Termín:
20. 4. – 6. 5. 2018
Počet dní:
17 (pá – ne)
Počet nocí:
15
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Francouzská Polynésie je také nezapomenutelnou a vyhledávanoukulisou pro svatební obřady - na přání vám zajistímecestu s tradičním polynéským svatebním rituálem.

Délka tras:

letadlem 36 000 km, pronajatou dopravou 400km, pěšky 4x 5-12 km (volitelně)Počasí: vzduch 28-32 °C, voda 27-29 °CNástupní místo: Praha

Program
1. den

Praha - Papeete. Let na západ nad Atlantikem, Amerikou a Pacifikem na Tahiti.

2. až 4 den

Moorea. Přílet do Papeete. Lodí přes Měsíční mořena romantický „Ostrov srdce“ a dějiště filmu Bounty - Mooreu.Bílé písčité pláže, laguny, korálové útesy, koupání a šnorchlování.Krmení žraloků a mazlení s rejnoky (životní zážitek!). Zahrady ráje“ s ananasovými a vanilkovými plantážemi, papája, avokáda, manga, banány... Návštěva destilérie netradičních likérů a pálenek z exotického ovoce spojená s ochutnávkou. Úchvatné horské scenérie s jedinečnými rozhledy,poklidné zátoky kapitána Cooka a Opunohu, údolí se starýmipolynéskými chrámy. Možnost návštěvy tradiční vesničky Tikis nejvyhlášenějším představením polynéských tanců v celémPacifiku. Původní zvyky, tradiční pokrmy připravené v zemnípeci.

5. den

Tahiti. Pěší výlet údolím Fautaua v tropické džunglipod dvoutisícovými vulkány a rozeklaným Diadémem k obřímuvodopádu: možnost koupání. Alternativně možnost výletůdo okolí. Punaauia: přírodovědné a etnografické muzeumTahiti a ostrovů, koupání na černých lávových plážích v okolíPapeete.

6. až 7 den

Huahine. „Zapomenutý“ ostrov mimo hlavní turistickékoridory. Marae Maeva - nejrozsáhlejší komplex maraena Společenských ostrovech, krmení posvátných modrookýchúhořů, návštěva perlové farmy, nákup vanilky, vyhlídka Belvédere aj.

8. až 9 den

Raiatea. Nejposvátnější ze všech polynéských ostrovů,z něhož se šířila polynéská kolonizace po celém jižnímPacifiku (přes Rarotongu až např. na Nový Zéland) a na jehožnáhorních plošinách roste vzácná endemická květina tiareapetahi. Nejvýznamnější marae Polynésie - Taputapuatea.Zelené hory, vodopády, třpytivé laguny a příjemný poklidospalého ostrova.

10. až 13 den

Bora-Bora. Údajně nejkrásnější ostrov Pacifikuse strmými sopečnými vrchy nad mnohobarevnou lagunou. Údolí s ibiškovými květy, korálové bariéry a pohádkové pláže. Se zájemci výlet na kolech kolem ostrova s návštěvou kultovních míst a chrámů marae, pozůstatků opevnění a děl z 2. světové války. Možnost plavby lodí po laguně kolem ostrova, neuvěřitelné barvy moře. (Bezpečné) koupání mezižraloky a rejnoky, šnorchlování s hejny barevných tropickýchryb, možná i murénami a delfíny. Opulentní hostina na písečnémmotu s tradičními polynéskými písněmi. Za příznivých okolností možnost plavby s místními rybáři na „miniaturu“ Bora Bory - asi 50 km vzdálený ostrov Maupiti s nádhernou lagunou, příjemnou písečnou pláží Tereia a překvapivě omezeným turistickým ruchem (cca 1500 Kč/os.) - nelze zaručit, záleží na štěstí a vytíženosti rybářů. Možnost vyhlídkovéholetu nad Bora Borou ve vrtulníku (cca 4-5000 Kč/os.).

14. až 15 den

Tahiti, *Tetiaroa. Okružní jízda po pobřeží TahitiNui: tropická vegetace, vodopády, gejzíry mořského příbojev lávových útesech, botanická zahrada s galapážskými želvami,Gauguinovo muzeum, jeskyně Maraa ukrytá v kapradinách,restaurované pyramidové marae Arahurahu. Metropole ostrova i celé Francouzské Polynésie - Papeete: barevné polynéské trhy, přístav, radnice, večerní korzo po nábřeží, typické jídelníčky les roulottes, ochutnávka polynéské speciality - poisson cru (syrové ryby v kokosovém mléce). *Celodenní výlet katamaránem na plochý atol Tetiaroa, soukromý ostrov hollywoodské star Marlona Branda, který bezvýhradně splňujepředstavu o pravém polynéském ráji (cca 3000 Kč/os., v ceněje návštěva ptačího ostrova, polynéský oběd a občerstvení,možnost koupání a šnorchlování na soukromých plážích).

16. až 17 den

Papeete - Praha. Návrat z Papeete domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Doprava. Okružní prohlídka Tahiti Nui. Tři dny pronájem kol (Moorea, Bora Bora, Huahine). „Shark Tour“ na Moorei (člunem po laguně, krmení žraloků, koupání s rejnoky, šnorchlování, občerstvení). Permit do údolí Fautaua. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci a řidiči dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Tahiti, přelety Tahiti - Huahine - Bora Bora - Raiatea - Tahiti včetně letištních tax a poplatků. Loď na Mooreu a zpět na Tahiti. Transfery z a na letiště. Nájemní a veřejná po ostrovech (minivany, busy, trucky, taxi). Ubytování: Penziony, tradiční obydlí fare - chatky a bungalovy, hotely - pokoje vždy 2-lůžkové s příslušenstvím, na všech ostrovech u moře. 1-lůžkový pokoj na vlastní přání nebo při nemožnosti doobsadit 2-lůžkový pokoj jiným účastníkem za příplatek 27 200 Kč. Možnost ubytování v bungalovech nad lagunou (4 noci na Bora Bora) - viz web CK Strava: Součástí ubytování jsou snídaně.

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Bora-Bora, Tahiti

Francie, Chile

Francie se řadí řadu let k turisticky nejoblíbenějším destinacím, svým hostům nabízí prestižní světoznámá letoviska, koupání v průzračně čistém moři a bohatý program poznávání historie kraje, ve kterém se rozhodnete strávit svoji dovolenou. Neopakovatelné gastronomické zážitky, výborné francouzské víno a „umění žít“ – ideální dovolenou s francouzským šarmem máte zaručenou! Azurové pobřeží, lákající především azurovým mořem, sluncem, krásnými písčitými plážemi, jachtami, gurmánskými zážitky, posezením v příjemných pobřežních kavárničkách a večerní zábavou v místních klubech nebo kasinech. Pro klienty cestující vlastní dopravou mnoho nádherných a zajímavých míst v dosahu ubytování: Monako, Nice, St. Tropez s proslulou četnickou stanicí a jachtařským přístavem a mnoho dalších.


FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE - LEGENDÁRNÍ OSTROVY RÁJE

Číslo zájezdu: 856849
Francie, Chile, Francouzská Polynésie, Bora-Bora, Tahiti