 den

Den začneme cca hodinovou plavbou na ostrov Rymättyla. Prohlídka města a opětovné nalodění se na trajekt zpět na pevninu do Naantali. Přístavní město, které se pro svou historickou malebnost stalo velmi oblíbeným cílem turistů. Po dnešní cyklisticé túře nás čeká relax v 3* lázeňském hotelu, kde také přespíme.

7. až 8 den

Poslední den nás čeká jen krátká etapa, dlouhá cca 15km, vrátíme se zpět do Turku. Zde si můžeme ještě doprohlédnout měst. Odjezd zpět do ČR.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • Doprava klimatizovaným busem
 • Ubytování 'tří - čtyřlůžkové pokoje penzion, hostel, nebo chatky'
 • Trajekty
 • Průvodce
 • Informační materiály
 • Technický doprovod
 • pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

 • Strava
 • Cestovní pojištění

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Hroch, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Karppoo

Finsko, poznávací cyklistický zájezd 1000 a 1 Ostrovů Finska ***

Číslo zájezdu: 847380
Finsko, Karppoo